+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 16 ile 16 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Farklı markada mikrofonlar

Bu konu 950 kez görüntülendi 15 yorum aldı ...

Farklı markada mikrofonlar 950 Reviews

Konuyu değerlendir: Farklı markada mikrofonlar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 950 kez incelendi.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan'cığım NT1-A gibi reklamı olmadığı için insanlar pek tanımıyor. Bir de insanlar X1'in fiyatına bakarak genellikle yanılıyor. Halbuki X1'in fiyatının ucuz olmasının ; tamamen sE firmasının X1 fiyatı konusundaki özel stratejisi ile bağlantılı olduğunu biliyorum. Yani esasında rahatlıkla fiyatının üzerinde kalitesi olan bir mikrofon diyebiliriz.
    Aslında çok güzel mikrafonlar mevcut bizim gibi ev stüdyosu kurmak isteyen arkadaşlar için

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X1 i bende başta alacaktım kısmet olmadı, bağlama içinde başlangıç için giriş seviyesinin üstünde çok isabetli olduğunu söylüyorlardı.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Abdulcelil hocam benin aklım geçmişte anladın sen 😅😅😅 senin mikrafonda gözüm kalmıştı hocam keşke nakitim olsaydı sende bende gülseydik

EsbaB Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdulcelil hocam benin aklım geçmişte anladın sen 😅😅😅 senin mikrafonda gözüm kalmıştı hocam keşke nakitim olsaydı sende bende gülseydik

Ben çok istemiştim almanı, hatta asker olduğun için taksit te yapmıştım ama sen kısmet olmadığı için alamadın.

Tabi Canını sıkma, çünkü elimdeki ürünleri eskiden sadece hayal eder dergilerden takip ederdim, alabileceğim aklıma gelmezdi; sabredip hayal kurmaya devam ettikçe kör topal imkanlar doğuyor işte

Tayfun Kara Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çok istemiştim almanı, hatta asker olduğun için taksit te yapmıştım ama sen kısmet olmadığı için alamadın.

Tabi Canını sıkma, çünkü elimdeki ürünleri eskiden sadece hayal eder dergilerden takip ederdim, alabileceğim aklıma gelmezdi; sabredip hayal kurmaya devam ettikçe kör topal imkanlar doğuyor işte

Vala abdculcelil hocam inanın imkanım olsa şimdiye evde takılıyodum 😊😊 nasip hocam inş temiz sağlam bi mikrafon bulurum

EsbaB Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Selamlar, uzun süredir uğrayıp birşeyler yazamadım studyo tadilatları dolayısıyla , mikrofon seçimi herşeyden önce kaydedeceğin tarzla alakalı. Sadece vokal ve akustik-klasik gitar kaydedeceksen rode nt1a, studio projects b1, sE X1, MXL 990 gibi giriş seviyesi mikrofonlar işini fazlasıyla görür. Enstruman da kaydederim, bunlar bir de etnik çalgılar olabilir (bağlama, keman, kanun, ud gibi) dersen işin rengi değişir. O zaman olabildiğince flat ve detaylı bir mikrofon gerekiyor. Etnik çalgılar tiz boost sevmez, vokal-gitar mixe rahat otursun diye condenser mikrofonlarda görülen o 4K üzerindeki high shelf tiz abartısı bir türlü natural bir ton alamamana, sert-metalik tınılar alıp bu işte bir terslik var demene sebep olur. Yukarıda saydıklarımın içinde giriş seviyesinde iş yapabilecek bi tek mxl 990 var, o mikrofon enteresan bir şekilde flat ve natural kaydediyor. üst seviye mikrofonlar gibi detay bekleme ama bence 500 tl ve altında bütçeye sahip olup da çok yönlü kullanım için condenser mikrofon bakıyorsan mxl 990 doğru tercih olur. Bütçeni artırırsan da Warm Audio, Lewitt, JZ Mics, Aston Mics, Neumann tlm serileri gibi cihazlara bakabilirsin. O kadar çıkamam, bu işin ortası yok mu dersen de garantici davranıp rode nt2a-k2 bakcaksın, alım satımı da hızlı, midrange baskın olduğundan çoğu şeyi de eli yüzü düzgün kaydederler

Tayfun Kara Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, uzun süredir uğrayıp birşeyler yazamadım studyo tadilatları dolayısıyla , mikrofon seçimi herşeyden önce kaydedeceğin tarzla alakalı. Sadece vokal ve akustik-klasik gitar kaydedeceksen rode nt1a, studio projects b1, sE X1, MXL 990 gibi giriş seviyesi mikrofonlar işini fazlasıyla görür. Enstruman da kaydederim, bunlar bir de etnik çalgılar olabilir (bağlama, keman, kanun, ud gibi) dersen işin rengi değişir. O zaman olabildiğince flat ve detaylı bir mikrofon gerekiyor. Etnik çalgılar tiz boost sevmez, vokal-gitar mixe rahat otursun diye condenser mikrofonlarda görülen o 4K üzerindeki high shelf tiz abartısı bir türlü natural bir ton alamamana, sert-metalik tınılar alıp bu işte bir terslik var demene sebep olur. Yukarıda saydıklarımın içinde giriş seviyesinde iş yapabilecek bi tek mxl 990 var, o mikrofon enteresan bir şekilde flat ve natural kaydediyor. üst seviye mikrofonlar gibi detay bekleme ama bence 500 tl ve altında bütçeye sahip olup da çok yönlü kullanım için condenser mikrofon bakıyorsan mxl 990 doğru tercih olur. Bütçeni artırırsan da Warm Audio, Lewitt, JZ Mics, Aston Mics, Neumann tlm serileri gibi cihazlara bakabilirsin. O kadar çıkamam, bu işin ortası yok mu dersen de garantici davranıp rode nt2a-k2 bakcaksın, alım satımı da hızlı, midrange baskın olduğundan çoğu şeyi de eli yüzü düzgün kaydederler
    Hocam forumda dikkatimi çekti herkes mxl990 tavsiye ediyor sanırım baya işimi görecek bir tarzda mikrafon

+ Yeni Konu aç