+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase 9 Elements - Mikrotonal Akord

Bu konu 402 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

Cubase 9 Elements - Mikrotonal Akord 402 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase 9 Elements - Mikrotonal Akord

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 402 kez incelendi.

Cubase 9 Elements - Mikrotonal Akord

Merhaba arkadaşlar

MIDI klavyede mikrotonları çalabileceğim şekilde MIDI klavyeyi nasıl akord edebilirim?

Cubase 9 kendi başına bunu destekliyor mu yoksa Plug-In mi kullanmak zorundayım?

Teşekkürler

tezcankoray Şu üyeler, zanshin777 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı zanshin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

MIDI klavyede mikrotonları çalabileceğim şekilde MIDI klavyeyi nasıl akord edebilirim?

Cubase 9 kendi başına bunu destekliyor mu yoksa Plug-In mi kullanmak zorundayım?

Teşekkürler
    Cubase'in Global (yani genel) ayarlarında böyle bir imkan yoktur. Bence olamaz da, çünkü tüm sanal enstrümanlar mikro ton'ları tanımaz.
    Mikroton kullanımını destekleyen sanal enstrüman (VSTi) plugin'i üzerinden bu ayarlamayı yapmanız gerekmektedir.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cevabınız için teşekkürler.

1) Sanal ortamda mikrotonları kullanan arkadaşlar genelde nasıl bi yol takip ediyorlar? Her makama özel akord mu yapıyorlar?

2) Komaları "Pitch Shift" efekti ile elde etme fikrim var.

Belli orandaki Pitch Shift efektlerini belli tuşlara atamak istiyorum. Bir notaya bu pitch shift efektini atadığımız tuşla birlikte bastığınızda komalı sesi elde edeceğim.

Bunu yapabileceğim bir plugin var mı?

Teşekkürler

Alıntı zanshin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Teşekkürler

kontakt / işinizi görecektir ...

Scala isimli bir program özel mikrotonal akord dosyaları oluşturma ve bunları Kontakt gibi çeşitli platformlarda kullanma olanağı sağlıyormuş. Ancak ben yapamadım.

1) Scala (.scl) formatındaki özel akord dosyasını

"C:\Program Files\Common Files\Native Instruments\Kontakt 5\presets\scripts\Tuning"

dosya yoluna kopyalayıp yapıştırdım. Ancak Kontakt Script Editor dosyayı görmüyor.

"Script Editor - Preset - Factory - Tuning"

2) Dosyayı export etmeyi de denedim. Yine olmadı.

Scala üzerinde "File - Export synth tuning" i seçtim sonra da oradaki export edilecek synthesizer listesinden "129 : Native Instruments Kontakt 2 via Script file"

seçtim. (Kontakt 5'te yoktu burada. Kontakt 2 seçmek zorunda kaldım.) Apply ve OK dedim. Yine Kontakt'ın Script Editor'ünde ilgili akord dosyası görünmüyordu.

Scala dosyasını kullanan arkadaşlar varsa yardım alabilirim.

Teşekkürler.

tezcankoray Şu üyeler, zanshin777 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

+ Yeni Konu aç