+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 32 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Merhabalar

Bu konu 668 kez görüntülendi 31 yorum aldı ...

Merhabalar 668 Reviews

Konuyu değerlendir: Merhabalar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 668 kez incelendi.

Alıntı berkpayat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.

Temel olarak amacım düzgün gitar, vokal ve klavye kayıtları alabilmek. Elektronik gitar kayıtlarını her hangi bir prosesör ve amfi kullanmadan simülatörler vasıtası ile çözmeyi düşünüyorum. Rode K2 mikrofonum var vokal kayıtlarını alabilmek için. Bütçe için de 4000-4500tl civarı bir bütçe oluşturabilirim. Sizce converter ve preamp mı mantıklı, yoksa ikinci el bir Apollo Twin ve ya rme almak mı mantıklı? Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
    Hocam al bi Apollo twin ya da Apogee Duet devam et, emin ol işi bilene yeterli, bu pahalılıkta 10-15 bin lira bir karta para verip de bu düzenin kölesi olmaya gerek yok, yazık verilen paralara, biz de gaza geldik bastık parayı apollo 8'e, dolar yükselmeden aldık yine iyi ki şimdi olsa hayatta o paralar verilmez. Müzik icra etme olayı gerçekten bitmeye doğru gidiyor kime sorsam müzisyenliğin tadı yok diyor...

berkpayat Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu ugur86 tarafından (05 Kasım 2018 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir.
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam al bi Apollo twin ya da Apogee Duet devam et, emin ol işi bilene yeterli, bu pahalılıkta 10-15 bin lira bir karta para verip de bu düzenin kölesi olmaya gerek yok, yazık verilen paralara, biz de gaza geldik bastık parayı apollo 8'e, dolar yükselmeden aldık yine iyi ki şimdi olsa hayatta o paralar verilmez. Müzikten gerçekten bitmeye doğru gidiyor kime sorsam müzisyenliğin tadı yok diyor...
    Maalesef, kazandığımız üç kuruş para da bunlara gidiyor zaten. Ama işte naparsın, tutku. Bu arada Uad'ın Arrow'u için ne düşünüyorsunuz?

Alıntı Alper35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, geçen gün Mehmet abiyle de konuştuk, rme babyface pro seçeneği uygun gözüküyor. Yurt dışı forumlarında fazlasıyla tarafsız inceleme mevcut. Benim bir sonraki hedefim de bu kart olacak.
    İşte benim de takıldığım nokta burası, temel amacı vokal ve gitar kaydetmek olan birinin tercihi Rme mi olmalı yoksa Uad mı? Teşekkür ederim bu arada yorumunuz için.

Alper35 Şu üyeler, berkpayat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam al bi Apollo twin ya da Apogee Duet devam et, emin ol işi bilene yeterli, bu pahalılıkta 10-15 bin lira bir karta para verip de bu düzenin kölesi olmaya gerek yok, yazık verilen paralara, biz de gaza geldik bastık parayı apollo 8'e, dolar yükselmeden aldık yine iyi ki şimdi olsa hayatta o paralar verilmez. Müzikten gerçekten bitmeye doğru gidiyor kime sorsam müzisyenliğin tadı yok diyor...
    Uğur hocam , yeryüzünde müzik olduğu sürece müzisyenlik bitmez merak etme. Bu kadar kötümser olmaya gerek yok. Yeter ki bu işe yapılacak yatırım , ihtiyaçlar doğrultusunda doğru ve akıllı bir şekilde yapılsın.

Ben arkadaşımıza Antelope Zen Tour'u 12000.-TL'lik ( ki bu ciddi bir rakam ) fiyatına rağmen önerirken ;

-Antelope ses kartlarının üst düzey performansını,
    -Zen Tour'un taşıdığı özellikler ile adeta gitaristler için tasarımlanmış kompakt bir kart olduğunu ,

düşünerek önerdim.

Bu kartı Apollo veya Apogee Duet ile kıyaslarsak son derecede hata yapmış oluruz. Çünkü bu kartın ( ve de diğer Antelope kartlarının ) kabiliyetleri ve nitelikleri farklı bir noktada.

Tabii ki 12000.-TL günümüzde özellikle bizim gibiler için ciddi bir para.

Ama ;

a-) Bu işin zevkine varmak ve tatmin olmak istiyorsan , aynen benim yaptığım gibi , üçüne beşine bakmaz bir takım fedakarlıklar uğruna da olsa basar parayı alırsın,

b-) Günümüzün rekabetçi ve vahşi profesyonel müzik ortamında ; eğer müzisyenliğine ve yaratıcılığına güveniyorsan yine gider alırsın.

Yani öyle veya böyle sonuç yine değişmez sevgili Uğur hocam.

Alper35, Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Bende sizin gibiyim gitar-vokal kayıtları için zoom h6 aldım, cihazdan memnunum fakat iş miks-mastering kısmına gelince daha profesyonel ses kartlarına yönelme gereği duydum. Uad ve rme baby face pro arasında gidip geliyordum, kararım rme’den yana olacak. Bu arada iki kart da amacınıza uygun son derece başarılı cevap verecektir.

Alıntı Alper35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sizin gibiyim gitar-vokal kayıtları için zoom h6 aldım, cihazdan memnunum fakat iş miks-mastering kısmına gelince daha profesyonel ses kartlarına yönelme gereği duydum. Uad ve rme baby face pro arasında gidip geliyordum, kararım rme’den yana olacak. Bu arada iki kart da amacınıza uygun son derece başarılı cevap verecektir.
    Bence UAD Apollo Twin al dostum, RME ben de eski fanlarındanım, ama canlı kayıt ön plandaysa UAD veya Audient'i öneriyorum ben, preamp olayının sıcaklığını, hacmini, all in one kartlarda başarabilen firmalar bunlar. Apogee ve RME de güzel ama daha steril, kristalize, ben özellikle sıcak karakteri sebebiyle UAD diyorum, özellikle unison olayı çok fena, neve 1073 simulasyonu da favorim, sonra zamanlarda aldığım kayıtlar o kadar dengeli geliyor ki, eq müdahalesi yapıp kesecek alan bulmakta zorlanıyorum, çok az mix müdahalesi gerektiriyor, tiz boost yok, sertlik yok, herhangi bir alanda abartı yok, kaynak ne ise o...

Mehmet abi emin ol zevkine bu işe para basmak bir yere kadar. adamların tek bir dolarının bizim 6 tl'mize denk geldiği bir dünyada artık zevke yatırım yapma işinin tadı kaçmış demektir 10 bin ve üstü bir ekipmana basmakla iş bitmiyor ki, bunun monitörü var, akustiği var, tek başına herşeyi çözmüyor ses kartı. yani çoğunun antelope audio'yla , apollo 8'le yapamadığı işleri, adam m-audio 4 kanal kartla hallediyor. doğa için çal'ı komple eski nesil ff400'le kaydetti adamlar, paraları mı yok, var bunu söylemekteki amacım artık yeni nesil kartların belli bir standartı yakaladığına şahit olmamdır, studyoya gitmeye üşenip evde audient id14'le aldığım bağlama kaydı şu an çok ciddi set up zincirlerine yakın tonda geliyor, mixine biraz uğraşırsam dinleyen biri uygun bütçeli bir setup'tan çıktığını anlayamaz. bütçeyi biraz da enstrumana ayırmakta yarar var, iyi saz = iyi ton ...

Alper35, tezcankoray Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu ugur86 tarafından (05 Kasım 2018 Saat 01:57 ) değiştirilmiştir.
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim,

Ben kısaca Babyface Pro mu yoksa UAD mı sorunuza kısaca bir cevap vereyim :

Babyface Pro adından anlaşılacağı üzere son derecede bir profesyonel bir kart. Bu kartı Babyface ile karıştırmamak lazım. Her ne kadar cihazın boyutları küçük olsa da ( zaten insanlar bu boyut meselesi yüzünden genellikle yanılıyor ) Babyface Pro'nun bugün yurt dışındaki kullanıcılarının ciddi çoğunluğu profesyonel düzeydeki insanlar.

Benim kişisel kanaatime göre ;

Babyface Pro aldığınız zaman UAD'a göre ne avantajınız olur ?

a-) Daha iyi konvertörleriniz olur.
    b-) Daha steril pre-amp'leriniz olur.
    c-) Daha kullanışlı bir ara yüzünüz olur.
    d-) Daha stabil bir cihazınız olur.
    e-) Uzun yıllar süren bir driver desteğiniz olur. ( 2004 senesinde çıkmış olan FF800'ün örneğin Win10 desteği günümüzde hala sürüyor. )

Babyface Pro aldığınız zaman UAD'a göre ne dezavantajınız olur ?

a-) Eğer sizin için önemli ise ; UAD'ın sunduğu , kimi bedava verilen kimi para ile satılan plug-in desteğinden mahrum olursunuz.
    b-) UAD'ın Unison denilen taklide dayanan pre-amp teknolojisinden mahrum olursunuz.

Kararınızı buna göre verin bence....

Alper35, Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Bence UAD Apollo Twin al dostum, RME ben de eski fanlarındanım, ama canlı kayıt ön plandaysa UAD veya Audient'i öneriyorum ben, preamp olayının sıcaklığını, hacmini, all in one kartlarda başarabilen firmalar bunlar. Apogee ve RME de güzel ama daha steril, kristalize, ben özellikle sıcak karakteri sebebiyle UAD diyorum, özellikle unison olayı çok fena, neve 1073 simulasyonu da favorim, sonra zamanlarda aldığım kayıtlar o kadar dengeli geliyor ki, eq müdahalesi yapıp kesecek alan bulmakta zorlanıyorum, çok az mix müdahalesi gerektiriyor, tiz boost yok, sertlik yok, herhangi bir alanda abartı yok, kaynak ne ise o...

Mehmet abi emin ol zevkine bu işe para basmak bir yere kadar. adamların tek bir dolarının bizim 6 tl'mize denk geldiği bir dünyada artık zevke yatırım yapma işinin tadı kaçmış demektir 10 bin ve üstü bir ekipmana basmakla iş bitmiyor ki, bunun monitörü var, akustiği var, tek başına herşeyi çözmüyor ses kartı. yani çoğunun antelope audio'yla , apollo 8'le yapamadığı işleri, adam m-audio 4 kanal kartla hallediyor. doğa için çal'ı komple eski nesil ff400'le kaydetti adamlar, paraları mı yok, var bunu söylemekteki amacım artık yeni nesil kartların belli bir standartı yakaladığına şahit olmamdır, studyoya gitmeye üşenip evde audient id14'le aldığım bağlama kaydı şu an çok ciddi set up zincirlerine yakın tonda geliyor, mixine biraz uğraşırsam dinleyen biri uygun bütçeli bir setup'tan çıktığını anlayamaz. bütçeyi biraz da enstrumana ayırmakta yarar var, iyi saz = iyi ton ...
    Sevgili Uğur hocam İyi saz = İyi ton söylemine sonuna kadar katılıyorum. Ancak diğer söylediğin hususlara katılmıyorum. Bu görüşümü de özellikle son dönemlerde paylaştığın çalışmalarına dayandırıyorum. Müsait bir zamanında benimle kontak kurarsan gerekçelerimi seninle paylaşırım.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Uğur hocam İyi saz = İyi ton söylemine sonuna kadar katılıyorum. Ancak diğer söylediğin hususlara katılmıyorum. Bu görüşümü de özellikle son dönemlerde paylaştığın çalışmalarına dayandırıyorum. Müsait bir zamanında benimle kontak kurarsan gerekçelerimi seninle paylaşırım.
    Sorun değil hocam buradan yazabilirsiniz. Tatlı tatlı tartışıyoruz. Ben normalde iyi yapılmış işleri överken kötü işleri de ciddi eleştiririm bildiğiniz üzere, bu sebeple kendim ortaya birşey koyarken eğer o iş olmadıysa kendi eleştiri süzgecimden geçip sizlere ulaşamaz, çok proje çöpe attım o mükemmeliyetçilik sebebiyle yıllardır sürekli ekipman alıp satıyorum, denemediğim ses kartı, mikrofon, kulaklık, monitör neredeyse kalmadı. Enstrumanlarım sabit ama, yıllardır bakımını yaptırıp kullanıyorum sazlarımı, iyiler çünkü... Dolayısıyla artık enstrumanımı alıp mikrofonun önüne geçtiğimde ne duyduğumu biliyorum, o ses arabiriminin karakteri hakkında fikrim oluyor, saz iyiyse; aynı enstrumanı farklı mikrofon ve ses kartlarında kaydettiğimde ton yaklaşık olarak benzer geliyor, aradaki farkları mix aşamasında biraz daha fazla uğraşıp ince işçlik yaparak zaman harcayarak büyük ölçüde telafi edebiliyoruz. telafi edemediğim konu fazlaca tiz karakter... tiz boost yapan bir mikrofon, preampları fazla steril bir ses kartından geçirildiğinde oluşan sertlikleri gidermek için bol miktarda ince ince cut'lar yapmanız gerekiyor, bu da aynı zamanda o bölgedeki transientlerin de gitmesi ve detay kaybı anlamına geliyor. Ekipmanlar bizde pahalı, herşeye ayrı ayrı mikrofon - preamp deneyecek durum yok. Ben bu sebeple tercihimi flat mikrofon ve sıcak karakterli ses arabirimlerinden yana kullanıyorum. Bu aynı zamanda mixe daha az yapay müdahale demek. illa ki parlatmam gereken yer varsa hafif bir high shelf yerterli oluyor, sertlik, sivrilme, çıtırtı vs olmadan devam ediyorum...Yakında bir iki tane daha iş paylaşacağım kliplerini bekliyorum...

Alper35, Cho®dSolo, tezcankoray Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu ugur86 tarafından (05 Kasım 2018 Saat 10:49 ) değiştirilmiştir.

Ben Motu aldım, Motu'da kaldım...
    Ne değiştirecek param var, ne de değiştirme düşüncem...
    İşini bilene, her yol Konya

Ch.

gitarist1975 Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...