+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 14 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kullandığımız sanal enstrümanlar .vst.plugın

Bu konu 1476 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...

Kullandığımız sanal enstrümanlar .vst.plugın 1476 Reviews

Konuyu değerlendir: Kullandığımız sanal enstrümanlar .vst.plugın

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1476 kez incelendi.

Kullandığımız sanal enstrümanlar .vst.plugın

merhaba arkadaşlar kullandığınız yasal ücretsiz eklentiler varmı acaba

wst-plugın ihtiyacım var şuan satın alma durumum yok

Analayzer-Delay-Distortion-EQ-Filter-Modulation-Reverb

plugınlerine ihtiyacım var internetten baktımda pek bulamadım 2.şer 3 er adet paylaşabilirseniz bi setup yapacagım cubaseye şimdiden teşekkürlerimi sunarım bol müzikli günler

averen Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

plugınlerine ihtiyacım var internetten baktımda pek bulamadım 2.şer 3 er adet paylaşabilirseniz bi setup yapacagım cubaseye şimdiden teşekkürlerimi sunarım bol müzikli günler
    Tayfun kardeşim forumda araştırdınmı mutlaka vardır çeşitli link yada bilgiler, direk buradan paylaşılacağını sanmıyorum ama yönetici arkadaşlar doğru bilgiyi verirler mutlaka.

Tayfun Kara Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun kardeşim forumda araştırdınmı mutlaka vardır çeşitli link yada bilgiler, direk buradan paylaşılacağını sanmıyorum ama yönetici arkadaşlar doğru bilgiyi verirler mutlaka.
    mustafa abi merhabalar abi araştırdım free yasal vst plugınleri çogu kırık linkleri sanırım hani şuan cubasede reverb efekti falan neredeyse napmama gerek cok bilgisizim

mustafa abi merhabalar abi araştırdım free yasal vst plugınleri çogu kırık linkleri sanırım hani şuan cubasede reverb efekti falan neredeyse napmama gerek cok bilgisizim
    Önce bu saydığın pluginleri nasıl kullanacağını öğren. Stock plugin yani Cubase ile birlikte gelen pluginleri kullanmaya ve öğrenmeye çalış. Vaktini ve enerjini öğrenmek için kullan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tayfun Kara Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce bu saydığın pluginleri nasıl kullanacağını öğren. Stock plugin yani Cubase ile birlikte gelen pluginleri kullanmaya ve öğrenmeye çalış. Vaktini ve enerjini öğrenmek için kullan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    haklısın abide 1 er adet var suan plugın cubasede

Dostum Cubase in stock pluginleri içinde bu aradıklarının çoğu var zaten...
    Videolar bölümünde benim çektiğim videolara bir göz at, anladığım kadarıyla sen bunların nerede olduğunu da bilmiyorsun sanırım...
    Darlanma, biz de bilmiyorduk bu işe başladığımızda...
    Kullanım mantığını oturtursan gerisi gelir zaten...
    Sonra ihtiyaçlarına göre devam edersin...
    İnternet de herşey var...

Ch.

EsbaB, Tayfun Kara Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum Cubase in stock pluginleri içinde bu aradıklarının çoğu var zaten...
    Videolar bölümünde benim çektiğim videolara bir göz at, anladığım kadarıyla sen bunların nerede olduğunu da bilmiyorsun sanırım...
    Darlanma, biz de bilmiyorduk bu işe başladığımızda...
    Kullanım mantığını oturtursan gerisi gelir zaten...
    Sonra ihtiyaçlarına göre devam edersin...
    İnternet de herşey var...

Ch.
    Abi 😊😊 mesela insert bölümünü açıyorum ya örnek veriyorum reverb efektine tıklıyom yanlış hatırlamıyorsam 1 tane reverb efekti var cidden cahillik başa bela ama şuda var bnö cubase kısılı ses kartının yanında gelen bi sürüm cubase 9.5 Al o yüzden de kısıtlı olabilir

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi 😊😊 mesela insert bölümünü açıyorum ya örnek veriyorum reverb efektine tıklıyom yanlış hatırlamıyorsam 1 tane reverb efekti var cidden cahillik başa bela ama şuda var bnö cubase kısılı ses kartının yanında gelen bi sürüm cubase 9.5 Al o yüzden de kısıtlı olabilir

Tamam işte o 1 (bir) tane reverb efekti yeterli bence İçerisinde birçok preset de mevcut. Sana hangisi uygun ise o preset'i seç ve istersen kendine göre ayarla ve kullan. İkinci bir reverb vermen gerekiyorsa şayet, altına bir tane daha aynı plugin'den ekle

Cho®dSolo, Tayfun Kara Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam işte o 1 (bir) tane reverb efekti yeterli bence İçerisinde birçok preset de mevcut. Sana hangisi uygun ise o preset'i seç ve istersen kendine göre ayarla ve kullan. İkinci bir reverb vermen gerekiyorsa şayet, altına bir tane daha aynı plugin'den ekle
    Utandım 😊😊😊😊 tmm tezcan abi

tezcankoray Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Utandım 😊😊😊😊 tmm tezcan abi

Utanmana gerek yok kardeşim, hepimiz aynı yollardan geçtik. O yüzden, birşeye körü körüne takılıp kalma, ihtiyacın olursa tabi ki yine buradan sor. Memnuniyetle cevaplarız. Ama sözlerimizi de kulak ardı etme lütfen.

Şimdi senin yapacağın ilk şey, neyi-nasıl kullanacağını öğrenmek. Yani aynı işi yapan kompressor plugin'inden farklı firmalara ait 8-9 taneye ihtiyacın yok. Bi tane stock olarak var zaten, ne işe yaradığını ve kullanmayı öğren. Sonra ileride istediğin firmanın kompresörünü edinip kullanırsın.

Kısacası, plugin çılgınlığına kapılma. Önce doğru kayıt almayı, düzenleme yapmayı, midi kullanmayı öğren mesela. Çok fazla sanal enstrümana ihtiyacın yok bunun için. Müzik teorisine çalış, gitarını geliştir.

Bahadır abinin mix egzersizleri var, onları izle. Yine nacib abinin yürüttüğü armoni/melodi/akor pratikleri başlığı var. Uzun zamandır katkı yapamıyoruz ama yapılanları takip etmeye çalış. İleride tekrar pratik olursa onlara katılmaya çalış.

Karışık gibi görünse de öyle değil. Yeni bir dünyaya adım attın, bu doğru. Ama panik yapma hiçbir zaman. Yine forumda,"Yeni başlayanlar için" diye bir başlık vardı, onu oku mutlaka. Dediğim gibi hepimiz aynı yollardan geçtik. Bol bol pratik yaparak aşacaksın, hiç merak etme.

Saygılar,
    Tezcan

averen, Mehmet Uzunosmanoğlu, Tayfun Kara Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: