+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Evde Elektro Gitar Kaydı

Bu konu 183 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Evde Elektro Gitar Kaydı 183 Reviews

Konuyu değerlendir: Evde Elektro Gitar Kaydı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 183 kez incelendi.

Evde Elektro Gitar Kaydı

Arkadaşlar ampli ve kabin vs uğraşmak istemiyorum. Sadece evde elektrik gitarım, ses kartı, cubase ve speaker ile düzen kurup çalışmak istiyorum. Ses kartı satın alacağım. Ancak sisteme çok yabancıyım. Bana yardım edebilir misiniz?

tezcankoray Şu üyeler, Hezeyan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Hezeyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ampli ve kabin vs uğraşmak istemiyorum. Sadece evde elektrik gitarım, ses kartı, cubase ve speaker ile düzen kurup çalışmak istiyorum. Ses kartı satın alacağım. Ancak sisteme çok yabancıyım. Bana yardım edebilir misiniz?
    Merhabalar,

Öncelikle mesajınız başlıkla ilgili olmadığı için yeni bir konuya taşıdım. Soru sorarken bu hususa dikkat ederseniz seviniriz.

Ses kartı satın alacağım demişsiniz, elinizde Cubase ve bir bilgisayar olduğunu varsayıyorum... Bu durumda başlangıç seviyesindeki her ses kartı işinizi görecektir. Örnek vermek gerekirse: Steinberg UR12 (ya da 22), Focusrite Scarlet Solo (ya da 2i2).

Üzerine başka birşeyler daha kaydetmek istiyorum derseniz ya da hücum kayıt gibi bir düşünceniz varsa daha fazla girişi olan bir ses kartı almalısınız. Mikrofon vb. almayı düşünüyorsanız da yukarıda verdiğim modellerin Studyo paket (bundle) versiyonları mevcut. Onları inceleyebilirsiniz. Sadece tek bir gitar kaydı için yukarıda verdiğim modeller yeterlidir.

Saygılar,
    Tezcan

Cho®dSolo Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Hezeyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir uğraşı için size gerekli olacak unsurlar :

1- Ses kartı : Bu konuda çok çeşitli alternatifler mevcut. Bu konuda bütçenizi belirtirseniz size somut öneriler gelebilir.

2- Ampli ve kabin simülatör vst'si : Ampli ve kabin kullanmayacağınız için her halukarda böyle bir sanal uygulamaya ihtiyacınız olacak. Amplitube, Guitar Rigg , Bias Fx gibi alternatifler benim ilk aklıma gelenler.

3- DAW : Cubase, Studio One , Logic , Reason vs. Bazı daw'ların limitli / kısıtlı versiyonlarını free olarak temin etmek mümkün.

4- Monitor ve/veya kulaklık : Burada da çok alternatif var. Bütçe belirtirseniz nokta atışı öneriler gelebilir.

Cho®dSolo, enym, nacib Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir uğraşı için size gerekli olacak unsurlar :

1- Ses kartı : Bu konuda çok çeşitli alternatifler mevcut. Bu konuda bütçenizi belirtirseniz size somut öneriler gelebilir.

2- Ampli ve kabin simülatör vst'si : Ampli ve kabin kullanmayacağınız için her halukarda böyle bir sanal uygulamaya ihtiyacınız olacak. Amplitube, Guitar Rigg , Bias Fx gibi alternatifler benim ilk aklıma gelenler.

3- DAW : Cubase, Studio One , Logic , Reason vs. Bazı daw'ların limitli / kısıtlı versiyonlarını free olarak temin etmek mümkün.

4- Monitor ve/veya kulaklık : Burada da çok alternatif var. Bütçe belirtirseniz nokta atışı öneriler gelebilir.
    Bias FX i yeni tanıdım, bir süredir kullanıyorum,bana göre kullandıklarım arasında en iyisi.. Muhteşem sesler elde edebiliyorsunuz.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: