NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 475 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: 50 adet mikrofonu 24/96 kalitesinde duyarak karşılaştırın.

Bu konu 628 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

50 adet mikrofonu 24/96 kalitesinde duyarak karşılaştırın. 628 Reviews

Konuyu değerlendir: 50 adet mikrofonu 24/96 kalitesinde duyarak karşılaştırın.

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 628 kez incelendi.

50 adet mikrofonu 24/96 kalitesinde duyarak karşılaştırın.

Mikrofonları karşılaştırmanın en iyi yolu onları duymaktır!
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sweetwater's Studio A'da kontrollü ve eşitlenen koşullar altında piyasada bilinen 50 adet geniş diyafram kondansör mikrofonu 24 bit 96 khz kalitesinde bizlerin duyarak karşılaştırmamız için kayıt etmişler.

İndirme linkleri;

Pro tools için;

eser karaca, gitarist1975, Mehmet Uzunosmanoğlu, Orkunn, ulasyaramis Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

En begendiklerim : u87 shure ksm 32 audio technica 4047

Sibilant acisindan en basarili wa 87 bence. Ama altlari zayif. Eq ile guclendirilirse nasil olur denemek lazim.

Manley lere cok sasirdim. Cok farkli karakterleri var. 48 mikrofon bi grup manleyler ayri bir grup. Pek begenmedim ama mixte nasildir bakmak lazim zira Ozan Çolakoglu Tarkan icin manley bulunduruyor studyosunda.

Neumann in kendine has karakteri hepsinde belli. Seviyorum o karakteri. Altlarda bi doluluk genislik var. Audio tecnica 4047 de benzer karakterde normal bir vokalde super olur ama benim Ssss lar tupgaz kacagi gibi oldugu icin denemek lazim.

ulasyaramis Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Audio-Technica AT4047 yi severek kullanıyorum.Geçenlerde bağlamacı arkadaşla kuru bağlama kaydı aldık, arkadaşın çok hoşuna gitti. Yeni alet almak için nakit tamamlamak sebebiyle sahibindene satışa koydum. Bir sürü takas teklifi geldi, içlerinde akla yatkın Harrison stereo channelstrip, rme uc, teklifi geldi mikrofona kıyamadım, kimse nakit almak istemediği için satıştan kaldırdım.Güzel vintage tonu var. Satıştan çektiğim başka mikrofonlar da var elimde. Fiyat/performans (Rode ve Se Electronic gibi ) mikrofonları ülkemizde çok tercih ediliyor.Kimse macera istemiyor. Mikrofon işi biraz göreceli.

gitarist1975, ulasyaramis Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: