+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 38 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: 2018 yılı muzik ekipman önerisi

Bu konu 2714 kez görüntülendi 37 yorum aldı ...

2018 yılı muzik ekipman önerisi 2714 Reviews

Konuyu değerlendir: 2018 yılı muzik ekipman önerisi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2714 kez incelendi.

2018 yılı muzik ekipman önerisi

Arkadaşlar 2018 yılından muzik ekipmanı olarak hedeflerimizi yazalım, hem de bu konuda yeni ekipman almayı düşünen arkadaşlara fikir olur istedim. Benim hedeflerim ve fiyat aralığım yüksek. İşte tavsiyelerim: ses kartı Antelope discreant ( yeni çıktı henuz türkiyede satılmıyor). Mikrofon: Warm Audio WA-87. Monitor : Focal shape 65 ve klavye Korg Kronos 2. Şu sn ki hedefim 2018 yılında elimde ki ekipmanı bu ekipmanla değiştirmek, birde TEC breath and bite controller. Çok araştırdığım için bu tür ekipman almayı düşünenler bütçesi olursa gözü kapalı alabilirler. 2018 yılının muzik anlamında istediğiniz ekipmanlara sahip olduğu sağlıklı ve mutlu bir yıl olmasını dilerim

abdullahatalan, Cho®dSolo, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, ugur86, Vbaran Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Vallahi ben son aylarda yaptığım upgrade'den sonra parasal açıdan kendimi geberttiğim için 2018 için hiç bir alım öngöremiyorum.

Taner dostum , Antelope'un Discrete serisi çıkalı ancak bir ay oldu zaten. Bu cihazla aynı zamanda 1-2 hafta önce çıkardığı Edge ve Verge mikrofon sistemini de kullanabiliyorsun. Antelope bu hızla giderse korkarım piyasadaki bütün ses kartı firmalarını sallayacak gibime geliyor.

Aşağıdaki linkte bir home studyoda eğlenmek amaçlı yapılmış bir kayıt var. Kayıt Discrete 4 ve Edge mikrofon omnidirectionnal U67 (Neumann U67) modu kullanılarak yapılmış. Şarkıda sadece bir adet Edge mikrofon kullanılmış ve one take'de kayıt edilmiş.Çok enteresan.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Monitör konusuna gelince ; ben senin yerinde olsam o segmentte Focal'a bulaşmazdım.Başka alternatifler bakardım.

Kronos2 konusunu ise özellikle Türkiye'deki forumlardan takip ediyorum. Benim gördüğüm kadarıyla Yamaha'nın üst düzey modellerinden Kronos'a geçenler genellikle Kronos ile çok mutlu değiller. Anladığım kadarıyla Kronos'tan yeterli performansı almak için cihazla çok uğraşmak gerekiyor.

Ben de bu vesile ile herkese iyi yıllar diliyorum.

Cho®dSolo, EsbaB, Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Kronos konusunda haklısın, çok basit bir alet değil Mehmet abi. Ama focal konusunda yanılıyorsun, focal yeni shape serisi şu an ev studyosu için en ideal monitor, tek kaygım kalibrasyon konusunda. O konuda sanırım biraz yer seçiyormuş. Aslında monitor ve klavye kararım yeni çıkan alternatifler çıkarsa değişebilir. Ama ses kartı ve mikrofon fiyat ve performans olarakda çok iyi olduğu için değişmez. Bakalım, bekleyip göreceğiz. Ocak ayı sonunda Amerikada NAMN 2018 muzik fuarı var, açıkçası klavye konusunda korgdan bir atak bekliyorum.

EsbaB Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben de kafayı bu sıralar Antelope Discrete 8'e taktım. MusicStore'da 5800 TL civarlarında. Akrabalardan birine getirteceğim karar verdim. En son Universal Audio Apollo Twin Duo MKII ve RME Fireface 802 arasında gidip geliyordum. Sonunda kararımı verebildim. Gerçi diğer seçenekleri araştırıp soruştururken de kararımı verdim diyordum. Umarım kararımı vermişimdir. Bilemiyorum. Ama Hep bir Antelope'um olsun istemiştim

Bu arada FOCAL Shape 65 benim de kafamı kurcalıyor ama çok pahalı. İkinci el almak konusunda kendimi ikna edebilirsem FOCAL'in CMS serisini araştıracağım. Şimdilik Alpha 65 gibi duruyor.

Tanerongunyzb Şu üyeler, Vbaran adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Baran kardesim bu ses kartinin ses kalitesi disinda en onemli farki yine antelepe firmasinin cikardigi edge marka mikrofon. Bu mikrofonu ses karti ile birlikte kullandiginda dunyanin en iyi marka mikrofonlarinin sanal modellemesine sahip oluyorsun. Biraz daha bekleyelim daha cok taze, eger dedikleri gibi sanal anlamda pek cok mikrofonu ses kalitesi olarak benzetebildilerse kesinlikle bomba etkisi olur. Tabii 15000 tl bir mikrofonu sanal olarak 3000 tl. Lik bir mikrofona nasil uyarlarlar acikcasi cok merak ediyorum. Birde Discreate 8 yerine 4 dusunsene derim, arada ciddi fiyat farki var. sonucta ayni ses karti, dort mikrofon baglantisi yeterse tabi.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baran kardesim bu ses kartinin ses kalitesi disinda en onemli farki yine antelepe firmasinin cikardigi edge marka mikrofon. Bu mikrofonu ses karti ile birlikte kullandiginda dunyanin en iyi marka mikrofonlarinin sanal modellemesine sahip oluyorsun. Biraz daha bekleyelim daha cok taze, eger dedikleri gibi sanal anlamda pek cok mikrofonu ses kalitesi olarak benzetebildilerse kesinlikle bomba etkisi olur. Tabii 15000 tl bir mikrofonu sanal olarak 3000 tl. Lik bir mikrofona nasil uyarlarlar acikcasi cok merak ediyorum. Birde Discreate 8 yerine 4 dusunsene derim, arada ciddi fiyat farki var. sonucta ayni ses karti, dort mikrofon baglantisi yeterse tabi.
    Taner dostum,

Biliyorsun bugün piyasada ses kartlarında modelleme kullanan iki firma var : UAD ( Universal Audio ) ve Antelope.

UAD modellemelerinde geleneksel plug-in teknolojisini kullanırken ; Antelope FPGA teknolojisini pro-audio sektöründe ilk kez kullanarak modellemelerini bu teknoloji üzerine kurdu. Bu teknolojide plug-in teknolojisinden farklı olarak , cihazın üzerine bu amaca yönelik olarak bir takım chipler yerleştiriliyor ve modellemeler bu chipler vasıtası ile yapılıyor. Dolayısıyla her iki firmanın modelleme teknolojisi ve buna bağlı olarak elde ettikleri performanslar farklı. Şu an itibariyle ; gerek yurt içinde gerek yurt dışında , hem UAD hem de Antelope kullananların çoğunluğunun ittifakla belirttikleri husus , FPGA teknolojisinin plug-in teknolojisine göre daha başarılı olduğu yönünde.

Ancak bence bu demek değildir ki ; FPGA teknolojisi kullanılsa dahi , modellenilen eq, komprasör, mikrofon vs. %100 oranında gerçeğine yakın taklit edilebilsin. Ben böyle bir şeyin olabileceğine inanmıyorum. Ancak kullananların ve bu işlerin içinde olanların belirttiğine göre FPGA teknolojisinde bu başarım oranı %99'lar mertebesinde imiş. Eğer bu oran gerçekçi bir oran ise ; kullananlarına büyük bir imkan sağlıyor demektir. ( Kaldı ki ; %99 değil de %90-95 oranında performans sağlasa bile yine bence önemli bir imkan demektir. ) Zira Edge mikrofon sisteminin replikasını oluşturduğu ürün listesine baktığımızda audio tarihinin geniş diyaframlı en baba mikrofonlarından 11adetinin yer aldığını görüyoruz. Bugün bu mikrofonları almaya kalksak herhalde 70-80.000.-USD civarında para ödememiz icap eder.

Discrete 4 ve 8 arasında 300 euro civarında bir fiyat farkı var. İki ses kartı arasında şu farklar var :

-Discrete 8'in DAC katı 4'den bir tık daha iyi.(ADC katları aynı.)
    -Discrete8'de 4 adet daha fazla pre-amp var.
    -Discrete 8'de bağlantı/giriş-çıkış çeşitliliği ve sayıları daha fazla.

Seçimi bunları dikkate alarak yapmak lazım.

EsbaB, Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

merhabalar abiler eğer ALLAH nasip ederse bu ay ocak 19 da presonus audiobox96 paket sistemini alacağım nasipe şuan 1000 tl degil fakat 1000 tl ye yaklaşık param var .bu konuda bilgisi olan varsa bilgileye ihtiyacım var.
    Ve 2.el alan veya tks eden müzik magazası bulusamda elimde krzweil ks-40a ref.monitör birde behringer hpx4000 kulaklık var ekipman yükseltecegm inş

Tayfun kardesim su an sahip oldugun ekipmanlari yaz, bizde sana oncelik olarak hangisini degistirmen
    Gerektigini soyleyelim. Benden sana tavsiye uc dort alete az para verip degistirmektense bir alete pararayi baglayip degistir, zamanla paran oldukca ihtiyaca gore degistirirsin.

EsbaB, Tayfun Kara Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar abiler eğer ALLAH nasip ederse bu ay ocak 19 da presonus audiobox96 paket sistemini alacağım nasipe şuan 1000 tl degil fakat 1000 tl ye yaklaşık param var .bu konuda bilgisi olan varsa bilgileye ihtiyacım var.
    Ve 2.el alan veya tks eden müzik magazası bulusamda elimde krzweil ks-40a ref.monitör birde behringer hpx4000 kulaklık var ekipman yükseltecegm inş
    Sevgili kardeşim ,

Elindeki monitör ve kulaklığı da satarak aşağıdaki kayıt paketini almağa çalış. Fiyatı ve kalitesi oldukça iyi. Presonus'un kayıt paketi ile hiç uğraşma bence. Bir tek eksiğin kullanacağın daw kalır. Onu da ücretsiz olarak Reaper kullanarak halledersin.

Tayfun Kara Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (03 Ocak 2018 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

Atelope'un kendi sitesinde Discrete 8 ve Edge mikrofon seti toplamda 2.995€
    Türkiye fiyatı 13.000 TL civarında. Ama burada satılsa 20.000 TL'den aşağıya satılmaz.

EsbaB Şu üyeler, Vbaran adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X