+ Yeni Konu aç
Sayfa 52 Toplam 52 Sayfadan BirinciBirinci ... 2232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Toplam 511 adet sonuçtan sayfa başı 519 ile 519 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: ChordSolo Çalışmaları

Bu konu 82315 kez görüntülendi 518 yorum aldı ...

ChordSolo Çalışmaları 4.80 82315 Reviews

Konuyu değerlendir: ChordSolo Çalışmaları

5 üzerinden 4.80 | Toplam: 5 kişi oyladı ve 82315 kez incelendi.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık Bahadır. Kondenser mikrofonunu niye kullanmadın ? sE3300'ü kullansaydın daha da iyi olurdu bence.
    Abi kaydı 3300 ile yaptım...
    Mikrofon ayağım yok burda, o yüzden videoda bu mikrofon var...😎

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kaydı 3300 ile yaptım...
    Mikrofon ayağım yok burda, o yüzden videoda bu mikrofon var...😎

O zaman bu işte bir tuhaflık var. Ya mikrofonda/kayıtta bir sorun var ya da miksde bir sorun var.

Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

O zaman bu işte bir tuhaflık var. Ya mikrofonda/kayıtta bir sorun var ya da miksde bir sorun var.
    Ne gibi Abi?

Cep telefonundan dinledim ben de, vokal bana da biraz garip geldi ama sistem iyi olmadığı için yorumda bulunmak istemedim. Vokal fazla parlak ve gövdesiz geldi bana ama iyi bir sistemde dinleyip yorum yapmak isterim.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cep telefonundan dinledim ben de, vokal bana da biraz garip geldi ama sistem iyi olmadığı için yorumda bulunmak istemedim. Vokal fazla parlak ve gövdesiz geldi bana ama iyi bir sistemde dinleyip yorum yapmak isterim.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tezcan'cığım benim sistemde dinleyerek söyledim yukarıdaki görüşümü. Vokal kaydı sanki sağır bir dinamik mikrofon ile yapılmış gibi. Alt yapı gayet güzel fakat vokal resmen sırıtıyor. Dediğim gibi ya kayıtta ya da mikste bir sıkıntı var.

Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Tezcan'cığım benim sistemde dinleyerek söyledim yukarıdaki görüşümü. Vokal kaydı sanki sağır bir dinamik mikrofon ile yapılmış gibi. Alt yapı gayet güzel fakat vokal resmen sırıtıyor. Dediğim gibi ya kayıtta ya da mikste bir sıkıntı var.
    Abi sorun kayıt sorunu, güzel yakalamışsın...
    Sebebini izah edeyim hemen;
    İlk sebep mikrofonun ayaklığı yok, bir yere sabitlemeye çalıştım ama tam istediğim gibi olmadı, eğreti ve doğru olmayan bir açıyla kaydetmek zorunda kaldım...
    İkinci sebep ise, dinamik mikrofon kablosu...Kaliteli kablom kutulardan birinde, çıkarmaya üşendim. Bununla idare etmeye çalışıyorum şimdilik...

Ch.

Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bahadır abi nihayet güzel bir sistemde dinleyebildim. Ellerine sağlık, bence de @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... gitar soloları ile birlikte güzel bir aranje olmuş.

0:32 artık senin imzan gibi birşey oldu Çok güzel gidiyor bu tarz parçalara, sen de eksik etmiyorsun ))

Vokal konusunu konuştuk ama ben yukarda parlak bulduğumu söylemiştim ama aslında tam tersi. Durumu zaten izah etmişsin ancak bence bu durum senin vokalinin genel olarak biraz nazal tınlamasından kaynaklanıyor. Bu kötü birşey değil, senin sesinin karakterini ve vokal tavrını oluşturan birşey. Diğer çalışmalarında da var ancak bu çalışmada farklı tınlamış.
    Bence asıl sorun burada kablo şu bu değil, senin sesin biraz yorgunmuş Belki kaydederken tekrar aldın ya da günün kötü bir saatine denk geldi. Benim de "gibi gibi" çalışmasında başıma geldi, bi kere kayıt aldıktan sonra tekrar başka bir zaman kayıt almaya da üşeniyor insan. Kayda giren sinyal böyle olunca da mix'te ne yaparsan yap zor toparlanıyor. Bana sesin yorgunmuş gibi geldi. Hatta @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abinin "sağır" tınlıyor demesinin nedeni de bence bu.

