+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 20 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: ben başlamadan son vermek

Bu konu 622 kez görüntülendi 19 yorum aldı ...

ben başlamadan son vermek 622 Reviews

Konuyu değerlendir: ben başlamadan son vermek

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 622 kez incelendi.

Gitarın telleri, yukarıdan aşağıya mi,la,re,sol, si, mi olarak sabitlenir. Bunları tam seslerine ayarlamak için TUNER dediğimiz bir akort cihazı kullanmak gerekir. Bunu cubase 5 te de bulabilirsiniz, Elektrogitarınızı bu tiner ile akort edebilirsiniz. Kofa karıştırma ihtimali olan bir konu notaların uluslararası literatürde alfabenin harfleri ile belirtilmesidir. Do= C ; Re = D; Mi=E ; Fa = F; Sol= G; La = A, Si= B olarak belirtilir.
    Başlangıç noktanız önce gitarı akort etmektir. Akort ettikten sonra
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    linkinden basit akorları parmaklarınız ile basmaya çalışın. Bu işlem yaklaşık 2-3 hafta sürer ama bitirince de gitarı tanımış olursunuz. Sonrası daha süreyle gelir. İlla da nota okumanız şart değil, zamanla nota okumaya ve yazmaya ihtiyacınız olursa onu o zaman düşünürsünüz.

Cho®dSolo, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Gitar öğrenmek isteyenlere şu kanalı kesinlikle tavsiye ederim: Taner Zeynioğlu

Tabi ki Selim Işık'ın kanalını da es geçmek olmaz:

Saygılar,
    Tezcan

Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Değerli kardeşim Tayfun, herkes gerekenleri yazmış bende fikrimi belirteyim. Kapıldığın fikre zaman zaman herkes kapılabilir, ama önemli olan o kısımdan çıkabilmek, işte sen tam bu noktadasın ve pes etmeyerek ısrarla üzerine gitmelisin. Ben rahmetli kıvırcık Ali ile aynı yerde ayrı katlarda program yapıyordum(bağlama çalıyordum) bağlamam yoktu başkalarından alarak işimi hallediyordum mekanı cennet olsun Ali çok iyi yerlere geldi fakat ömrü yetmedi, ben ise hala müzik için elimden geleni yapmaya çalışıyorum hiçbir zaman pes etmedim.

Değerli kardeşim pes etme ve inadına sabırla devam et, zamanla ne kadar doğru bir karar aldığını anlayacaksın. Özellikle bu forum sitesi senin benim gibi müzik yapmak isteyen insanların bulabileceği en güzel bilgileri barındırıyor faydalanmaya bak derim

Sağlıcakla kal müzikle kal ve müzikteknolojileri.net le kal

Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, Tayfun Kara Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşim Tayfun, herkes gerekenleri yazmış bende fikrimi belirteyim. Kapıldığın fikre zaman zaman herkes kapılabilir, ama önemli olan o kısımdan çıkabilmek, işte sen tam bu noktadasın ve pes etmeyerek ısrarla üzerine gitmelisin. Ben rahmetli kıvırcık Ali ile aynı yerde ayrı katlarda program yapıyordum(bağlama çalıyordum) bağlamam yoktu başkalarından alarak işimi hallediyordum mekanı cennet olsun Ali çok iyi yerlere geldi fakat ömrü yetmedi, ben ise hala müzik için elimden geleni yapmaya çalışıyorum hiçbir zaman pes etmedim.

Değerli kardeşim pes etme ve inadına sabırla devam et, zamanla ne kadar doğru bir karar aldığını anlayacaksın. Özellikle bu forum sitesi senin benim gibi müzik yapmak isteyen insanların bulabileceği en güzel bilgileri barındırıyor faydalanmaya bak derim

Sağlıcakla kal müzikle kal ve müzikteknolojileri.net le kal
    teşekkürler abi sagolasınız hepiniz nasipse önümüzdeki hafta ses akrtını sipariş geçeyim bari

averen Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi sagolasınız hepiniz nasipse önümüzdeki hafta ses akrtını sipariş geçeyim bari
    Hadi hayırlısı, bundan 9-10 yıl evvel 10 liralık mikrofon ve onboard ses kartı ile kayıt yapmaya çalıştığım günler geldi aklıma

nacib, Tayfun Kara Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Dostum Tayfun, yaklaşık bir haftadır banada sihirli bir el değdi sanki, içimden muzik yapasım gelmiyor ve yapmıyorum. Ama hep yeni bestelerimide böyle boş geçen günlerden sonra yaparım. Yani kısacası müzik dermanı olmayan ince bir hastalıktır, tedavi olman içinde müzik gerekir. Özetle eğer bu sana bulaşmış artık arkadaşım, ne yapsan kaçamassın bu hadtalıktan. Tedavi istiyorsanda al bir ses kartı ne olduğu önemli değil. Yeter ki bir yerden başla, başladığın yerin neresi olduğu değil senin ne kadar sevdiğinle alakalı olayın özeti bu.

averen, EsbaB, Tayfun Kara Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı, bundan 9-10 yıl evvel 10 liralık mikrofon ve onboard ses kartı ile kayıt yapmaya çalıştığım günler geldi aklıma
    😅😅😅 bende çubuk mikrafon bide adobe aufition.1.5 le kayıt aldıklarım geliyo bidr youtubede mix mastering diye bize zamanında yutturanlar hey be 😊😊

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

averen Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum Tayfun, yaklaşık bir haftadır banada sihirli bir el değdi sanki, içimden muzik yapasım gelmiyor ve yapmıyorum. Ama hep yeni bestelerimide böyle boş geçen günlerden sonra yaparım. Yani kısacası müzik dermanı olmayan ince bir hastalıktır, tedavi olman içinde müzik gerekir. Özetle eğer bu sana bulaşmış artık arkadaşım, ne yapsan kaçamassın bu hadtalıktan. Tedavi istiyorsanda al bir ses kartı ne olduğu önemli değil. Yeter ki bir yerden başla, başladığın yerin neresi olduğu değil senin ne kadar sevdiğinle alakalı olayın özeti bu.
    Şuan ses kartı alıcam abi inş steinberg ur22 veya presonus auiobox96 bu iki kart çok sıcak geliyo heleki su müziğe başladığımdan beri cubase çok ilgi odagım oldugu için steinberg tercihim

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elimden geldiği kadar yardımcı olurum beni tagleyebilirsin açtığın konularda bazen gözümden kaçabiliyor. Pes etmene gerek yok hala o yollardan geçen binlerce kişi var çevremizde. O yüzden özellikle Rap veya Hiphop alt yapı kayıt konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum. Bol şans.

Tayfun Kara Şu üyeler, al2 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Alıntı al2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimden geldiği kadar yardımcı olurum beni tagleyebilirsin açtığın konularda bazen gözümden kaçabiliyor. Pes etmene gerek yok hala o yollardan geçen binlerce kişi var çevremizde. O yüzden özellikle Rap veya Hiphop alt yapı kayıt konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum. Bol şans.
    teşekkürler hocam sagol