+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Son Çalışmam (Elektronik Müzik)

Bu konu 283 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

Son Çalışmam (Elektronik Müzik) 283 Reviews

Konuyu değerlendir: Son Çalışmam (Elektronik Müzik)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 283 kez incelendi.

Video Son Çalışmam (Elektronik Müzik)

Fl Studio 12 ile 2-3 hafta önce yaptığım bir müzik. Müzik bana aittir. Hiçbir ekipmana sahip değilim. Tamamen bilgisayar, mouse ve klavye kullanılarak (bilgisayar klavyesi) yapılmıştır. Yapımı ve mixi her şey toplam 3-4 saat sürdü. Mix problemleri varsa nelerdir söyleyebilir misiniz? Mix yapılırken hiçbir bilimsel bilgi kullanılmadı sadece kulak zevkine göre yapılmıştır.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB, okidoz Şu üyeler, Baran33 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Baran33 tarafından (22 Ekim 2018 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Baran33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fl Studio 12 ile 2-3 hafta önce yaptığım bir müzik. Müzik bana aittir. Hiçbir ekipmana sahip değilim. Tamamen bilgisayar, mouse ve klavye kullanılarak (bilgisayar klavyesi) yapılmıştır. Yapımı ve mixi her şey toplam 3-4 saat sürdü. Mix problemleri varsa nelerdir söyleyebilir misiniz? Mix yapılırken hiçbir bilimsel bilgi kullanılmadı sadece kulak zevkine göre yapılmıştır.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kardeşim...

Zaten biliyorsundur.

Bu mix dedikleri dengeli bir duyum standartı oluşturmak için kullanılan parametreler.

Yani ben bir şarkı yayınladığımda pazarcıda, evde tv izleyen insanlarda müziğimi

aynı düzeyde bir rahatsızlık hissetmeden duyabiliyorlar.

Farkındamısınız bilmem ama tv kanalları arasında gezerken bazıları fazla rahatsız edici olabiliyor.

Bunu en fazla internet ortamında yayın yapan vlog kanallarında görebiliyoruz.

İzlerken elimizde kumanda; kıs sesi olmadı aç sesi bir hal oluruz.

Ve maalesef ana medya kanallarında bile bu çelişki var ve halen devam etmekte.

Neyse konuya gelecek olursak...

Müziğinizi dinlerken ben bir rahatsızlık hissetmedim.

Nedeni büyük bir olasılıkla benzer bir ortamı paylaşıyor olmamız.

Ben de genellikle müziklerimi bilgisayar ortamında ve yerleşik ses kartıyla yapıyorum.

Teknik ses analizlerini mix vs tüm proğramlar zaten kendisi yapıyor.

Rahatsız edici bir frekans duyunca farkına varıp müdehale ediyorum.

Şimdi müziğimizi daha büyük kitlelere ulaştırmak istiyorsak.

Bu ürettiğimiz frekansaları tv de radyoda youtube de ve benzer türlü platformlarda insanların rahatlıkla dinleyebileceği bir biçime dönüştürmek lazım.

Ben de bazen yaptığım müzikleri youtube de test amaçlı dinliyorum.

Ve genellikle büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum.

Nedeni ses kayıt kaliteleri.

Bazen öyle bir gitar sound dinliyorum ki zaten başka bir söze gerek yok.

Nedeni kaliteli ses kartı. Kaliteli bir akustik gitar. Analog cihazlar biraz armoni bilgisi vs...

Müziğinize gelince.

Ben olsaydım müzik cümlelerindeki mezurları yarıya indirgerdim.

Bu sanal ortamda kimsenin kimseye 8 mezurluk tahammülü yok yani.

Çoğu insanlar müziğin başını dinliyor bitmeden beğenme butonuna basıp işine geri dönüyor.

Bence ne kadar kısa anlatım yaparsanız o kadar gerçeğe yakın bir yorum alırsınız yani..

Kolay gelsin. İyi çalışmalar diliyorum.

Sevgiler...

Baran33, EsbaB, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Abi bu değerli ve uzun yorumun için teşekkür ederim. Kısa sürede güzel bir müzik yapmaya çalıştım. Hiçbir ekipmana sahip değilim. En azından midi klavyem ve ses kartım olsaydı pitch bend ve modülasyon kullanarak daha güzel melodiler yazabilirdim. İlerde inşallah. Teşekkürler.

Evet televizyondaki rahatsız edici sesler düşündürücü. 2018 yılındayiz ve televizyonda reklam girince televizyonun sesini kısmak zorunda kalıyoruz. Ses seviyesini düzgün ayrılamıyorlar. Meuzurlara gelince, bu tempodaki bir müziğin biraz kendini tekrar etmesi lazım ki birşeyler olsun. İçinde o kadar tekrar olmasına rağmen 2 buçuk dakika bile sürmemiş müzik. Bu hızdaki bir şarkıda normal diye düşünüyorum. Daha uzun da olabilirdi ama sıkıcı olmasın diye kısa bile kestigimi düşünüyorum.

nacib Şu üyeler, Baran33 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Baran33 tarafından (25 Ekim 2018 Saat 17:26 ) değiştirilmiştir.