+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 24 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Referans monitör seçimi

Bu konu 566 kez görüntülendi 23 yorum aldı ...

Referans monitör seçimi 566 Reviews

Konuyu değerlendir: Referans monitör seçimi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 566 kez incelendi.

Hayırlı olsun abi.

averen Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi.
    Abdullah teşekkür ederim ama pek hayırlı olmadı, kullanmak kısmet olmadan sorun çıktı şimdi serviste beklemedeyim monitörsüz bir masada oturmakta tuhaf bir duygu imiş onuda anladım

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdullah teşekkür ederim ama pek hayırlı olmadı, kullanmak kısmet olmadan sorun çıktı şimdi serviste beklemedeyim monitörsüz bir masada oturmakta tuhaf bir duygu imiş onuda anladım
    Yeni aldin hocam birebir degistirmeleri lazim

averen Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni aldin hocam birebir degistirmeleri lazim
    Aynen ya sıfır ürün servise gitmemesi lazım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen ya sıfır ürün servise gitmemesi lazım

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Arkadaşlar bencede kesinlikle hemen değiştirmeleri gerekiyordu, bu durum sinirlerimi epey bir bozmuş durumda. Toplam 10 dk kullanmadığım bir ürün ama maalesef değişim yapmadılar ve hala ses yok bu pazartesi ve salıya kadar sabredip bekleyeceğim uzarsa bu iş almaktan vazgeçip iade talebimi ileticem.

gitarist1975, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Arkadaşlar bencede kesinlikle hemen değiştirmeleri gerekiyordu, bu durum sinirlerimi epey bir bozmuş durumda. Toplam 10 dk kullanmadığım bir ürün ama maalesef değişim yapmadılar ve hala ses yok bu pazartesi ve salıya kadar sabredip bekleyeceğim uzarsa bu iş almaktan vazgeçip iade talebimi ileticem.
    Sorun nedir hocam tam olarak? Sosyal medyadan falan yüklenelim destek gerekiyorsa destek olalım

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Sorun nedir hocam tam olarak? Sosyal medyadan falan yüklenelim destek gerekiyorsa destek olalım

Tezcan sorun şu ben aldım monitörü akşam saati eve geldim 10 dk dinledim sonra kapattım bıraktım bir gün sonra akşam gelip tekrar açtım sağ tarafta ses yok ufak tefek kablo ses kartı giriş falan denedim sonra firmayı aradım getir dediler. Monitörleri götürdüm test ettiler sorun var bakıcaz sebebini araştırıcaz firmasına yazıcaz ona göre de bakıcaz değişim konusuna dediler. Açıkcası mağdur ediliyorum ama yinede firmanın bana şimdilik verdiği halledicez sözü üzerine bekledim yarın pazartesi arıycam ve son durumuöğrenicem eğer yine aynı durum devam ederse kabul etmiyeceğim değişim yada iade ilgili sorun yaşatırlarsa ozaman sizden bu desteği isteyebilirim.

o yüzden şuan için firma ismi yada kişi ismi vermeden konuyu dile getirdim.

Teşekkür ederim Tezcan sağol kardeşim.

tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Arkadaşlar aldığım monitörlerdeki sorun yaklaşık olarak tespit edildi, voltajdaki dalgalanma veya binadaki herhangi bir topraklama v.s durumun sebep olduğu düşünülüyor. Firma ürünlerimi sıfırı ile değiştirebileceğimi fakat kesin olmamakla birlikte tekrar bu sorunu yaşayabilme ihtimalinide göz önünde bulundurarak uyarılarda bulundu, fakat ben bu riske girmek istemedim. Monitörsüz kalmamak adına yine aynı markanın Fluid Audio FX8 modelini aldım kullanmaya başladım.

Odamda kendimce ciddi oranda akustik düzen sağlamaya çalıştım. Özellikle bass frekanslarda tam olarak ta 125 hz ve 135 hz arasında inanılmaz bir uğultu problemim var odanın küçük olması monitörlerin 8 inç olması elbette buna asıl etken ama yinede bu aralıktaki frekansın yarattığı uğultuyu minimize etmek için ne yapmalı fikri olan varsa çok işime yarayacak.

Teşekkür ederim

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (14 Haziran 2018 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.

Arkadaşlar aldığım monitörlerdeki sorun yaklaşık olarak tespit edildi, voltajdaki dalgalanma veya binadaki herhangi bir topraklama v.s durumun sebep olduğu düşünülüyor. Firma ürünlerimi sıfırı ile değiştirebileceğimi fakat kesin olmamakla birlikte tekrar bu sorunu yaşayabilme ihtimalinide göz önünde bulundurarak uyarılarda bulundu, fakat ben bu riske girmek istemedim. Monitörsüz kalmamak adına yine aynı markanın Fluid Audio FX8 modelini aldım kullanmaya başladım.

Odamda kendimce ciddi oranda akustik düzen sağlamaya çalıştım. Özellikle bass frekanslarda tam olarak ta 125 hz ve 135 hz arasında inanılmaz bir uğultu problemim var odanın küçük olması monitörlerin 8 inç olması elbette buna asıl etken ama yinede bu aralıktaki frekansın yarattığı uğultuyu minimize etmek için ne yapmalı fikri olan varsa çok işime yarayacak.

Teşekkür ederim
    Hocam oturduğun yerin tam üstü (tavan) çok önemli. Zamanında Uğur hoca baya uğraşmıştı bu problemle...

Monitörler hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullan

averen, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam oturduğun yerin tam üstü (tavan) çok önemli. Zamanında Uğur hoca baya uğraşmıştı bu problemle...

Monitörler hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullan

Tezcan sağol teşekkür ederim, Mehmet abi ile de görüştüm fikirlerini aldım az önce, aynen seninde dediğin gibi tam oturduğum yerin Tavan kısmına panel koymam fayda sağlayabilirmiş. Çok önceden adığım Akustik süngerlerim vardı işe yarayacaklar hemen yapayım bari

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: