+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 12 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase 'e birden çok device bağlamak...

Bu konu 776 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

Cubase 'e birden çok device bağlamak... 776 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase 'e birden çok device bağlamak...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 776 kez incelendi.

Alıntı sanlican16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Güzel bilgiler öğrendik çoksağolun. Ben looping olayına merak sardığım için bu olayı merak ediyorum ve kayıt yaparken o cihazı çıkar diğerini tak cubaseden tanıt insanın müzikle uğraşırken enerjisini çok bölüyor bu sebeple çalacağım bütün ekipmanın aktif olarak çalışır olmasını istiyorum. Windows da böyle bir şey yapmanın belki bir yolu vardır(umut diyorum) Yoksa gidip mac bilgisayar mı alacağız bir de.
    Dediğim gibi boss kendi ASIO driver'ı ile çalışıyor ise Windows'ta yapmanın başka yolu yok. Sadece boss gt'nin audio çıkışını M-audio'nun girişlerine bağlayıp, Cubase'de M-Audio ASIO seçerek kayıt yapmak sizi tak-çıkar işlerinden kurtarabilir.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Aynı genişleme sorununu ben de yaşadım. Aggregate device olarak çift ses kartı bağlayınca sistem giriş çıkışlarında çok sorun yaşadım, ayrıca latency de yükseldi.
    Sonuçta genişleme için Presonus un DP 88 8 kanallı analog digital konverterini kullanmaya başladım. Eğer ses kartınızda digital input varsa 8 mono/4 stereo girişlerinizi DP 88 e bağlayıp digital out(fiber optik veya SPDF) ile ses kartına iletebilirseniz çok mükemmel olmasa da 8 kanallı bir genişleme sağlarsınız. DP 88 in fiyatını ise 330 USD olarak hatırlıyorum. Şu anda 5500 TL civarına gelmiş.. Bu sistemi Windows da da kullanabilirsiniz. Sisteme de çok daha az yük bindirir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Orkunn Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: