+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Adam A5x vs Focal Alpha 65 Referans Monitör

Bu konu 1312 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

Adam A5x vs Focal Alpha 65 Referans Monitör 1312 Reviews

Konuyu değerlendir: Adam A5x vs Focal Alpha 65 Referans Monitör

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1312 kez incelendi.

Exclamation Adam A5x vs Focal Alpha 65 Referans Monitör

Arkadaşlar selamlar burada yeniyim çok fazla zamanım yok hızlıca sormak istiyorum,Evime basit bir studio kurmak istiyorum belirli bir müzik türü yapmayacağım şartlar neyi gerektiriyorsa o olacak.
    Başlangıç olarak Bir Apple imac aldım ses kartı olarakda Apogee Duet alacağım yakın zamanda DAW yazılımı olarakda Logic Pro X kullanıyorum..
    Sorum söyle studioda çalıştığım süre zarfında hep Adam X serisi kullandım.O zamanlar yeni oldugum için ve başka bir monitör sesi duymadığım için diğer alternatifleri duymak nasip olmadı.
    Çok fazla bu sektörde iyi yerlere gelmiş tanıdıklarım var ancak malüm biliyorsunuz bu tip insanlara insan birşey sorarken çekiniyor

Sorum şu şekilde olacak;
    Adam A5X(Benim gönlümden geçen ama bu aralar ikinci el piyasası yok )
    Focal Alpha 65 (Pek bir bilgim yok sadece forumlarda çok adı geçiyor)
    Yamaha HS7(referans monitöründen ziyada daha çok dinleme monitörü gibi)

Sizden ricam bu seçenekler hakkında tartışmamız lütfen çok fazla konu dışına çıkmayalım,Odam 10metrekareden belki biraz fazladır... Teşekkür ederim şimdiden

Not:Mix işlerine daha yeni kafa kırmaya başlıyorum muthemelen yeni olduğum için bu segmentteki monitörlerin arasındaki farkları duyarak pek anlayamayacağım ancak ileride elbet anlayacağım o yüzden o aşamaya kadar kulak iyi olana alışsın

tezcankoray Şu üyeler, Saudade adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Saudade tarafından (09 Mayıs 2018 Saat 12:30 ) değiştirilmiştir.

Forum'a hoş geldiniz.

Bence bu listeden Focal Alpha serisini çıkarın. Zira alt frekanslarda distortion'a girdiği konusunda bir sürü tesbitler mevcut. Geriye Adam A5x ve Yamaha Hs7 kalır.

Ben hiç Adam kullanmadım dolayısıyla bir yorum yapamayacağım. Ancak daha önce Yamaha Hs50 ve Hs80 kullandım. Yamaha Hs serisi ; malum düşük bütçeli hallerde çok yaygın olarak kullanılan bir monitör serisi.

Hs7 iş görür mü ? Görür.

Ancak eğer bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Fluid Audio FPX7 modelini incelemenizi şiddetle öneririm .Bu monitör Türkiye'ye yeni geldi ve dolayısıyla henüz doğru dürüst tanınmıyor. Ben monitörü markanın distribütöründe kendi referans parçalarım ile dinledim ve gayet başarılı buldum. Üstelik fiyatı da uygun bence. Yani bu monitörü Yamaha Hs serisi ile mukayese bile etmemek lazım. Eğer İstanbul'da iseniz bu monitörü gidip dinlemenizi tavsiye ederim.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

ADAM A5X ÖNÜNE GEÇEMEZLER.
    1 .SİRADA ADAM A5X
    2.FOCAL ALPHA
    3. GENELEC
    4.YAMAHA
    5. KRK

Bizzat hepsinin monitörleri tarafimca test edilmiştir.Güvenle Satin Alabilirsiniz.

Not: İloud Micro Monitör - Adam ve Focal'dan Yakın Monitör Olarak 1. Sirayi Yer Alir. !!
    Kiscasi Şuan Efsane Monitör: iLoud sonra adam focal vs gidiyor.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forum'a hoş geldiniz.

Bence bu listeden Focal Alpha serisini çıkarın. Zira alt frekanslarda distortion'a girdiği konusunda bir sürü tesbitler mevcut. Geriye Adam A5x ve Yamaha Hs7 kalır.

Ben hiç Adam kullanmadım dolayısıyla bir yorum yapamayacağım. Ancak daha önce Yamaha Hs50 ve Hs80 kullandım. Yamaha Hs serisi ; malum düşük bütçeli hallerde çok yaygın olarak kullanılan bir monitör serisi.

Hs7 iş görür mü ? Görür.

Ancak eğer bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Fluid Audio FPX7 modelini incelemenizi şiddetle öneririm .Bu monitör Türkiye'ye yeni geldi ve dolayısıyla henüz doğru dürüst tanınmıyor. Ben monitörü markanın distribütöründe kendi referans parçalarım ile dinledim ve gayet başarılı buldum. Üstelik fiyatı da uygun bence. Yani bu monitörü Yamaha Hs serisi ile mukayese bile etmemek lazım. Eğer İstanbul'da iseniz bu monitörü gidip dinlemenizi tavsiye ederim.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Teşekkürler cevap için aslında biraz daha daralttım kafamda ve Alpha serisi yerin şuan Adam A5x ile Focal CSM 50 savaşı veriyorum

Alıntı Berat33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ADAM A5X ÖNÜNE GEÇEMEZLER.
    1 .SİRADA ADAM A5X
    2.FOCAL ALPHA
    3. GENELEC
    4.YAMAHA
    5. KRK

Bizzat hepsinin monitörleri tarafimca test edilmiştir.Güvenle Satin Alabilirsiniz.

Not: İloud Micro Monitör - Adam ve Focal'dan Yakın Monitör Olarak 1. Sirayi Yer Alir. !!
    Kiscasi Şuan Efsane Monitör: iLoud sonra adam focal vs gidiyor.
    Focal CMS deneyiminiz var mı peki ?

Alıntı Saudade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevap için aslında biraz daha daralttım kafamda ve Alpha serisi yerin şuan Adam A5x ile Focal CSM 50 savaşı veriyorum
    Kafanızda böyle bir savaşı vermeniz bence son derecede gereksiz ve bu şekilde sağlıklı bir sonuca da ulaşamayabilirsiniz. Bu işin en doğru yolu referans parçalarınızla distribütör firmalarda bu monitörleri kendi kulağınızla dinlemeniz. Bu arada ben yine Fluid Audio FPX7'yi dinlemeden bir karar vermeyin derim.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Onuda denedim oda gayet güzel bir monitör ama yakın monitör olarak önerebileceğim en kaliteli monitör iLoud..

Bu Konu için Etiketler