+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 7 ile 7 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Logic Pro X input hışırtısı

Bu konu 811 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...

Logic Pro X input hışırtısı 811 Reviews

Konuyu değerlendir: Logic Pro X input hışırtısı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 811 kez incelendi.

Logic Pro X input hışırtısı

Arkadaşlar Logic'de bir audio kanal açtıktan sonra ses kartımdaki (zoom uac8) input potansını en fazla orta seviyeye kadar açabiliyorum. Sorunsuz olarak ses kaydediyorum ancak sinyal seviyesi çok yetersiz. Biraz daha açtığım anda fıssssssssssssss (dip ses gibi bir şey ama ortam sesi değil. Kanalın kulaklık monitörünü kapatınca duyulmuyor) diye bir ses oluyor ve devamlı sürüyor. Yani yüksek sinyal ile kayıt alamıyorum. Logic içinde böyle bir sorunu daha önce yaşamış olan var mı? Varsa nasıl bir çözüm buldunuz?

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Sorunun logicten olduğuna emin misin? Bence başka bir DAW kurup kayıt etmeyi denemelisin, aynı sorun devam ederse sorun logicten değildir, ayrıca bu tür şeylerde ilk yapılması gereken ses kartını silip tekrar yüklemek. Hiç denedin mi?

Vbaran Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunun logicten olduğuna emin misin? Bence başka bir DAW kurup kayıt etmeyi denemelisin, aynı sorun devam ederse sorun logicten değildir, ayrıca bu tür şeylerde ilk yapılması gereken ses kartını silip tekrar yüklemek. Hiç denedin mi?
    Evet hocam tekrar silip denedim aynı sorunu yaşadım. Bak bir DAW yerine ses kartının MixEfx ismindeki programından denedim. O programda da kulaklık ya da hoparlör monitörü açılabiliyor ve sorun yok. Logic içinde duyduğum dip sesi ses kartının kendisinde duymadım. Ama yine de biraz sonra Cubase LE 10 kuracağım. Bu da ses kartıyla gelmişti. Aynı sorun olursa bu kez gidip başka bir bilgisayarda deneyeceğim.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

Şimdi başka bir sorun daha var. Ben bana ses kartıyla gelen Cubase LE 10'u daha önce kurdum. Sonra PC'ye komple format attım. Dolayısıyla silindi. Şimdi aynı kodla tekrar kullanamıyorum. Ne yapmam lazım bilen var mı?

tezcankoray Şu üyeler, Vbaran adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Logic teki audio kanalında ve/veya master out da devrede olan bir plug-in den de olabilir. Benim aklıma ilk ses kartı geldi ama başka daw da yapmıyorsa oradan değil..
    İnput gain i yükselttiğiniz zaman logic in input vu metrelerinde giriş sinyalinde yükselme görüyormusunuz?
    Mac in audio ayarlarından da bir sorun olabliir. Bir Daw ın böyle hata vermesi bana da çok tuhaf geldi.

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi başka bir sorun daha var. Ben bana ses kartıyla gelen Cubase LE 10'u daha önce kurdum. Sonra PC'ye komple format attım. Dolayısıyla silindi. Şimdi aynı kodla tekrar kullanamıyorum. Ne yapmam lazım bilen var mı?
    Steinberg hesabına login olup devre dışı bırakabiliyorsun diye hatırlıyorum.

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    My products içinde ilgili yazılımın yanında "Software reactivation" butonu var. O bölümden ilgili lisansı en baştan aktive edebilirsiniz.

Konu Orkunn tarafından (29 Mart 2019 Saat 19:08 ) değiştirilmiştir.