+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: 2017 Başarısızlık Hikayeleriniz...

Bu konu 931 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

2017 Başarısızlık Hikayeleriniz... 931 Reviews

Konuyu değerlendir: 2017 Başarısızlık Hikayeleriniz...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 931 kez incelendi.

2017 Başarısızlık Hikayeleriniz...

Arkadaşlar bu başlığa yılında müzik alanında yaşadığımız başarısızlık hikayelerimizi nakledelim lütfen...

Ch.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hatta ilki benden olsun...
    Bu yıl müzik namına benim için çok da etkin geçmedi malumunuz...
    İki büyükbaşarısızlık hikayem oldu...
    İlki, Şırnak dan döndükten ve emekliliğekarar verdikten sonra, sahne işleri için Yamaha PSR S770 almaya karar vermiştim.
    Lakin bir türlü düşüştüremedim, denk gelmedi...
    Acilen de cihaz ihtiyacım olduğu için bu kez hesaplı fiyata Sakarya da yakaladığım bir alt modeli s750 i aldım...
    Bir ay sonra bu kez Bolu da istediğim cihazı uygun fiyata yakaladım ve onu da aldım, nasılsa diğerini satarım diye...
    Fakat piyasa çok fena...
    İnsanlarda para yok...
    Üstelik s770 in ahım şahım bir fark yaratmadığını hatta kullandığım ses sistemlerinde s750 nin daha iyi olduğunu görünce bu kez iki cihazı da satışa çıkardım...
    Neyse ki başarısızlık hikayem başarıyla bitti...
    Elimde patladı derken s770 geçen hafta 400 TL karla satıldı...
    ikinci olarak, daha evvel yüzkere deneyip beceremediğim kontakt studio drummer ı cubase e multiout açma işi...
    Sonunda açtım açmasına da, routing istediğim gibi olmadı maalesef...

Ch.

EsbaB, nacib, Tayfun Kara, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta ilki benden olsun...
    Bu yıl müzik namına benim için çok da etkin geçmedi malumunuz...
    İki büyükbaşarısızlık hikayem oldu...
    İlki, Şırnak dan döndükten ve emekliliğekarar verdikten sonra, sahne işleri için Yamaha PSR S770 almaya karar vermiştim.
    Lakin bir türlü düşüştüremedim, denk gelmedi...
    Acilen de cihaz ihtiyacım olduğu için bu kez hesaplı fiyata Sakarya da yakaladığım bir alt modeli s750 i aldım...
    Bir ay sonra bu kez Bolu da istediğim cihazı uygun fiyata yakaladım ve onu da aldım, nasılsa diğerini satarım diye...
    Fakat piyasa çok fena...
    İnsanlarda para yok...
    Üstelik s770 in ahım şahım bir fark yaratmadığını hatta kullandığım ses sistemlerinde s750 nin daha iyi olduğunu görünce bu kez iki cihazı da satışa çıkardım...
    Neyse ki başarısızlık hikayem başarıyla bitti...
    Elimde patladı derken s770 geçen hafta 400 TL karla satıldı...
    ikinci olarak, daha evvel yüzkere deneyip beceremediğim kontakt studio drummer ı cubase e multiout açma işi...
    Sonunda açtım açmasına da, routing istediğim gibi olmadı maalesef...

Ch.
    Bahadır abi iyi zarara girmemişsin şükür 😅😅 birde şırnakta görevmi yapmıştın

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cho®dSolo Şu üyeler, Tayfun Kara adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Routing de ne sorunun var?
    Abi, kanallara açılımda istediğim gibi açılmıyor.EZDrummer bu konuda daha iyi, hem zahmetsiz hem de mantıklı...
    Tabii ben de doğru tanımlamayı yapamamış olabilirim, youtube da bir video üzerinden gitmiştim ama asıl sorun şu ki, işin mantığını kavrayamadım...
    Ch.

Bahadır' ım güzel başlık...

ben direkt "Hahahahah" diye başlayayım kendi adıma, çünkü listem kabarık pek deşmeyeyim hem buraya sığmaz hemde okuyanları sıkmamak lazım . Özetle yaşadığım bir sağlık sorunu beni bu işlerden soğuttu uzaklaştırdı, herhangi bir Daw' ı açmıyorum uzun zamandır, ideal çerçevesinde açmadım ama acil bir iş için 6 ay önce falan bir animasyon için basit bir şey yapmıştım o kadar, bu sene bunun dışında proje açmadım.
    Beni boşverin başarısızlık iyidir, bizi bir adım daha iyiye götürür, başarısızlıklarımızla düşman değil dost olmalıyız, yoksa gerçek dostlarımız - çevremiz bize başarısızlıklarımız kadar dürüst olamayabilirler.

Ve 2018 herkesin başarı yılı olsun umarım...

Sevgiler.

Cho®dSolo, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, Sativus Şu üyeler, okidoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müzik

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi, kanallara açılımda istediğim gibi açılmıyor.EZDrummer bu konuda daha iyi, hem zahmetsiz hem de mantıklı...
    Tabii ben de doğru tanımlamayı yapamamış olabilirim, youtube da bir video üzerinden gitmiştim ama asıl sorun şu ki, işin mantığını kavrayamadım...
    Ch.
    Biraz önce denedim, stdudio drummerin her kanalını mixerde ayrı bir kanala sorunsuz gönderdim.. Ancak öncesinde Kontakt ile ilgili bazı ayarlar lazım. 16 kanal konktakt player i açtıktan sonra F11 menüsünden tüm kanalları aktif etmen gerekli. Sonra outputs + yazan yere tıklayarak Drummer için ihtiyacın olan monu ve stereo kanalları açman gerekli. Burada kick, share,tom, HIHAT için mono, overhead, room ve bus için stereo kanal açman daha iyi olur. Her kanalı da istediğin çıkışa yönlendirmen gerekli. Sonra bu yaptığın konfigürasyonu DRUM (veya istediğin bir isim) olarak save et. Projeji save edip kapat ve tekrar aç. Kontakt tan Studio drummeri aç, mixer sekmesine git, her kanalı tıkladığında mikserin sağ tarafında output yazan yerden istediğin davul elemanına istediğin kanalı ata. Sonra Kontakt ın altında bulunan batch konfigürasyon. yazan yerden biraz önce save ettiğin konfigürasyonu çağır. Drummeri çalıştırdığın zaman kanallın ayrı ayrı çaldığını göreceksin. İhtiyacın varsa tüm bu davul kanallarına bir grup kanalı ekle, master volumlerini ayarlamak daha kolay olur. Bu kıyağımı da unutma Şu otomatik düzeltmeyi kapatma imkanı yok mu, ben HIHAT yazıyorum, o cihat yazıyor.

Cho®dSolo, EsbaB, hepar45 Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bahadır, Kontakt player i normal de açsan oluyor, 2 stereo, ve 7-8 tane AUX çıkışı veriyor, bu sistem davul için daha doğru olur. AUX lamı monu kanal olarak kullanabilirsin.

Cho®dSolo, EsbaB, Tanerongunyzb Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Çok beğendiğim bir şarkı yapmıştım 2017 yılında. Belki 10 defa farklı ölçü ve ritmde, pop, waltz dahil pek çok farklı tarzda düzenledim. Sonra şunu keşfettim ki şarkının kusuru düzenleme değil benim söylememdi. Güzel sesli bir arkadaşımı bu şarkıyı söyletinceye kadar ele almamaya karar verdim. Umarım 2018 yılı da bu şarkım için nadasa bırakılmış bir yıl olmaz.

Cho®dSolo, enym, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: