+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 17 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase MIDI ile armonik eşlik oluşturmak

Bu konu 1216 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

Cubase MIDI ile armonik eşlik oluşturmak 1216 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase MIDI ile armonik eşlik oluşturmak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1216 kez incelendi.

Audio kanalını bana wav olarak gönder, bpm ini de belirt, akorları da sırasıyla yazarsan, ben işleyip 3 dosyayı da geri gönderebilirim.. Mail adresim : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    dosya büyükse we transferden de gönderebilirsin.

tezcankoray Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Audio kanalını bana wav olarak gönder, bpm ini de belirt, akorları da sırasıyla yazarsan, ben işleyip 3 dosyayı da geri gönderebilirim.. Mail adresim : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    dosya büyükse we transferden de gönderebilirsin.
    Ertan abi Selamlar,

Şu an projem devam ediyor, bitmiş bir audio kanalı yok. Midi tasarım aşamasında proje Yine de bu inceliği gösterip yardım teklif ettiğin için teşekkür ederim.

Aslında benim asıl amacım olayı MIDI ile halletmek, yukarıda Taner abinin bahsettiği yöntemle halledemezsem audio şeklinde tamamlarız artık. Belki de duruma göre gerek de kalmaz bilemiyorum (Projenin ilerleyiş durumuna bağlı olarak). MIDI ile halletme istememin bir nedeni de; armoni bilgi ve becerimi geliştirmek aslında.

Bi bitireyim de, ihtiyaç halinde yine sana yazarım Ertan abi, çok teşekkürler tekrardan.

Saygılar,
    Tezcan

enym, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Midi insert menüsünden chorder i açtım. Learn yerin yanındaki sekmeden octave sekmesinden Do majörü seçtim, onun altından da c majör 3 voices i seçtim.. Denedim beklemediğim kadar iyi bir sonuç verdi.. Ama parça içinde gam değişirse ne yapacağım, bulamadım. ama si bemol bastığımda da armonisini verdi.. Bir dene istrersen. Oralarla oynayınca çok farklı işler yapıyor ama internette de net bir açıklama yok. Adamınn teki senfonik müzik yapmış, chorderle..

EsbaB, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.

Chord Track ile midi olarak armonik eşlikleri oluşturmayı başardım.
    Birkaç ilave kanal ile güzel bir polifoni oluşuyor.
    Ancak mesela vokalin 3lüsünü ve 5lisini elde etmeyi beceremedim. Ana melodiye paralel olarak akacak bir eşlik oluşturamadım yani.

Ertan abi senin bahsettiğin midi insert'e chorder ekleme yöntemini maalesef deneyemedim. Elements versiyonunda midi insert yapamıyoruz.

Teşekkürler,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

enym, EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Chord Track....

Akorları yazabiliyorsanız. Onu yukarı bir yere koyun ve kapatın ve sonra siz yazın onun yerine o mezurda hissettiklerinizi,

Akorlar aynıdır ama duygular farklıdır. İnsandan insana değişir.

chord track "La minör" der geçer. O onun la minörü"dür bizimki başkadır...

Bizim La minör de dostluklar sevgiler acı günler tatlı günler vardır o bilmez...

O salt la do mi olarak algılar...

La minörden la minöre fark var yani...

Not :

Sativus un bir çalışması için yazmıştım...
    Baktım konuya uygun, tekrar paylaşayım istedim...

enym, EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu nacib tarafından (23 Şubat 2018 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir.

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.

Chord Track ile midi olarak armonik eşlikleri oluşturmayı başardım.
    Birkaç ilave kanal ile güzel bir polifoni oluşuyor.
    Ancak mesela vokalin 3lüsünü ve 5lisini elde etmeyi beceremedim. Ana melodiye paralel olarak akacak bir eşlik oluşturamadım yani.

Ertan abi senin bahsettiğin midi insert'e chorder ekleme yöntemini maalesef deneyemedim. Elements versiyonunda midi insert yapamıyoruz.

Teşekkürler,
    Tezcan

Nasıl yaptın, kısaca bir anlatabilirmisin ? Ben de onu yapamadım bir türlü..

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yaptın, kısaca bir anlatabilirmisin ? Ben de onu yapamadım bir türlü..
    Ana melodi kanalımı yeni bir midi kanalına kopyaladım. Sol taraftan, chords menüsü altında scales seçeneğini seçtim ve Cubase orada soruyor. Chord Track kanalı ile senkronize edeyim mi diye. Chord Track kanalını analiz et seçeneği var, ya da kendi istediğimiz bir akor da seçebiliyoruz. Ona göre notalara yerleştiriyor.

Voicing seçeneği de var, oradan da başka kanallarla taklalar atabiliyoruz. Birkaç deneme ile oluyor Ertan abi.

Taner abi video çekecek sanırım konuyla ilgili.

Saygılar,
    Tezcan

enym, EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: