+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 21 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Antelope Audio Discrete 4 (hakkında görüşleriniz)

Bu konu 1083 kez görüntülendi 20 yorum aldı ...

Antelope Audio Discrete 4 (hakkında görüşleriniz) 1083 Reviews

Konuyu değerlendir: Antelope Audio Discrete 4 (hakkında görüşleriniz)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1083 kez incelendi.

Alıntı özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi teşekkür ederim kıymetli bilgiler için. Fiyat olarak oralara pek yaklaşamam maalesef. Uğur hocam ile de konuştum. O da çok para verme Audient iD44 al dedi.
    Bu fiyat segment'inde çok fazla da seçenek yok aslında. RME UC-UCX, Audient iD44-22, Discrete 4, Focusrite Clarett 8Pre USB-18i20 gibi seçeneklerim var. Canlı kayıtlar alan biriyim. Tonlarda sıcaklık ve kalite arıyorum. Ben en az 4 kanal istiyorum. Ne yapsam bilemedim?
    Özkan kardeşim, eğer canlı session'lar kayıt ediyorsan zaten başka hiç bir markaya bakma ve direkt RME al bence. İhtiyacın 4 kanal ise ;

a-) RME FF802 olabilir.
    b-) Babyface Pro + RME QuadMic II kombinasyonu olabilir.
    c-) Temiz bir ikinci el UFX olabilir.

Böyle bir seçim yaptığında hem elinde çok güzel konvertörler , hem çok güzel pre-amp'lar ve de en önemlisi canlı kayıtda gözünü arkada bırakmayacak olağan üstü bir stabilite olur.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Bu seçenekler 6 bin lira civarı maalesef mehmet abi. Dolar veya euro bu kadar uçuk hale gelmemiş olsaydı alınabilirdi belki. Bu yüzden fiyat performans ürünlerine yönelmek istiyorum. O yüzden antelope bir alternatif olabilir mi diye düşünmüştüm.

Bu seçenekler 6 bin lira civarı maalesef mehmet abi. Dolar veya euro bu kadar uçuk hale gelmemiş olsaydı alınabilirdi belki. Bu yüzden fiyat performans ürünlerine yönelmek istiyorum. O yüzden antelope bir alternatif olabilir mi diye düşünmüştüm.
    Özkan'cığım, Discrete 4 Basic modelini alsan 5700.-TL civarı. Bu paralara ( belki daha da azına ) biraz beklersen ikinci el bir UFX bulabilirsin. Ben UFX'i 3,5 sene kullandım. Çok mükemmel bir ses kartıdır. Yaptığın işleri tam olarak bilmiyorum ama seni ziyadesi ile götürür diye tahmin ediyorum.

Konvertör olarak UFX'in ( Discrete hariç ) bahsettiğin markalardan daha performanslı olduğuna eminim. Driver kalitesi ve stabilite olarak ise ; Discrete dahil bahsettiğin modellerden RME kadar mutlu olacağını düşünmüyorum.

Yani sonuç olarak şu andaki bütçen ile senin için en ideal seçimin ikinci el bir UFX olacağını tahmin ediyorum.

averen Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Abi kesinlikle UFX almak isterim ve bana yeter kesinlikle. Ama sahibinden falan baktım 6 bin lira civarından başlıyor UFX. 5 bin lira verebilirim ama üzerine çıkamam sanırım. Yaptığım işlerde şöyle : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

averen Şu üyeler, özkan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Abi kesinlikle UFX almak isterim ve bana yeter kesinlikle. Ama sahibinden falan baktım 6 bin lira civarından başlıyor UFX. 5 bin lira verebilirim ama üzerine çıkamam sanırım. Yaptığım işlerde şöyle : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Referans olurmu bilmiyorum ama Erdal erzincan'da UFX kullanıyor diye biliyorum.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Evet biliyorum. Ah şu euro 5.41 olmazsa her istediğimizi alırdık

averen Şu üyeler, özkan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Evet biliyorum. Ah şu euro 5.41 olmazsa her istediğimizi alırdık
    Maalesef öyle Özkan

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

merhaba
    antelope audio beğendiğim firmalardan birtanesi discrete 4 sanırım 4 kanalda en fazla 8 adet eklenti açmaya izin veriyor premium paket alırsanız gucunuz 2ye katlanarak 16 eklentiye kadar cıkabiliyor preamp,conv kalitesi olarakda zaten en basta yazdıgınz modellerin daha üzerinde bir kalite sunar ama siz 4 kanal daha uygun bir bütce ve kalite ararsanız audient id44 yakında ülkemize gelir göz atmanızı tavsiye ederim.

Alıntı ozgur_d Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    antelope audio beğendiğim firmalardan birtanesi discrete 4 sanırım 4 kanalda en fazla 8 adet eklenti açmaya izin veriyor premium paket alırsanız gucunuz 2ye katlanarak 16 eklentiye kadar cıkabiliyor preamp,conv kalitesi olarakda zaten en basta yazdıgınz modellerin daha üzerinde bir kalite sunar ama siz 4 kanal daha uygun bir bütce ve kalite ararsanız audient id44 yakında ülkemize gelir göz atmanızı tavsiye ederim.
    Selam özgür. 4 kanalda en fazla 8 eklenti açma konusuna biraz daha açıklık getirebilir misin? (canlı kayıt esnasında kayıt alınan kanala plugin eklemekse mesele, zaten kayıt anında plugin eklemiyorum)

Asıl merak ettiğim, RME yi çok seviyorum. Onun kalite ve sound'unu bulabilir miyim? Aslında bir RME UFX alabilecek bütçem olsa hiç bakmam diğer markalara. Ucuz yollu RME tınısı arıyorum aslında

Asıl merak ettiğim, RME yi çok seviyorum. Onun kalite ve sound'unu bulabilir miyim? Aslında bir RME UFX alabilecek bütçem olsa hiç bakmam diğer markalara. Ucuz yollu RME tınısı arıyorum aslında
    Ben ilanın sahibini tanımıyorum. Eğer bu cihazı 5000-5300.-TL'lere bitirebilirsen ( düzgün bir cihaz ise ) hiç kaçırma bence. Benim UFX'i iki sene önce sattığım arkadaş yakın zamanda Kanada'ya yerleşti. Kanada'ya giderken stüdyosundan sadece UFX'i yanında götürdü. Anla yani.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: