+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: DT-770 PRO 250 OHM ve M-AUDIO 2X2M HAKKINDA ? Bunlardan birine sahipseniz iceri.....

Bu konu 441 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

DT-770 PRO 250 OHM ve M-AUDIO 2X2M HAKKINDA ? Bunlardan birine sahipseniz iceri..... 441 Reviews

Konuyu değerlendir: DT-770 PRO 250 OHM ve M-AUDIO 2X2M HAKKINDA ? Bunlardan birine sahipseniz iceri.....

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 441 kez incelendi.

DT-770 PRO 250 OHM ve M-AUDIO 2X2M HAKKINDA ? Bunlardan birine sahipseniz iceri.....

Arkadaslar oncelikle herkese merhaba. Foruma yeni katildim cunku cok faydali bilgiler buldum ve bulabilcegimi dusunuyorum. Yazicagim sorunu bu forumda dahil birkac yerde daha gordum fakat tam olarak kafamda hic bir sey netlesmedi.
    Ses karti olarak m-audio 2x2m kartini kullaniyorum.
    Kayit icin kulaklik olaraksa Beyerdynamic DDT-770 pro (250ohm) kullaniyorum.

Sorun su ki bu kulakligi almadan once ohm ( direnc) hakkinda herhangi bir bilgim yoktu.
    Daha sonra bu ses kartinin cikisinin bu kulakligi besleyip/surup suremedigini merak ettim. Nasil merak ettin diye sorarsaniz ses kartindan kulaklik cikisinin sesini yariya getirdigimde, muzigin uzerine (monitor yaparken) sarki soylerken sesimin distortion oldugunu farkettim. Yani acikca cok fazla ses ust uste bindiginde sesde bozulma oluyodu. Bu bir kenara, zaten ses; yurtdisindan marketten 5$ a aldigim kulakliktan daha az cikiyor. KESINLIKLE KULAKLIGI BESLEYEMIYOR. Sinir oldugum konu ise kulakligimin kac ohm oldugunu biliyorum cunku heryerde yaziyor ama ses kartlarinin cogunda kac ohm destekledigini yazmiyor. Benim ses kartimin bir sitede 10 ohm headphones output oldugunu okudum yabanci forumlardan ama emin degilim. Ki bu dogruysa bile bu cok komik bir rakam. Sizden ricam, bu noktada nasil bilgi edinebilcegim ve ozellikle yeni bir ses karti mi almam gerekiyor yoksa bir kulaklik amp mi?
    Kulakligimi degistirmeyi dusunmuyorum cunku. Tesekkurler biraz uzun ve karisik yazdigimin farkindayim, forumdaki ilk mesajim iyi gunler ve aksamlar ...

Cho®dSolo, EsbaB, Sativus, tezcankoray Şu üyeler, keremcemist adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Forum'a hoş geldiniz.

250 ohm ve üzeri empedans değerindeki kulaklıkların ; "all in one " ses kartlarının kulaklık amplileri ile sürülmesi hep sıkıntılı bir konudur. Bu tarz kulaklıkların tam kapasite ile ve verimli olarak çalışabilmesi için büyük güce ihtiyaçları bulunmaktadır. Ben şahsen ( markası ne olursa olsun ) "all in one " ses kartları ile bu tip kulaklıkların verimli olarak kullanılamadığına inananlardanım. Bu düşüncemi ; high-end kulaklık amplisine sahip bir cihaz kullanmama rağmen , ayrıca harici kulaklık amplisi kullanan bir kişi olarak söylüyorum.

Dolayısıyla benim size tavsiyem ; ister ses kartınızı değiştirin , ister değiştirmeyin , güzel bir harici kulaklık amplisi edinmeğe çalışın.

Eğer benim gibi kaliteli sound takıntılı biri değilseniz de ; ses kartınızı nispeten daha güçlü bir kulaklık amplisine sahip bir ses kartı ile upgrade edin.

EsbaB, yiğitcan Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (27 Nisan 2018 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı keremcemist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oncelikle herkese merhaba. Foruma yeni katildim cunku cok faydali bilgiler buldum ve bulabilcegimi dusunuyorum. Yazicagim sorunu bu forumda dahil birkac yerde daha gordum fakat tam olarak kafamda hic bir sey netlesmedi.

