+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 7 ile 7 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Focusrite 6i6 mi Roland UA-1010 Octa-Capture USB 2.0 mi tavsiye edersiniz

Bu konu 335 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...

Focusrite 6i6 mi Roland UA-1010 Octa-Capture USB 2.0 mi tavsiye edersiniz 335 Reviews

Konuyu değerlendir: Focusrite 6i6 mi Roland UA-1010 Octa-Capture USB 2.0 mi tavsiye edersiniz

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 335 kez incelendi.

Focusrite 6i6 mi Roland UA-1010 Octa-Capture USB 2.0 mi tavsiye edersiniz

Ses karti almayi dusunuyorum.iki ses karti arasında kaldim. Ses kalitesi olarak Focusrite 6i6 mı Roland UA-1010 Octa-Capture USB 2.0 mi tavsiye edersiniz.

Alıntı akrep1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses karti almayi dusunuyorum.iki ses karti arasında kaldim. Ses kalitesi olarak Focusrite 6i6 mı Roland UA-1010 Octa-Capture USB 2.0 mi tavsiye edersiniz.
    Ayırabileğin miktarı bilirsek alternatif çözümler de olabilir.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Bütçe 2000 TL demişsiniz ancak Roland'ın fiyatı 3700 Tl olarak görünüyor. Yanlış bakmıyorum değil mi?

Bana kalırsa da diğer konunuzda @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abinin söylediği gibi, org'u satıp bir midi klavye alın ve 2i2 ile yolunuza devam edin.

Yok illa ki ben ses kartımı yükseltmek istiyorum diyorsanız da; yine org'u satıp az girişe sahip olan daha üst kalitede ses kartları edinebilirsiniz.

Onun dışında çok giriş ve çift kulaklık konusunda ısrarcı iseniz; belirttiğiniz bütçe dahilinde Focusrite 6i6 alabilirsiniz. Hali hazırda Focusrite 2i2 kullanıyormuşsunuz zaten, nasıl bir cihaz olduğunu bilirsiniz. Preamp/convertor kalitesi konusunda 2i2 ile 6i6 arasında fark olacağını düşünmüyorum ben açıkçası.

Sadece midi giriş-çıkış kullanacağım derseniz, Focusrite 2i4 modeli var (tek kulaklık çıkışlı). 6i6'ya göre bir miktar daha uyguna geliyor fiyat olarak. Kulaklık çıkışı sayısı konusunu da bahsettiğim gibi basit bir çoklayıcı jack ile çözebilirsiniz.

Karar sizin...

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

İnfomusicte daha uygun fiyat görünüyor roland. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bi arkadaşımda roland kullanıyor. O demişti bana roland da bakabilirsin diye. İyice kafam karıştı. Rolandı araştırdım nette fiyat olarak diğer baktığım karta yakın fiyatmış. Başka sitelerde de baktım dediğiniz gibi rolandın fiyatı.fiyatta bu kadar uçurumun olması normalmidir

Sevgili dostum, elinde ki ses kartı ile bu saydığın ses kartları arasında bir fark göremessin. Tezcan kardeşimin söylediği gibi bir tane kulaklık çoğaltıcı al kulaklık girişi işini hallet, klavyeni sat ve aynı sattığın paraya çok rahat midi klavye bulursun, midi çıkışı zorunluluğundan da kurtulursun, usb ile bağlarsın klavyeyi. Paranda cebinde kalsın. Ben bugüne kadar m audio, presonus, focusrite, audient, universal audio ve apogee ses kartlarını kullanan biri olarak bir abin olarak naçizane tavsiyem bu kartlara boşa para verme. Sen şu an aynı klasmanlarda ses kartlarını mukayese ediyorsun. Roland, presonus, focusrite, m audio bunlar kalite olarak convertor olarak birbirine eşit denebilecek kadar yakın farklar olan kartlardır. Eğer bir kart almak istiyorsan seviye atla ki paran boşa gitmesin. Seviye atlamak içinde audient, universal audio, rme, antelope audio, apogee gibi markaların alt segment ürünlerine yönelmesin. Çünkü günümüzde çok üst düzey kartlar üreten bu firmalar ev kullanıcısı pazarına girdiler. Az giriş çıkış sayısı olan ama üst düzey ses veren cihazlar üretiyorlar. Tabiki bu işler bütçe meselesi. Ama başta söyledğimi sonda söyleyerek bitiriyorum, bu saydığın kartların giriş çıkış sayısının fazlalığı dışında aman aman bir ses farkı bulamassın. Hani renault, fiat, hyundai araba alırsın ful dolu paketini. Birde mercedes, audi, bmv en alt özellikli arabasını alırsın. Ama bindiğinde biri mercedestir sonuçta, biri renanult. Lütfen yanlış anlaşılmasın, bunlarda iyidir mutlaka. Ama aynı klasmanda mukayese etmek bu arabalarada haksızlık olur. Böyle düşün, Allah gönlüne göre versin kardeşim.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Çok teşekkür ederim kardeşim sağolasın verdiğin bilgiler için. Yorumlarınızı tekrar gözden geçireceğim