+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yeni bir çalişmam home kayit

Bu konu 594 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

Yeni bir çalişmam home kayit 594 Reviews

Konuyu değerlendir: Yeni bir çalişmam home kayit

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 594 kez incelendi.

İlgi alaka için teşekkürler..

Cho®dSolo, EsbaB, nacib, Sativus Şu üyeler, vatani01 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu vatani01 tarafından (26 Temmuz 2018 Saat 03:50 ) değiştirilmiştir.

Elinize sağlık güzel olmuş.

vatani01 Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Teşekkürler..Daha iyi olması yolunda eksiklerimide söylerseniz mix kayıt açısından sevinirim..

Serdar Bey...

Vesile ile Senin derdin hiç bitmiyor yorumunuzu da dinledim.

İkisi de güzel ama aralarında epey bir kayıt kalitesi farkı var.

Merak ettim nedenini. Kolay gelsin iyi çalışmalar....

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar Bey...

Vesile ile Senin derdin hiç bitmiyor yorumunuzu da dinledim.

İkisi de güzel ama aralarında epey bir kayıt kalitesi farkı var.

Merak ettim nedenini. Kolay gelsin iyi çalışmalar....

Evet teşekkürler abicim..şöyle diyeyim senin derdn bitmiyor dünya olan kaydım çok eski buna göre..ve o zaman hemen hemen ince detayları hiç bilmiyordum kayıt konusunda..derslerle olsun pratik yapa yapa olsun biraz bişeylere benzetmeye başladım sanırım nacizane sizin eleştirilerinizi onun için istedim daha iyi olma yolunda..teşekkürler..

Serdar bey; Ayrıntılı yazmadığım için sanırım suç bende.
    Senin derdin hiç bitmiyor şarkınızın kayıtları çok daha net daha berrak duyuluyor demek istemiştim.
    Bence bu farklılık iki ayrı çalışmanızda kullandığınız farklı ekipmanlarınızdan kaynaklanıyor.
    Eskisi audio, son paylaştığınız sa daha çok mıdı ağırlıklı kayıtları andırıyor.
    Naçizane tavsiyem çalışmalarınıza o eski kayıt ortamı ile devam etmenizdir.
    Bu arada sesinizde yorumunuz da çok güzel...
    Tekrar kolay gelsin diyorum iyi çalışmalar....

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar bey; Ayrıntılı yazmadığım için sanırım suç bende.
    Senin derdin hiç bitmiyor şarkınızın kayıtları çok daha net daha berrak duyuluyor demek istemiştim.
    Bence bu farklılık iki ayrı çalışmanızda kullandığınız farklı ekipmanlarınızdan kaynaklanıyor.
    Eskisi audio, son paylaştığınız sa daha çok mıdı ağırlıklı kayıtları andırıyor.
    Naçizane tavsiyem çalışmalarınıza o eski kayıt ortamı ile devam etmenizdir.
    Bu arada sesinizde yorumunuz da çok güzel...
    Tekrar kolay gelsin diyorum iyi çalışmalar....
    Teşekkürler nacip bey..O kaydı zamanında sadece bir dvd playerın mikrofon girişinden ucuz bir mikrofondan yaptığımı söylesem : ) inanırmısınız..Ses kartım bile yoktu..Hücüm kayıtdı aynı zamanda..Malesef elimizdeki imkanlarla midi sesleri kullanmak gereksinimi duyuyoruz..Tabiki doğallıktan yanayım ama her daim kafaya göre eşlik edecek bir müzisyen (gitarist,ritim ya da ritimci) bulmak zor oluyor malesef..Hele heleki insanların paraya taptığı bir dönemde..Ben paylaştığım kaydın miks açısından ton açısından durumunu analiz bazında paylaştım daha iyi neler yapabilirim neler yapmalıyım sorularına cevaplar bulabilmek ve kendimi muhakeme etmek adına..Görüşleriniz için teşekkürler bu arada tekrar..