Sorun su ki bu kulakligi almadan once ohm ( direnc) hakkinda herhangi bir bilgim yoktu.
    Daha sonra bu ses kartinin cikisinin bu kulakligi besleyip/surup suremedigini merak ettim. Nasil merak ettin diye sorarsaniz ses kartindan kulaklik cikisinin sesini yariya getirdigimde, muzigin uzerine (monitor yaparken) sarki soylerken sesimin distortion oldugunu farkettim. Yani acikca cok fazla ses ust uste bindiginde sesde bozulma oluyodu. Bu bir kenara, zaten ses; yurtdisindan marketten 5$ a aldigim kulakliktan daha az cikiyor. KESINLIKLE KULAKLIGI BESLEYEMIYOR. Sinir oldugum konu ise kulakligimin kac ohm oldugunu biliyorum cunku heryerde yaziyor ama ses kartlarinin cogunda kac ohm destekledigini yazmiyor. Benim ses kartimin bir sitede 10 ohm headphones output oldugunu okudum yabanci forumlardan ama emin degilim. Ki bu dogruysa bile bu cok komik bir rakam. Sizden ricam, bu noktada nasil bilgi edinebilcegim ve ozellikle yeni bir ses karti mi almam gerekiyor yoksa bir kulaklik amp mi?
    Kulakligimi degistirmeyi dusunmuyorum cunku. Tesekkurler biraz uzun ve karisik yazdigimin farkindayim, forumdaki ilk mesajim iyi gunler ve aksamlar ...
    Foruma hoşgeldin dostum...
    250 Ohm kulaklıklar için bu kaçınılmaz bir durum, bu ne ses kartının ne de kulaklığın suçu lakin...
    Keşke almadan araştırsaydın bu durumu...
    Bizim forumda da konuşuldu bu konu...
    Ancak buna rağmen 250 Ohm kulaklığı amfisiz sürenler de var...
    Mesele kulak alışkanlıklarınız ile ilgili...
    Mehmet Abi konuyu açıklamış zaten, bu konuda kalıcı bir çözüm arıyorsanız, kulaklığı bir kulaklık amfisi ile sürmeniz gerekiyor...

Ch.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı keremcemist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yani acikca cok fazla ses ust uste bindiginde sesde bozulma oluyodu. Bu bir kenara, zaten ses; yurtdisindan marketten 5$ a aldigim kulakliktan daha az cikiyor. KESINLIKLE KULAKLIGI BESLEYEMIYOR. Sinir oldugum konu ise kulakligimin kac ohm oldugunu biliyorum cunku heryerde yaziyor ama ses kartlarinin cogunda kac ohm destekledigini yazmiyor. Benim ses kartimin bir sitede 10 ohm headphones output oldugunu okudum yabanci forumlardan ama emin degilim. Ki bu dogruysa bile bu cok komik bir rakam. Sizden ricam, bu noktada nasil bilgi edinebilcegim ve ozellikle yeni bir ses karti mi almam gerekiyor yoksa bir kulaklik amp mi?
    Merhabalar,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Sizin kartınız gibi gücünü USB'den alan ses kartları için sadece dinleme yaparken bile, kulaklık için tavsiye edilen maksimum empedans değeri 250 ohm'dur. Bu değer maksimum değerdir. Ses kartına başka ekipmanlar da bağlı ise (mikrofon vb.) - ki siz bu durumdan bahsediyorsunuz- onlar da ses kartından güç çekeceğinden dolayı, ses kartından kulaklığa iletilen güç azalacağından besleyememe problemi daha da görünür hale gelebilir.

Marketten aldığınız 5 dolarlık kulaklık gibi genel amaçlı kulaklıklar 16-35 ohm arası empedansa sahip oluyor. Dolayısı ile çok daha yüksek ses vereceği aşikar zaten...

Ses kartının empedansı 10 ohm olabilir, bu gayet normal bir değer. Komik bir değer değil, çünkü bu değer ses kartının çıkış empedansıdır. Kulaklığın empedansı ile karıştırmayın, bunlar farklı kavramlardır.

İyi bir performans için bence USB ses kartlarında kulaklık seçerken 100 ohm'u geçmemeli. Dışarıdan beslemesi olan ses kartlarında 250 ohm rahatlıkla kullanılabiliyor.

Kulaklık değiştirmek istemediğinize göre, tercihinize bağlı olarak ya ses kartı edineceksiniz, ya da kulaklık amplisi... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi bu konuda gereken cevabı vermiş zaten.

Ben sizin yerinizde olsam aynı kulaklığın 80 ohm modelini alırdım (böylelikle alışkın olduğunuz kulaklığı da değiştirmemiş olursunuz)...

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu Konu için Etiketler