+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 29 ile 29 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu

Bu konu 729 kez görüntülendi 28 yorum aldı ...

AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu 729 Reviews

Konuyu değerlendir: AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 729 kez incelendi.

ben 2 kez IMAC aldım bir G5 bir mac book pro ve 1 mac book air, şöyle söylim, g5 ilk çıktığında 2xeonlu almıştım, tabi arada ibook beyaz vb da aldık onları yazmıyorum, imac ilki 21 . 1. IMAC im ise late 2013 32 ram 27 idi. yanında bir apogee vardı duet 1, bu ikili ile logic de tam 255 track audio ya test amaçlı, 1 er eq açtım stok, yani 255 stereo eq channel strip logic stok. işlemci kullanımı %2 kaldı ki o makinenin içinde 3. nesil bir i7 yani 9800 skor alan bir işlemci vardı.

gelelim şu ana,

şimdilerde imac 5k lar 17000 skorlar alıyor işlemciler 7. nesil çok daha güçlüler. ayrıca bu seviyede 500 nit bir ekran pc de yok var olanlar 10 bin tl profesyonel eizo ekranlar vb adam 5000 tl üstü bir 500 nit rakipsiz netlik retina 5k çözünürlükdeki ekranı bedava veriyor resmen üstüne thunderbolt 3 cabası. Bu sistemin yanına apogee element ya da ensemble ya da symphoniy eklenir rakipsiz seçim olur.

direkt monitöring var apogee&logic başka dawların ortaklığına benzemez, apogee&apple farkını ortaya koymuş. Youtubdan direkt monitoring yazınca tüm farklar çıkıyor. Kesinlikle katılıyorum osx yazılım ve logic ve apogee etkisi muazzam.

imac en akıllı seçim ben 2 kez aldım şimdi 5k alıcam 2017 leri bekliyorum. İnanılmazlar kusur yok.Sıfır ses max stabilite. 255 track da bile. Üstelik METAL II High Sierra farkınıda updatelerle göreceğimize göre..

Pc ile muhtemelen sadece sequoia ile mastering yapar..

akabinde bol bol oyun oynarım, tabi gtx 1070 minimum bir kartım var ise. ocak itibariyle gtx 2000 serisi geliyor 2070 ve 2080gtx vb.....

Orkunn, Tanerongunyzb Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (14 Eylül 2017 Saat 02:09 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu

Madem donanım konuşuyoruz ekleme yapalım. Ben her zaman DAW'daki mikser ekranını dokunmatik ekranda kullansak daha iyi olacağını hayal ediyorum. Dokunmatik harici monitörler piyasada ama kimisi 15 inç gibi komik boyutta kimisinin çözünürlüğü düşük. Şimdi tamam kimimiz iPad ve Android tabletle ile uzaktan kontrol ediyor ama ben direk büyük boyutta dokunmatik ekran kullanmanın çok zaman ve pratiklik kazandıracağını düşünüyorum. Özellik şu Surface Studio gibi tam yatabilen tasarımcı monitörleriyle gerçek bir mixer havası yaratılabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

eser karaca Şu üyeler, Orkunn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Orkunn tarafından (14 Eylül 2017 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

bu zorunlu değil kişisel bir tercih tabi, RAVEN alabilirsin V3 ,zaten v2 10 nokta Multitouch çok rahat bu konuda.

Orkunn Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Surface pro yazdım, yanlış olmuş. Surface studio olacaktı. Kolayca iterek yatırılması çok hoşuma gitti. Böyle dokunmatik ekranlar nota yazarken çok iyi ama uyumluluk sorunu çıkarmazsa DAW kullanırken de kullanışlı olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konu Orkunn tarafından (14 Eylül 2017 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.

o tarz portatif ürünlerde bu işler zor aldığı skor düşüktür neden ersen monil işlemciler hiçbir zaman normal desktop işlemcilerin puanını alamaz.

Eser hocam çok güzel bir konuya değinmişsiniz teşekkür ederim. Bende ikinci el bir Macbook pro almayı düşünüyorum. 3 bin lira gibi bir bütçe yaratabilirim. Daw ile 50 kanal çalıştığım da win7 ve win 10 da mavi ekran hataları falan aldm. Asus k55vd i5 8gb ram ssd si olan bir laptop kullanıyorum bu arada. Kaldırmadığını falan düşünüyorum ama cpu ya bakıyorum yüzde 40 larda ram a bakıyorum 3 GB civarında kullanım var. Sanırım bu problemin en temel sebebi Windows. En azından öyle olduğunu düşünmeye başladım. 2012 i7 bir Macbook ile 100 kanal civarı stabil çalışabilir miyim?

stok pluginlerle çalışabiliyorsun zaten o tarzı bir i7 9000 civarında skor alıyor bu da 2014 mac mini lerle tekabul ediyor.mümkünse 2014 sonu olmalı diye düşünüyorum artık bu ayın 25. inde indirmeye sunulacak high sierra ve devamında yeni updateler vs derken, eski makineler muhtemelen patlar. Tabi retina destekli olması şart artık.

2014 bir mac te donanımsal pek degişiklik yapılmıyor galiba. Ne bileyim bi ram yükseltilmiyor galiba. Bu da fiyatları uçuruyor tabi.

AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu

3 bin TL'ye 2012 quad core Mac Mini veya 2012 15 inç macbook pro tavsiye ederim. Tekrar altını çiziyorum quad core yani 4 çekirdekli Mac Mini'yi tavsiye ediyorum. Bu iki cihaza da ram ve SSD yükseltmesi yapabilirsin.

Mesela benim aklımda da var böyle bir cihaz:

EsbaB Şu üyeler, Orkunn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Orkunn tarafından (17 Eylül 2017 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.