Davul kiti elektronik bir kit mi hocam? Özellikle parçanın başında çok belli ediyor kendini. Sonraları ise özellikle kick biraz bas'ın altında kalmış gibi.

Son olarak, elektro gitar solosundan sonra kıta vokal'e girmeden önce çok ufak bir "fill in" olsa iyi olurmuş. Hatta sen de video çekerken kaçırmışsın sanırım

Mızıka, yaylılar ve elektro piano da var sanırım çok güzel geçinmişler. Senden zaten bu konuda öğreneceğimiz çok şey var. Aranje akıyor

Tekrar yüreğine sağlık,
    Tezcan

Cho®dSolo, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bahadır ağzına yüreğine sağlık. Şarkıda herkesin kaçırdığı bir ayrıntı var, ben uyarımı yapayımda. ÇOK KİLO almışsın acil zayıfla.....

Cho®dSolo Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bahadır abi nihayet güzel bir sistemde dinleyebildim. Ellerine sağlık, bence de @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... gitar soloları ile birlikte güzel bir aranje olmuş.

0:32 artık senin imzan gibi birşey oldu Çok güzel gidiyor bu tarz parçalara, sen de eksik etmiyorsun ))

Vokal konusunu konuştuk ama ben yukarda parlak bulduğumu söylemiştim ama aslında tam tersi. Durumu zaten izah etmişsin ancak bence bu durum senin vokalinin genel olarak biraz nazal tınlamasından kaynaklanıyor. Bu kötü birşey değil, senin sesinin karakterini ve vokal tavrını oluşturan birşey. Diğer çalışmalarında da var ancak bu çalışmada farklı tınlamış.
    Bence asıl sorun burada kablo şu bu değil, senin sesin biraz yorgunmuş Belki kaydederken tekrar aldın ya da günün kötü bir saatine denk geldi. Benim de "gibi gibi" çalışmasında başıma geldi, bi kere kayıt aldıktan sonra tekrar başka bir zaman kayıt almaya da üşeniyor insan. Kayda giren sinyal böyle olunca da mix'te ne yaparsan yap zor toparlanıyor. Bana sesin yorgunmuş gibi geldi. Hatta @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abinin "sağır" tınlıyor demesinin nedeni de bence bu.

Davul kiti elektronik bir kit mi hocam? Özellikle parçanın başında çok belli ediyor kendini. Sonraları ise özellikle kick biraz bas'ın altında kalmış gibi.

Son olarak, elektro gitar solosundan sonra kıta vokal'e girmeden önce çok ufak bir "fill in" olsa iyi olurmuş. Hatta sen de video çekerken kaçırmışsın sanırım

Mızıka, yaylılar ve elektro piano da var sanırım çok güzel geçinmişler. Senden zaten bu konuda öğreneceğimiz çok şey var. Aranje akıyor

Tekrar yüreğine sağlık,
    Tezcan
    Dostum oradaki bölüm MOX6 dan aldığım bir loop...
    Sonrası EzDrummer 2 nin kiti...
    Evet sesim yorgun olabilir, antremansızlığın da etkisi var tabii...
    Epeydir kayıt almıyorum, unutmuşum birçok şeyi yahu...

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadır ağzına yüreğine sağlık. Şarkıda herkesin kaçırdığı bir ayrıntı var, ben uyarımı yapayımda. ÇOK KİLO almışsın acil zayıfla.....
    O kadar da değil k.
    Sadece birkaç kilo o da normal...
    Dağda yürümek filan bitince biraz kilo aldık haliyle...

Ch.

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: