+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Tuşe Ayarı

Bu konu 153 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Tuşe Ayarı 153 Reviews

Konuyu değerlendir: Tuşe Ayarı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 153 kez incelendi.

Tuşe Ayarı

Herkese merhaba,
    Cubase de Velocity hassasiyet ayarlarını iptal etmek istiyorum. Örneğin piano çalarken her bastığımda aynı ton çıkmasını istiyorum. Bunun ayarını nereden yapabilirim?
    Örneğin piano ve keman da her bastığım nota da 80 olurken , synthler de 60 olsun gibi. Tek tek hepsini el ile ayarlamanın dışında bir ayarı olduğuna eminim

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Alıntı al2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Cubase de Velocity hassasiyet ayarlarını iptal etmek istiyorum. Örneğin piano çalarken her bastığımda aynı ton çıkmasını istiyorum. Bunun ayarını nereden yapabilirim?
    Örneğin piano ve keman da her bastığım nota da 80 olurken , synthler de 60 olsun gibi. Tek tek hepsini el ile ayarlamanın dışında bir ayarı olduğuna eminim
    Hocam key editör ekranında sol tarafta insert velocity gibi bir seçenek olması lazım. Cubase im olmadığı için tam cevap veremiyorum kusurat bakma.

Hatta forumda bir konuda belli değer ekleyerek 255 e sabitlemeyi anlatmıştım bir konu başlığında. Benzer menüde sabitleme seçeneği olması lazım.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

al2, EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hocam buldum.

Key editor'de değilmiş pardon. Midi kanalında, sol tarafta "MIDI Modifiers" bölümünde "Range" ayarı var. Bu range ayarı default olarak OFF geliyor. Burada "Velocity Limit" yani "Vel. limit" seçeneğini seçip, minimum ve maksimum bir aralık verebiliyoruz.

Sen bunu min. ve max. değerlerini eşit bir değer seçersen, örneğin synth kanalı için 60, midi notaların velocity değerini sabitlemiş olursun.

Saygılar,
    Tezcan

al2, Cho®dSolo Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hocam buldum.

Key editor'de değilmiş pardon. Midi kanalında, sol tarafta "MIDI Modifiers" bölümünde "Range" ayarı var. Bu range ayarı default olarak OFF geliyor. Burada "Velocity Limit" yani "Vel. limit" seçeneğini seçip, minimum ve maksimum bir aralık verebiliyoruz.

Sen bunu min. ve max. değerlerini eşit bir değer seçersen, örneğin synth kanalı için 60, midi notaların velocity değerini sabitlemiş olursun.

Saygılar,
    Tezcan
    Hocam çok teşekkür ederim. Tam istediğim cevap bu oldu.

tezcankoray Şu üyeler, al2 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin