+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 24 ile 24 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Referans monitör seçimi

Bu konu 1024 kez görüntülendi 23 yorum aldı ...

Referans monitör seçimi 1024 Reviews

Konuyu değerlendir: Referans monitör seçimi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1024 kez incelendi.

Mustafa'cığım hayırlı uğurlu olsun. 200 Hz'ün altındaki problemler için köşelerde bass trap kullanman lazım. O zaman problemlerinin büyük ölçüde hallolacağını düşünüyorum. Buna ilaveten gerekirse ince tuning için Auralex'in küçük küp şeklinde trap'leri var. Bunlardan 1-2 tane alıp deneme yanılma ile odanın muhtelif yerlerine ( yere dahi olabilir ) koyabilirsin.

averen, EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa'cığım hayırlı uğurlu olsun. 200 Hz'ün altındaki problemler için köşelerde bass trap kullanman lazım. O zaman problemlerinin büyük ölçüde hallolacağını düşünüyorum. Buna ilaveten gerekirse ince tuning için Auralex'in küçük küp şeklinde trap'leri var. Bunlardan 1-2 tane alıp deneme yanılma ile odanın muhtelif yerlerine ( yere dahi olabilir ) koyabilirsin.
    Mehmet abi teşekkür ederim, tavan kısmınıda yapınca çözüm olmazsa ilk imkanımda senin dediğin gibi yapıp bu sıkıntıdan kurtulmam lazım.

Teşekkür ederim.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı markanın Fluid Audio FX8 modelini aldım kullanmaya başladım.

Teşekkür ederim
    Hocam tekrar dan hayırlı olsun. Mehmet abi nin sistemini dinleme imkânı bulduğum için Kendisine hayran iken Kendisinin kulak potansiyeline de sistemine de hayran kalmış birisi olarak 3. Bir kişiden Fluid yorumu almak faydalı olacaktır diye hem 7 hemde 8 için yorumlarınızı alabilir miyiz?

Hem diğer deneyimleriniz ile hemde kendi arasında sürüm farkı ile karşılaştırma şansınız var.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tekrar dan hayırlı olsun. Mehmet abi nin sistemini dinleme imkânı bulduğum için Kendisine hayran iken Kendisinin kulak potansiyeline de sistemine de hayran kalmış birisi olarak 3. Bir kişiden Fluid yorumu almak faydalı olacaktır diye hem 7 hemde 8 için yorumlarınızı alabilir miyiz?

Hem diğer deneyimleriniz ile hemde kendi arasında sürüm farkı ile karşılaştırma şansınız var.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Abdulcelil sağol teşekkür ederim, şuan içim kan ağlıyor dersem yalan olmaz. FPX7 riske atmamak için alamadım ama sorun çıkarmadan önce bir 10 dakika dinleme şansım oldu. FPX7'nin fiyatının çok üzerinde performansı vardı ben bugüne kadar odam da hiçbir zaman bu kadar net bir duyuma sahip olmadım bass ların doluluğu ve netliği inanılmaz detay hissi uyandıran soundu harikaydı tek kelime ile. Çok teknik detay verme kabiliyetim yok ama kulaklarıma güvenerek şunu söyleyebilirim bir süre FX8 leri kullandıktan sonra bunları satamazsam dahi FX8 ler in yanına kesinlikle FPX7 alacağım çok net.
    Şimdi alamadım ve aklım FPX7 de kaldı fakat maalesef ekonomik özgürlüğüm sınırlı ve zaten zor şartlarda almaya niyetlendiğim için riske atamadım. high and ürün olduğu için tasarımı ve kalitesinden ödün vermeden üretilmiş bu yüzden diğer uygun fiyatlı ürünlere oranla koruma devreleri daha zayıf, böyle olması monitörlerin kalitesini arttırırken güvenliğinide zayıflatmış oluyor.

Monitör alma evresinde edindiğim tecrübeler ile yazıyorum bunları yanlışlarım olabilir kusura bakmayın. Türkiye de malum bir çok yerde şebeke voltajlarında ki problemler ve binalardaki tesisatın kalitesi ve dairelerimizdeki yaşanacak bu tür sorunlarda kaçınılmaz olabiliyor.

Bende bu yüzden riske giremedim ve FPX7 den vazgeçtim.

FX8 lere gelince, satın almadan önce dinleyerek aldım tabi orada dinlemek le evde dinlemek arasında ciddi fark oldu, kendi klasmanındaki monitörlerden çok daha iyi bir monitör olduğunu söyleyebilirim. Ben kendi odamda dinleyince açıkcası biraz hüsrana uğradım ama yaklaşık 3-4 saatlik bir akustik çalışma ile artık daha iyi bir dinlemeye ulaştım diyebilirim, Bass frekanslarda sorunum vardı onuda deneme yanılma ile yarın çözmeye çalışacağımm inşallah.

Söyleyeceklerim bunlar.

Teşekkür ederim.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (15 Haziran 2018 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.