+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ses kalitesini ne kadar iyi duyabiliyorsunuz? Test Zamanı ...

Bu konu 335 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

Ses kalitesini ne kadar iyi duyabiliyorsunuz? Test Zamanı ... 335 Reviews

Konuyu değerlendir: Ses kalitesini ne kadar iyi duyabiliyorsunuz? Test Zamanı ...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 335 kez incelendi.

Ses kalitesini ne kadar iyi duyabiliyorsunuz? Test Zamanı ...

Merhabalar Dostlar,

Aşağıda vereceğim linkte 6 farklı tarzda parçadan 3'er adet örnek dinleyeceksiniz. Bu örnekler 3 formatta:
    1- 128 kbps mp3
    2- 320 kbps mp3
    3- WAV

Sırasıyla dinleyip hangisinin WAV olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz. Hadi bakalım, sonuçları ve dinleme yaptığımız ekipmanları yazalım.

Ben başlayayım:
    6/6 yaptım. Audient id4 ses kartına bağlı Apple Earpod ile dinledim. Hepsini bilmeme şaşırdım doğrusu Buyrun bu da link:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Saygılar,
    Tezcan

averen, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, Orkunn Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ben defalarca dinledim neredeyse hiç bilemedim bu arada fena gribim ondan olabilirmi acaba iyleştiğimde tekrar deniycem

Tekrar denedim ama şunu farkettim yanlış işaretlediklerim hep 320 kbps olan çıkıyor sanırım birazcık duyabiliyorum

Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (27 Aralık 2018 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben defalarca dinledim neredeyse hiç bilemedim bu arada fena gribim ondan olabilirmi acaba iyleştiğimde tekrar deniycem

Tekrar denedim ama şunu farkettim yanlış işaretlediklerim hep 320 kbps olan çıkıyor sanırım birazcık duyabiliyorum
    Valla aslında iddia şu: 320 kbps MP3 gayet yeterlidir deniyor, wav'dan ayırmak zordur diyorlar.
    Üst frekanslarda, dinamiklerde farkediliyor wav. Bir de MP3 lerde bazı yerlerde sıkıştırma etkisi hissediliyor. Ben o şekilde anladım mesela.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aslında iddia şu: 320 kbps MP3 gayet yeterlidir deniyor, wav'dan ayırmak zordur diyorlar.
    Üst frekanslarda, dinamiklerde farkediliyor wav. Bir de MP3 lerde bazı yerlerde sıkıştırma etkisi hissediliyor. Ben o şekilde anladım mesela.

Tezcan çok üst düzey ekipmanlar ile ve akustik düzeni profesyonelce yapılmış bir ortamda işinde çok iyi ses mühendisinin anlayabileceğini düşünüyorum ben. Kulaklıkla ve monitörler ile denedim ben hissedilir fark net olarak bulamadım, çok emin olmamakla birlikte 128 kbps olanları bir miktar ayırt edebildim. Ekipmanımı zaten biliyorsun sanırım yazmama gerek yok.

Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Vallahi Tezcan'cığım maşallah senin kulaklar bayağı iyiymiş. Ben bu testi epey önce yapmıştım ama senin kadar başarılı olamamıştım. Youtube'de frekans duyum test videoları var. Eğer onlar sağlıklı sonuç veren testler ise ; ben zaten artık yaştan dolayı 14000 hz'ün üstünü duymuyorum.

averen, tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi Tezcan'cığım maşallah senin kulaklar bayağı iyiymiş. Ben bu testi epey önce yapmıştım ama senin kadar başarılı olamamıştım. Youtube'de frekans duyum test videoları var. Eğer onlar sağlıklı sonuç veren testler ise ; ben zaten artık yaştan dolayı 14000 hz'ün üstünü duymuyorum.
    Abi valla senin gibi bir odyofil başarılı olamadıysa ben nasıl bildim gerçekten şaşırtıcı doğrusu.

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi valla senin gibi bir odyofil başarılı olamadıysa ben nasıl bildim gerçekten şaşırtıcı doğrusu.

Tezcan canım kardeşim sakın beni yanlış anlama lütfen, önce acaba hep aynı mı diye kontrol ettim sayfayı her refresh te sanki tamamını yenilemiyor gibi geldi defalarca refresh yaptığımda baktım değişmiş sonra hissettiklerime değil diğerlerini işaretledim bir'i hariç diğerlerini tutturdum yani kısacası hiç birşey anlamadım

tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan canım kardeşim sakın beni yanlış anlama lütfen, önce acaba hep aynı mı diye kontrol ettim sayfayı her refresh te sanki tamamını yenilemiyor gibi geldi defalarca refresh yaptığımda baktım değişmiş sonra hissettiklerime değil diğerlerini işaretledim bir'i hariç diğerlerini tutturdum yani kısacası hiç birşey anlamadım
    Yanlış anlayacak bir durum yok hocam. Dediğim gibi ben de kendime şaşırdım zaten. Öyle kaliteli bir ortamda da dinlemedim bana pek mümkün gelmedi açıkçası

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Coldplay'in parçası bariz bir şekilde ben sıkıştırmasızım diye bağırıyor. Şarkıdaki harmonik kalabalık ve arka plandaki pırıl pırıl gitarlar sağolsun

Konu Orkunn tarafından (04 Ocak 2019 Saat 19:24 ) değiştirilmiştir.