NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 723 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 20 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ritim varyasyon hazırlama

Bu konu 2351 kez görüntülendi 19 yorum aldı ...

Ritim varyasyon hazırlama 2351 Reviews

Konuyu değerlendir: Ritim varyasyon hazırlama

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2351 kez incelendi.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ritmi ölçü ortasında değil de devamlı olarak çalan loop ta şarkı söyleyip nakarata geldiğimde 2.loop için 2.pad e basmak istediğimde önceki ile yenisi beraber çalıyordu.

Onunda çözümünü buldum, sol altta as loop işaretini kaldırdığımızda yenisine basınca eskisi kesiliyor yenisi çalıyor ama bu seferde atak atma ihtiyacı doğuyor.

Direk geçiş biraz tuhaf oluyor.

Tabi org ve ritimbox gibisi olamaz

Bizimkisi sahip olamadıklarımıza alternatif aramak işte.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Atak için de bir loop olması lazım tabi

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Groove Agent SE'de sample yüklemek mümkün değil fakat pattern bölümündeki samplelar istenen zamanda diğer loop'a geçecek şekilde ayarlanabiliyor. Yani çalan bir sample varken diğer sample klavyeden tetiklendiğinde direkt, 1 mezur sonra, loop'un tamamı çalındıktan sonra geçecek şekilde ayarlanabiliyor.

EsbaB Şu üyeler, otante adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı otante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Groove Agent SE'de sample yüklemek mümkün değil fakat pattern bölümündeki samplelar istenen zamanda diğer loop'a geçecek şekilde ayarlanabiliyor. Yani çalan bir sample varken diğer sample klavyeden tetiklendiğinde direkt, 1 mezur sonra, loop'un tamamı çalındıktan sonra geçecek şekilde ayarlanabiliyor.
    Bu ayar hakkında hatirliyor iseniz bilgi verebilirmisiniz

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Aslında bu adamın yaptıklarıda benim yapmak istediklerime çok yakın. Aradığım şey Loopmash mi acaba?

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

GA SE4'de pattern'i olan bir patch yüklendiğinde ekrandaki pattern butonuna basılarak pattern bölümüne geçildiğinde sağ tarafta edit bölümü görünür. Her cell (hücre, kutu vs) ayrı ayrı seçilerek ayar yapılması gerekir, "exclusive" seçilenler aynı anda diğer loop'larla beraber çalmaz susarlar. "Play Mode" nota tetiklendiğinde tuşa basıldığı süre boyunca mı, tuşa bir defa basılıp çekildiğinde sürekli olarak çalacağı mı yoksa bir defa basılıp çekildiğinde bir defa mı çalacağını belirler. "Trigger Mode" çalan bir pattern varken diğer bir pattern tetiklendiğinde hemen mi, bir sonraki ritmde mi yoksa bir mezur sonra mı yeni tetiklenen pattern'e geçeceği zamanı belirler. "Sync to Beat" bir pattern çalarken diğeri tetiklendiğinde ilk pattern'in kaldığı mezurdan diğerini başlatır. Önemli olan ayarlar bunlar diğerleri denenerek öğrenilebilir.

Profilde Cubase Elements yazıyor, bildiğim kadarıyla Loopmash Cubase Elements'de bulunmuyor. Loopmash'in amacı daha çok sample'ı dilimleyip bu bu parçaları çaldırmaya yönelik.

Alıntı otante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GA SE4'de pattern'i olan bir patch yüklendiğinde ekrandaki pattern butonuna basılarak pattern bölümüne geçildiğinde sağ tarafta edit bölümü görünür. Her cell (hücre, kutu vs) ayrı ayrı seçilerek ayar yapılması gerekir, "exclusive" seçilenler aynı anda diğer loop'larla beraber çalmaz susarlar. "Play Mode" nota tetiklendiğinde tuşa basıldığı süre boyunca mı, tuşa bir defa basılıp çekildiğinde sürekli olarak çalacağı mı yoksa bir defa basılıp çekildiğinde bir defa mı çalacağını belirler. "Trigger Mode" çalan bir pattern varken diğer bir pattern tetiklendiğinde hemen mi, bir sonraki ritmde mi yoksa bir mezur sonra mı yeni tetiklenen pattern'e geçeceği zamanı belirler. "Sync to Beat" bir pattern çalarken diğeri tetiklendiğinde ilk pattern'in kaldığı mezurdan diğerini başlatır. Önemli olan ayarlar bunlar diğerleri denenerek öğrenilebilir.

Profilde Cubase Elements yazıyor, bildiğim kadarıyla Loopmash Cubase Elements'de bulunmuyor. Loopmash'in amacı daha çok sample'ı dilimleyip bu bu parçaları çaldırmaya yönelik.
    Evet elements 9kullaniyorum onda yok

EsbaB özelden mailini yazarsan tatil dönüşü bir kaç türk ritimleri göndereyim.

EsbaB Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bugün kafayı yiyecem yaa.

Birkaç ritim bulmuştum cubase ile uğraşayım dedim ama ritumleri Cubase e atınca nasıl olduğunu anlayamadığım garip bir şekilde tempo hızlanıyor.

Normal dinlediğim de sorun yok ama cubase içine aktardığımda temposu kendiliğinden hızlanıyor.

Panelde metronom falan kapalı halde ve açık bile olsa aktardığım midi değil ses dosyası wave/MP3 bu nasıl oluyor sorun nedir?
    Daha önce yaşayan oldumu acaba?

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün kafayı yiyecem yaa.

Birkaç ritim bulmuştum cubase ile uğraşayım dedim ama ritumleri Cubase e atınca nasıl olduğunu anlayamadığım garip bir şekilde tempo hızlanıyor.

Normal dinlediğim de sorun yok ama cubase içine aktardığımda temposu kendiliğinden hızlanıyor.

Panelde metronom falan kapalı halde ve açık bile olsa aktardığım midi değil ses dosyası wave/MP3 bu nasıl oluyor sorun nedir?
    Daha önce yaşayan oldumu acaba?

Hocam audio pool'a git ve ilgili loop'un musical mode tick'ini değiştir. Metronomda ölçüye oturması lazım

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam audio pool'a git ve ilgili loop'un musical mode tick'ini değiştir. Metronomda ölçüye oturması lazım

Yine saynizde bir basamak daha yükseldik hocam.
    Bu sorun da halloldu ama zaten dört bir yanımızda insan hakları ayaklar altında idi birde Arakan'daki vahşet ve zulümler insanda ne heves bırakıyor nede moral.

tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

+ Yeni Konu aç