+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Fx channelda panlama

Bu konu 80 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

Fx channelda panlama 80 Reviews

Konuyu değerlendir: Fx channelda panlama

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 80 kez incelendi.

Fx channelda panlama

Merhabalar,
    Mix yaptığım bir acapella projesinde bir sürü back vokal var ve bu back vokalleri %100 left, %90 left, %80 left .... gibi panlayarak dağıttım.
    Altyapıyı oluşturan vokallerin reverb'ü için bir tip, backvokaller için bir tip, main vokaller için bir tip olmak üzere 3 tip fx channel oluşturdum.
    Fakat şu anda fx channellar pan olarak ortada durduğu için kanaldaki ses nerede olursa olsun reverb'ü ortada oluyor.
    Ben de onlarca sağa sola dağıttığım backvokal olduğu için bunun ortada çok birikme yapacağını ve her kanalın reverbünün kendi pan ayarında duyulmasının daha iyi olacağını düşündüm.
    Şimdi her tip reverb ve her pan oranı için ayrı fx channel oluştursam 20 tane fx channel oluşturmam gerekecek.
    Fx channel kullanmayıp efektleri direk kanala atsam bu sefer mixlerken 10 tane backvokalin ayarlarını tek tek değiştirmem gerekecek.
    Fx channel'ın gelen farklı sinyallerin çıktısını kanaldan gelen pan ayarında vermesini sağlamanın bir yolu yok mudur? (misal %40 leftten geleni %40 left, ortadan geleni ortadan versin)
    Yoksa bu durum genelde görmezden gelinecek kadar önemsiz bir detay mıdır?
    Şimdiden teşekkürler

Not: Cubase 8 elements kullanıyorum

Konu oklava tarafından (28 Eylül 2017 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.

Alıntı oklava Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Mix yaptığım bir acapella projesinde bir sürü back vokal var ve bu back vokalleri %100 left, %90 left, %80 left .... gibi panlayarak dağıttım.
    Altyapıyı oluşturan vokallerin reverb'ü için bir tip, backvokaller için bir tip, main vokaller için bir tip olmak üzere 3 tip fx channel oluşturdum.
    Fakat şu anda fx channellar pan olarak ortada durduğu için kanaldaki ses nerede olursa olsun reverb'ü ortada oluyor.
    Ben de onlarca sağa sola dağıttığım backvokal olduğu için bunun ortada çok birikme yapacağını ve her kanalın reverbünün kendi pan ayarında duyulmasının daha iyi olacağını düşündüm.
    Şimdi her tip reverb ve her pan oranı için ayrı fx channel oluştursam 20 tane fx channel oluşturmam gerekecek.
    Fx channel kullanmayıp efektleri direk kanala atsam bu sefer mixlerken 10 tane backvokalin ayarlarını tek tek değiştirmem gerekecek.
    Fx channel'ın gelen farklı sinyallerin çıktısını kanaldan gelen pan ayarında vermesini sağlamanın bir yolu yok mudur? (misal %40 leftten geleni %40 left, ortadan geleni ortadan versin)
    Yoksa bu durum genelde görmezden gelinecek kadar önemsiz bir detay mıdır?
    Şimdiden teşekkürler

Not: Cubase 8 elements kullanıyorum
    Sorduğunuz ayarlar şurada mevcut:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorduğunuz ayarlar şurada mevcut:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Hocam teşekkürler fakat bu Cubase Pro için geçerliymiş sanırım.
    Başka bir yerde de e 'ye basıp channel penceresinden sağ tıklayarak pan routing i açıp oradan yapabileceğimizi anlatmış fakat bende sağ tıklayınca bahsettiği şey de çıkmıyor.
    Bu özelliği Elements'e koymamış olabilirler diye düşünmeye başladım :/

+ Yeni Konu aç