+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Referans monitör bağlantı (YARDIM)

Bu konu 174 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

Referans monitör bağlantı (YARDIM) 174 Reviews

Konuyu değerlendir: Referans monitör bağlantı (YARDIM)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 174 kez incelendi.

Unhappy Referans monitör bağlantı (YARDIM)

Öncelikle merhabalar sitede yeniyim yanlış yere konu açıyosam affola...
    Bi kaç sorum olucak referans monitör ile ilgili... Presouns Ceres E3.5 Monitörüm var, bluetooth özellikli. Ses kartımın outputları RCA. Ben bu monitörü RCA kablosuyla bağlarsam ses kartına, performansı düşer mi?
    Veyahut direk bluetooth ile laptopa bağlasam ses kartına bağlamakla arasındaki fark ne olur cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

tezcankoray Şu üyeler, mystick06 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu mystick06 tarafından (10 Eylül 2018 Saat 21:59 ) değiştirilmiştir.

Alıntı mystick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar sitede yeniyim yanlış yere konu açıyosam affola...
    Bi kaç sorum olucak referans monitör ile ilgili... Presouns Ceres E3.5 Monitörüm var, bluetooth özellikli. Ses kartımın outputları RCA. Ben bu monitörü RCA kablosuyla bağlarsam ses kartına, performansı düşer mi?
    Veyahut direk bluetooth ile laptopa bağlasam ses kartına bağlamakla arasındaki fark ne olur cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.
    Tek seçeneğiniz RCA ise yapabilecek birşey yok zaten. RCA ile bağlamalısınız. Bluetooth bağlantı müzik dinlemek için yeterlidir muhakkak. Ancak bluetooth teknolojisi sınırları nedeniyle müzik prodüksüyonunda kullanırken gecikmelere neden olacaktır. Bu yüzden ben şahsen tercih etmezdim.

Saygılar,
    Tezcan

mystick06 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek seçeneğiniz RCA ise yapabilecek birşey yok zaten. RCA ile bağlamalısınız. Bluetooth bağlantı müzik dinlemek için yeterlidir muhakkak. Ancak bluetooth teknolojisi sınırları nedeniyle müzik prodüksüyonunda kullanırken gecikmelere neden olacaktır. Bu yüzden ben şahsen tercih etmezdim.

Saygılar,
    Tezcan
    anlatmak istediğim 1/4' kabloyla rca arasında çok kalite farkı olur mu tezcan bey bariz bi fark olursa ses kartını değiştireceğim. saygılar

tezcankoray Şu üyeler, mystick06 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

anlatmak istediğim 1/4' kabloyla rca arasında çok kalite farkı olur mu tezcan bey bariz bi fark olursa ses kartını değiştireceğim. saygılar
    Ses kartınız nedir ? Çünkü monitörünüzün rca girişleri balanssız , 1/4" girişleri balanslı özelliğe sahip. Normalde balanslı girişleri kullanmak daha avantajlı tabii ki.

mystick06 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (11 Eylül 2018 Saat 01:34 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Balanslı bağlantı neden avantajlıdır ?

Bağlantı kabloları adeta anten gibi bir davranış gösterdiğinden ; ortamda bulunan priz, bilgisayar ekranı , modem vbg. kirlilik yaratan unsurlardan etkilenir ve bu kirliliği bağlantılı bulundukları sisteme yansıtırlar. Balanslı kablolar ise bu kirliliği sisteme yansıtmayan özelliğe sahiptirler.

EsbaB, mystick06 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses kartınız nedir ? Çünkü monitörünüzün rca girişleri balanssız , 1/4" girişleri balanslı özelliğe sahip. Normalde balanslı girişleri kullanmak daha avantajlı tabii ki.
    Ses kartım Steinberg UR12. Dönüştürücüler felan işimi görmez mi acaba? Ses kartının outputlarını 1/4'' çevirsem?

Kesinlikle çok fark olur. Ama bu işler bütçe meselesi. Bu işlere yeni başlıyor iseniz ve bütçeniz yok ise RCA ile devam edin. Bakarsınız bu iş sizi sarıyor ve gelişme katediyorsunuz, ses kartını değiştirirsiniz. İlk etapta hemen para harcamanızı tavsiye etmem. Bu işlere hevesle başlayıp, sonra ekipmanlarını satışa çıkaranı çok gördüm. O yüzden önce bir deneyin bence.

Ha illaki ses kartını değiştirmek istiyorum diyorsanız bende ihtiyaç fazlası Audient id4 var. Çıkışları balanslıdır. Dilerseniz görüşebiliriz.

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ses kartım Steinberg UR12. Dönüştürücüler felan işimi görmez mi acaba? Ses kartının outputlarını 1/4'' çevirsem?
    Bu dönüşüm için di-box kullanmanız lazım. Bu da size astarı yüzünden pahalıya gelir gibi bir sonuç yaratabilir. Dolayısıyla bence kartınızı upgrade etmek daha akılcı gibi görünüyor.

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu Konu için Etiketler