+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 15 ile 15 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yeni bir başlangıç için ustalardan yardım

Bu konu 1086 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...

Yeni bir başlangıç için ustalardan yardım 1086 Reviews

Konuyu değerlendir: Yeni bir başlangıç için ustalardan yardım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1086 kez incelendi.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.Son olarak id 4 ve 14 arasındaki konvertör farkından (preamplerin aynı olduğunu bilmek kaydı ile) kayıtta 'hobaa' dedirtecek bir fark olmayacaktır değil mi ?
    İd 4 ve 14 arasında bu ikilemdeyim sadece.Roland rubix vs düşünürken audient i bu kadar met edilmişken görmezden gelemezdim(:
    Şimdilik ev için M*audio bx5 d3 düşünüyorum.O fiyatlarda önereceğiniz tavsiyeleride araştırabilirim. Mikrofon olarak 1 adet Rode nt1a edindim zaten.

Maalesef maddi anlamda sıfıra güç yetiremedim. Ses kartı olarak ikinci el roland quad capture ve focusrite 2i2 araştırıyorum.quad capture un preamp ve dönüştürücülerinin biraz daha önce olduğu söyleniyor. sizce hangisini almalıyım. sadece vokal kayıt amaçlı.Audient iD4 ü de tekrardan düşünebilirim tabiki. monitör olarak da yamaha hs5 ikinci el araştırıyorum

Alıntı drnslcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef maddi anlamda sıfıra güç yetiremedim. Ses kartı olarak ikinci el roland quad capture ve focusrite 2i2 araştırıyorum.quad capture un preamp ve dönüştürücülerinin biraz daha önce olduğu söyleniyor. sizce hangisini almalıyım. sadece vokal kayıt amaçlı.Audient iD4 ü de tekrardan düşünebilirim tabiki. monitör olarak da yamaha hs5 ikinci el araştırıyorum
    Roland ya da focusrite, hangisini alsanız bence farketmez. İkisi de benzer kaliteyi verecektir. ID 14 alırsanız bunlardan bir gömlek daha üstün bir kart edinmiş olursunuz.
    Bütçe yetmiyorsa ID 4 de işinizi görür bence. Seçim sizin.
    Elimde fazla ID 4 var, düşünecek olursanız size verebilirim.

Saygılar,
    Tezcan

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Merhabalar.Bugün id 4 üm geldi. Kurulumunu yapıp update yaptım.Monitörüm gelmediği için henüz ses alamıyorum.Ama kulaklık çıkışından ses alıyorum şimdilik(:
    Şöyle bir sorum var,kayıt esnasında buffer sıze ı kaçta tutmam gerekiyor? Ön ayarlı değeri 512 samples. Ayrıca kart üstünde monitor mix bölümü var.Sol taraf ınput sağ taraf daw.Tam işlevi nedir?Sanırım kayıtta bunu ortada tutmam gerekiyor
    sample rate 44.100 windows ses ayarlarında da id4 seçili. eksta windows ta yapmak gereken bir ayar vs varmıdır? Ekran resimleri şu şekilde :
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

tezcankoray Şu üyeler, drnslcn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu drnslcn tarafından (25 Aralık 2018 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

Alıntı drnslcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Bugün id 4 üm geldi. Kurulumunu yapıp update yaptım.Monitörüm gelmediği için henüz ses alamıyorum.Ama kulaklık çıkışından ses alıyorum şimdilik(:
    Şöyle bir sorum var,kayıt esnasında buffer sıze ı kaçta tutmam gerekiyor? Ön ayarlı değeri 512 samples. Ayrıca kart üstünde monitor mix bölümü var.Sol taraf ınput sağ taraf daw.Tam işlevi nedir?Sanırım kayıtta bunu ortada tutmam gerekiyor
    sample rate 44.100 windows ses ayarlarında da id4 seçili. eksta windows ta yapmak gereken bir ayar vs varmıdır? Ekran resimleri şu şekilde :
    Merhaba,

Monitor miks knob'u çıkışa hangi sinyalden ne kadar göndermek istediğinizi ayarlamaya yarayan knob'tur. "Direct monitoring" yani kayıt esnasında girişteki sinyali direkt olarak monitor ya da kulaklığa göndermenize olanak verir. Bu da gecikme problemlerini aşmanıza yardımcı olur. Kayıt sırasında, girişteki sinyali, DAW'daki diğer kanallara göre hangi oranda duymak istiyorsanız o oranda knob'u çevirebilirsiniz. Ortada olması şart değil. Tam olarak sola (yani input) çevirirseniz, sadece girişe bağladığınız (gitar ya da mikrofon, her neyse) input sinyalini duyarsınız. Tam sağa çevirirseniz sadece DAW'daki kanalları duyarsınız (dinleme - mix - esnasında bu şekilde kullanmakta fayda var).

Buffer ayarlarına gelirsek; konuyla ilgili şöyle bir makale yazmıştım (forumda aratınca çıkıyor):

Saygılar,
    Tezcan

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

+ Yeni Konu aç