+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 14 ile 14 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kullandığımız sanal enstrümanlar .vst.plugın

Bu konu 993 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...

Kullandığımız sanal enstrümanlar .vst.plugın 993 Reviews

Konuyu değerlendir: Kullandığımız sanal enstrümanlar .vst.plugın

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 993 kez incelendi.

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Utanmana gerek yok kardeşim, hepimiz aynı yollardan geçtik. O yüzden, birşeye körü körüne takılıp kalma, ihtiyacın olursa tabi ki yine buradan sor. Memnuniyetle cevaplarız. Ama sözlerimizi de kulak ardı etme lütfen.

Şimdi senin yapacağın ilk şey, neyi-nasıl kullanacağını öğrenmek. Yani aynı işi yapan kompressor plugin'inden farklı firmalara ait 8-9 taneye ihtiyacın yok. Bi tane stock olarak var zaten, ne işe yaradığını ve kullanmayı öğren. Sonra ileride istediğin firmanın kompresörünü edinip kullanırsın.

Kısacası, plugin çılgınlığına kapılma. Önce doğru kayıt almayı, düzenleme yapmayı, midi kullanmayı öğren mesela. Çok fazla sanal enstrümana ihtiyacın yok bunun için. Müzik teorisine çalış, gitarını geliştir.

Bahadır abinin mix egzersizleri var, onları izle. Yine nacib abinin yürüttüğü armoni/melodi/akor pratikleri başlığı var. Uzun zamandır katkı yapamıyoruz ama yapılanları takip etmeye çalış. İleride tekrar pratik olursa onlara katılmaya çalış.

Karışık gibi görünse de öyle değil. Yeni bir dünyaya adım attın, bu doğru. Ama panik yapma hiçbir zaman. Yine forumda,"Yeni başlayanlar için" diye bir başlık vardı, onu oku mutlaka. Dediğim gibi hepimiz aynı yollardan geçtik. Bol bol pratik yaparak aşacaksın, hiç merak etme.

Saygılar,
    Tezcan
    Haklısın tezcan abi çok teşekkür ederim bugün can sıkıntısı actım cubaseye mt drum power diye bişi var ali ozan karcı hocanın cubase derslerini baktım drumm editör diye bişey var kafama göre drumm yazdm cok hoşuma gitti dedm foruma atayım bide dedm boşvet 20 saniyelik bişey atmak istemedm 😊😊

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi bu stock plugın nerede oluyo ben anlamadım hani (e) butonu var ona tıkladığımızda insert yeri açılıyo oraya mı deniliyor stock plugın

Cho®dSolo - ait avatar

Cho®dSolo

H:i, jS M Y #1070 

evet orada

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu stock plugın nerede oluyo ben anlamadım hani (e) butonu var ona tıkladığımızda insert yeri açılıyo oraya mı deniliyor stock plugın

Orya tıklayınca boş liste çıkıyor, o listeye efekt eklemek için tıkladığında cubase dışında birşey kurmadığın hâlde karşına çıkan olaylar listesinki her plugin ( EQ, rewerb, delay comp vs. ) Cubase in kendi Stock plugini dir.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tayfun Kara Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orya tıklayınca boş liste çıkıyor, o listeye efekt eklemek için tıkladığında cubase dışında birşey kurmadığın hâlde karşına çıkan olaylar listesinki her plugin ( EQ, rewerb, delay comp vs. ) Cubase in kendi Stock plugini dir.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    anladım abdulcelil abi teşekkür ederim hepinize <3<3<3<3