nacib Şu üyeler, vatani01 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

vatani01 merhaba, öncelikle eline sağlık, bağlama icran ve gitar eşlikleri çok iyi en önemli kısım zaten bu enstrumanları iyi icra etmek, ekipmanın ve standart bir oda da bu kayıt ve mix'i yaptığını'da göz önünde bulundurarak şunları söyleyebilirim. Bende bağlama kaydı yapıyorum (türk halk müziği) ilk başlarda yaptığım kayıtları hatırlattın bana hatta senin gibi çubuk mikrofonla yaptığım bazı kayıtlarıma şaşırıyorum nasıl olmuş diye . Kendimden de bildiğim bağlama mikrofonlama ile ilgili sıkıntılar var fakat özelliklede mix aşamasında reverb'ü çok kullanman'dan kaynaklı aşırı derinlik bağlamayı geri plana atıyor, kayıt mono tek kanalmı bilemiyorum ama 2 ayrı mono olarak yani duble çalarak sağ sol panlama ile daha iyi sonuç alınabiliyor, reverb'ü de kararında verirsen daha iyi bir bağlama soundu elde edebilirsin diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Mehmet Uzunosmanoğlu, sgucler, Tayfun Kara, vatani01 Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vatani01 merhaba, öncelikle eline sağlık, bağlama icran ve gitar eşlikleri çok iyi en önemli kısım zaten bu enstrumanları iyi icra etmek, ekipmanın ve standart bir oda da bu kayıt ve mix'i yaptığını'da göz önünde bulundurarak şunları söyleyebilirim. Bende bağlama kaydı yapıyorum (türk halk müziği) ilk başlarda yaptığım kayıtları hatırlattın bana hatta senin gibi çubuk mikrofonla yaptığım bazı kayıtlarıma şaşırıyorum nasıl olmuş diye . Kendimden de bildiğim bağlama mikrofonlama ile ilgili sıkıntılar var fakat özelliklede mix aşamasında reverb'ü çok kullanman'dan kaynaklı aşırı derinlik bağlamayı geri plana atıyor, kayıt mono tek kanalmı bilemiyorum ama 2 ayrı mono olarak yani duble çalarak sağ sol panlama ile daha iyi sonuç alınabiliyor, reverb'ü de kararında verirsen daha iyi bir bağlama soundu elde edebilirsin diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.
    Teşekkürler Avaren..Evet aslında sonradan bende farkettim reverb biraz fazla kaçmış..duble kayıt tekniğini biliyorum ve öyle uyguluyorum genelde de..teknik, teorik olarak epeyce bir zamandır araştırmalar uygulamalar yaptım yapıyorumda..Hatta yetmedi Bora Ulusoy hocamızdan dersler bile aldım...Bu iş öyle bir iş ki dipsiz bir kuyu daldıkça boğuluyor insan..Odanın akustiği, mikrofonlama,kayıt db si, headroom vs..her şeye en ince ayrıntısıyla bakmak dikkat etmek gerekiyor..İşin kötüsü bunlar la uğraşırken aslında daha da iyi yapabileceğim çalım olsun okuma olsun bazen bunlarıda kaybedebiliyor insan..Şuan için referans monitörüm yok onu en acilinden almam gerek ama bir türlü ayarlayamadım kendimi inşallah onuda alırsak duyumu kuvvetlendirip daha iyi neticeler alırım inşallah..noktasından virgülüne herşey önemli bu kayıt işinde..inşallah daha iyilerini yaparız..sizlerinde düşüncelerinizi, eleştirilerinizi istemem sırf bu yolda daha iyiye ulaşabilmek adına..25 yıldır bağlama çalıyorum ve söylüyorum son 5 yıldır bu kayıt işine ağırlık verdim inşallah daha işler çıkarırız diye umuyorum..Teşekkürler herkese..

averen, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib Şu üyeler, vatani01 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: