+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase 5 ses sorunu

Bu konu 173 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

Cubase 5 ses sorunu 173 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase 5 ses sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 173 kez incelendi.

Smile Cubase 5 ses sorunu

Öncelikle merhabalar ben evimde amatör bir kayıt sistemi kurmaya çalışıyorum şu an da behringer um2 model bir ses kartı aldım ve cubase de bunu tanıtım lakin kayıt yapa biliyorum yani mikrafonumu algılayıp kayıt alıyor ancak dinlemeye çalıştığım zaman hiç bir ses alamıyorum bunun için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim bu arada bu konuda baya araştırma yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım özellikle yeni başladığım için bilgim kısıtlı bu sorunu çözmem için detaylı bir açıklama gerekiyor bana bu arada ses kartıma bağlı bir kulaklık kullanmıyorum kulaklığım bilgisayara bağlı bir kaç yerde bununla ilgili olabileceği söylendi ne derece doğru bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

tezcankoray Şu üyeler, erdemekim1 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı erdemekim1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar ben evimde amatör bir kayıt sistemi kurmaya çalışıyorum şu an da behringer um2 model bir ses kartı aldım ve cubase de bunu tanıtım lakin kayıt yapa biliyorum yani mikrafonumu algılayıp kayıt alıyor ancak dinlemeye çalıştığım zaman hiç bir ses alamıyorum bunun için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim bu arada bu konuda baya araştırma yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım özellikle yeni başladığım için bilgim kısıtlı bu sorunu çözmem için detaylı bir açıklama gerekiyor bana bu arada ses kartıma bağlı bir kulaklık kullanmıyorum kulaklığım bilgisayara bağlı bir kaç yerde bununla ilgili olabileceği söylendi ne derece doğru bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
    Kulaklığınız bilgisayarın onboard ses kartına takılı ise doğal olarak ses alamazsınız.

Harici ses kartını sadece kayıt amaçlı olarak düşünmeyin, onun bilgisayardaki ses kartından tek farkı dışarda ayrı olarak durması
    Bundan sonra yapılacak tüm Analog'dan Digitale (A/D: yani kayıt yaparken), ve de Digital'den Analog'a (D/A: yani bilgisayardaki bir ses dosyasını dinlerken) dönüşümler behringer ses kartı üzerinden yapılacak. Dolayısıyla kulaklığı Behringer ses kartına takmanız gerekmektedir.

Saygılar,
    Tezcan

erdemekim1, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (07 Eylül 2018 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...