+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 37 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: 2018 yılı muzik ekipman önerisi

Bu konu 745 kez görüntülendi 36 yorum aldı ...

2018 yılı muzik ekipman önerisi 745 Reviews

Konuyu değerlendir: 2018 yılı muzik ekipman önerisi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 745 kez incelendi.

Alıntı Vbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atelope'un kendi sitesinde Discrete 8 ve Edge mikrofon seti toplamda 2.995€
    Türkiye fiyatı 13.000 TL civarında. Ama burada satılsa 20.000 TL'den aşağıya satılmaz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Volkan'cığım Antelope'un sitesindeki fiyatlar indikatif fiyatlar ve çoğunlukla üreticilerin sitelerindeki bu tip fiyatlar piyasada oluşan fiyatların üzerinde oluyor.

BL Müzik'in Antelope konusundaki fiyatları son derecede ilginç. BL Müzik Antelope'un fiyatlarını oldukça cazip tutuyor. Tüm ürünlerinin fiyatlarını tek tek kontrol etmedim ancak baktığım tüm ürünlerde peşin ödemeli fiyatları yurt dışından daha ucuza geliyordu. Örneğin Antelope Pure2'yi aldığımda ; bana olan maliyeti Thomann'dan %10 daha ucuza gelmişti ki bu fark az bir fark değil.

Dolayısıyla bu yurt dışı fiyat konusunda özellikle Thomann fiyatlarını dikkate almak lazım. Discrete8 Basic modelinin ve Edge'in Thomann fiyatlarını dikkate aldığımda ; bu setin Türkiye fiyatının peşinde 9000.-TL ( 2000 euro) civarında olacağını tahmin ediyorum. Discrete8 Premium modeli ve Edge fiyatını dikkate aldığımızda ise Türkiye fiyatının peşinde 13500.-TL (2950 euro) civarında olacağını düşünüyorum.

EsbaB, Vbaran Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (04 Ocak 2018 Saat 01:11 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun kardesim su an sahip oldugun ekipmanlari yaz, bizde sana oncelik olarak hangisini degistirmen
    Gerektigini soyleyelim. Benden sana tavsiye uc dort alete az para verip degistirmektense bir alete pararayi baglayip degistir, zamanla paran oldukca ihtiyaca gore degistirirsin.
    Taner abi merhaba

Elimde
    Begringer hpx4000 kulaklık
    Ve kuruzweil ks-40a referans monitörü var

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim ,

Elindeki monitör ve kulaklığı da satarak aşağıdaki kayıt paketini almağa çalış. Fiyatı ve kalitesi oldukça iyi. Presonus'un kayıt paketi ile hiç uğraşma bence. Bir tek eksiğin kullanacağın daw kalır. Onu da ücretsiz olarak Reaper kullanarak halledersin.

Mehmet abi yazımı dikkate alıp cevap verdiğin içib teşekkürlerimi sunarım abi öncelikle çok darda ve imkansızlıklar içinde boguşmaktayım küçük bir ilçede oturup müzikle alakası olmayan bir toplumdayım öncelikle bu forumu kendime bir ev bir yuva edindim açık konuşmak gerekirse sagolsun tezcan ve ugur abilerime özelden mesaj atarak fikirlerini aldım ve çokta destek oldular eksik olmasın ve abi müzikten vazgeçemiyorum askerden 5 ay oldu geleli 900 tl anca bütçe ayırabildim kredi kartı v.s hiçbirşeym yok taksitle alsam ve düşün baston kullanan bi insanın bastonunu elinden al yürümekte zorluk çeker işte benimde çevremde dayanacağım hiçbir noktam yok bu haldeyken çırpınışlardayım çünkü seviyorum müziği dinlemesinide hayat şartı abi

Teşekkür ederim...

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan'cığım Antelope'un sitesindeki fiyatlar indikatif fiyatlar ve çoğunlukla üreticilerin sitelerindeki bu tip fiyatlar piyasada oluşan fiyatların üzerinde oluyor.

BL Müzik'in Antelope konusundaki fiyatları son derecede ilginç. BL Müzik Antelope'un fiyatlarını oldukça cazip tutuyor. Tüm ürünlerinin fiyatlarını tek tek kontrol etmedim ancak baktığım tüm ürünlerde peşin ödemeli fiyatları yurt dışından daha ucuza geliyordu. Örneğin Antelope Pure2'yi aldığımda ; bana olan maliyeti Thomann'dan %10 daha ucuza gelmişti ki bu fark az bir fark değil.

Dolayısıyla bu yurt dışı fiyat konusunda özellikle Thomann fiyatlarını dikkate almak lazım. Discrete8 Basic modelinin ve Edge'in Thomann fiyatlarını dikkate aldığımda ; bu setin Türkiye fiyatının peşinde 9000.-TL ( 2000 euro) civarında olacağını tahmin ediyorum. Discrete8 Premium modeli ve Edge fiyatını dikkate aldığımızda ise Türkiye fiyatının peşinde 13500.-TL (2950 euro) civarında olacağını düşünüyorum.
    Peki Thomann'dan bu ürünleri almak istesek mümkün mü? Nasıl bir yol izlenmeli, nasıl getirtiliyor vs konularında hiç bir bilgim yok.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X

Thoman'dan ben çok kere alışveriş yaptım, hiç bir problem yaşamadım Baran Kardeşim. Dikkat etmen gereken şey aldığın ürünün fiyatı. Sanırım hem Discrete 8 ve Edge ikisini birden tek seferde alırsan sorun olablir. Ben olsam önce discreate 8 alırım ki 1800 euro gümrük limiti (2017 yılında) aşmasın. Sana geliş fiyatı ise: Önce Türkiye ve doğru bilgileri vererek üye oluyorsun, çünkü aldığın ürünü senin üyelik bilgilerine göre gönderiyorlar. Üye olduktan sonra alışveriş yapınca aldığın ürünün vergisi otomatik düşüyor, zaten hangi ürüne bakarsan buyuk fiyatın altında vergisi düsmüş küçük bir yazı ile fiyatını görürsun. Thomann kredi kartından çekeceği miktarda bu ücrettir. Birde aldığın ürüne 30 euro kargo ücreti ekle. Peki ürün Türkiyeye gümrüğe gelince ne oluyor? İşte thomann da büyük harfle yazılmış fiyatı ile küçük harfle yazılmış vergisiz fiyatı arasındaki farkı türk gümrüğüne sana ürünü getiren postacıya (PTT Kargo) ödüyorsun. Basit mantıkla ürünün sana maliyeti Thomann'daki normal fiyatı (Büyük harfle yazan ) ilave 30 euro kargo masrafı kadar oluyor. Önceden euro ve dolar düşük iken Thomann gerçekten cazipti, ama şu an euro yükselişi nedeniyle Türkiyede ki pek çok firma ciddi indirimler yapıyor. Yani Mehmet Abiye katılıyorum. Bence bekle Baran kardeşim ; BL Muzik tahminim aynı fiyatlara verir gibi geliyor. Hatta acelen yoksa benimde durumum müsait olursa birlikte alalım sonuçta iki tane olursa pazarlık gücümüz olur. Birde Allah korusun bozulsa Thomann göndermek daha zahmetli. Ben bugüne kadar hiç arıza problemi yaşamadım ama olur mu olur. Son olarak ben Türkiyeye gelmesini bekle derim.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, Vbaran Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Tayfun kardeşim anladığım kadarıyla şu an monitor ve kulaklığın var ; Sana önerim

İkisi de fiyatlarına göre çok iyi iş görür, seni fazlasıyla memnun edeceklerdir. İkisinide aynı firmadan seçtim ki daha kolay alabilirsin diye. Bu firma İzmirde satış yapan düzgün bir firma. Ben bir kaç kere telefonla görüştüm, fiyatlarıda özellikle makulde tutuyorlar. Audient id14 ve MXL 990 ikisini 1000 tl.ye alırsın. Kolay gelsin, hangi zorlukla karşılaşırsan karşılaş müzikten ayrılma. İnan senin yaşadığın zorlukları burada yaşamayan yoktur, önce sabır sonra azimle çalışma, başarı mutlaka gelir.

tezcankoray - ait avatar

tezcankoray

2 Hafta önce #1058 

Fiyatlar çok iyiymiş hakikaten

EsbaB, Tayfun Kara, tezcankoray Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hatta acelen yoksa benimde durumum müsait olursa birlikte alalım sonuçta iki tane olursa pazarlık gücümüz olur. Birde Allah korusun bozulsa Thomann göndermek daha zahmetli. Ben bugüne kadar hiç arıza problemi yaşamadım ama olur mu olur. Son olarak ben Türkiyeye gelmesini bekle derim.
    O zamana kadar benim motu yu satabilir veya takas teklifim kabul edilirse bende 4 olanından düşünüyorum.
    Pazarlık ta benide hesaba katın

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Tayfun kardeşim anladığım kadarıyla şu an monitor ve kulaklığın var ; Sana önerim

İkisi de fiyatlarına göre çok iyi iş görür, seni fazlasıyla memnun edeceklerdir. İkisinide aynı firmadan seçtim ki daha kolay alabilirsin diye. Bu firma İzmirde satış yapan düzgün bir firma. Ben bir kaç kere telefonla görüştüm, fiyatlarıda özellikle makulde tutuyorlar. Audient id14 ve MXL 990 ikisini 1000 tl.ye alırsın. Kolay gelsin, hangi zorlukla karşılaşırsan karşılaş müzikten ayrılma. İnan senin yaşadığın zorlukları burada yaşamayan yoktur, önce sabır sonra azimle çalışma, başarı mutlaka gelir.
    Teşekkürler abi

tezcankoray Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tayfun Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler abi

Tanerongunyzb, Tayfun Kara Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sana özelden yazdm ya bunlar nasıl 😅😅😅 taner abi yaptı yapacagını 😅😅😅