+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 30 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu

Bu konu 3082 kez görüntülendi 29 yorum aldı ...

AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu 3082 Reviews

Konuyu değerlendir: AMD RYZEN ve Müzik Prodüksiyonu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3082 kez incelendi.

9 bin iyi fiyat, öyle bir 500 nit sadece ekran, bilgisyar hariç zaten 5000 tl olur. şuan 4 k ları incele en iyileri 4000 civarında. kaldı ki bu 5 k ve retina. makine bedavaya geliyor.

Orkunn Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

apple da dönüşüm var herkes makineler pahalı diyor fakat, şu güne kadar 5-6 mac aldım hiç zarar etmedim aynı şekilde aldığım 6-7 ciddi seviye kasayı yarı fiyatına zor sattım hatta çoğundan zarar ettim, şimdi soru şu, bu seviye bir amd 16 core alsak ne kadar süre kullanmak için alırdık ? minimum bence 3 yıl. 3 yıl sonra zen 3 sonrası bu işlemci 2000 tlnin altına iner oda sıfır, bize de derler ki 2000 sıfırı yarısı 1000 tl 2. el direk zarardayız

ama aynı şey imac için geçerli mi?
    bence değil

arkadaşlarıma dahil aldığım imac ler 4 yıl önce şu an yarı fiyatının üstü fiyat verenler var . onuda geçtim kendim 9000 tl aldığım imac 27 yi 6000 e 3 yıl sonra sattım, kısaca apple arsa-araba gibi birşey direk alıcısı var ve zarar etmiyosun 3 yıl geçse de altın gibi değerli. fakat 10 bin verip kurduğun pc 4 yıl sonra ne derece değerli tartışılır. ssd li 1800 tl lik ekran kartlı pc leri yarı fiyatına zor sattım. pc ye yatırım çok zor karar. o yüzden amd nefis ama herşey DAW larla alakalı birazda.

Orkunn Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Konu ile ilgili farklı görüşler....

1. Sıradan kullanıcı...

Apple tercih etmememin nedeni bilgisayarımı yaşantımın her alanında özgürce kullanmak istediğimdendir.

2. Avukat...

İş yerinde apple evde windovs kullanıyorum. Rahat ve huzurluyum.

3. Samsung satıcısı...

Neden apple tercih etmiyorsunuz çünki apple bir aile, androit se dünya....

4. Matematik öğretmeni...

Kimse Apple yi günün birinde satarım diye almaz ama satarsa da zarar etmez.

2 kere 2 dört yani..

5. Sosyolojik Eleştirmen....

Patlıcan musakka tarifini ya da ciğer tavanın 5 k görünümünü izlemek için apple alan yoktur demeyin.

Çünki sırf bunun için apple kullanıp da farkında olmayanlar var.

6. Teknokolik...

Teknolojiyi Mikrosoft tan kiralar Apple den satın alırsınız.

Bir süre sonra da Appleden aldığınızı satar, Mikrosoftdan aldığınızı da çöpe atarsınız.

7. Deneyimli kullanıcı...

Windovstan apple ye geçtiyseniz can sıkıcı bir rahatlama hissedersiniz.

Virüslere elveda der ve bir bozulsada yeniden kursam diye yahu macera olurdu diye düşünebilirsiniz.

8. Başına gelmiş olmalı...

Apple den windovsa geçtiyseniz ki bence geçmeyin. Aklınızda tek bir düşünce vardır...

Ha sittir!

9. İhtiyarın güncesi...

İlk bilgisayarım amd idi oyun amaçlı kullandığımdan intelle farkını ayırdedene kadar eskimişti zaten.

..........

Konu ilgimi çektiği için muhabbet amaçlı öykü formatında yazdım.

Aralarında doğrular ve yanlışlar olabilir...

EsbaB, eser karaca, Orkunn, Sativus, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

10 : dünyadaki tüm prodüksyon, reklam,oyun, film ve ciddi stüdyolarının tümünde apple var )
    pc mastering odalarında var, ve evlerde. apple reklam değil zorunluluk.
    bu algı tr de var, abd de tüm stüdyolar apple sadece abd değil

pc de premier ve vegas ve de after efect render videocular xeon vb ağırlıkta.

EsbaB, nacib, Orkunn Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (11 Eylül 2017 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

Daha çok maddi durum ve zevklerle alakalı bir durum. Mesela ben zengin olsam iMac Pro, ultra zengin olsam 4x18 çekirdek xeon'lu, 256GB ram'li Windows pc dizer yanında Pro Tools HD + Apogee Symphony I/O Mk II - 16x16 ses kartı kullanırdım. Tabi stüdyonun kapısına da bir güvenlik dikerdim

Konu Orkunn tarafından (13 Eylül 2017 Saat 04:43 ) değiştirilmiştir.

Aslında tamamen yapılan projenin ihtiytacıyla ilgili. Imac Pro ya gerek yok onların üretim amacı çift fun destekli 22 teraflops VEGA mimarinin GPU gücünü kullanarak 4k Film sektöründe büyük metrajlı filmleri render FArm yapmak ve xeon ve nvidia TITAN kartların karşısına çıkmak için. KEza bu yıl gtx 2000 serisi ve titan X 2 de geleceği için AMD vega 11 ve VEGA 20 ile destekleyecek sonrada seneye NAVI gelecek zaten bu cube mac pro kalkıyor 2019 da yeni mac pro muhtemelen NAVI mimari gelecek.
    Müzik prodüksyonu için bana kalırsa IMAC yeterli olacaktır çünki 2017 late lerin şu an satışı yakında başlayacak modeller 18.000 skor alıyorlar buda hiç fena değil. Yanına bir UAD octo ile desteklendiklerinde 200-250 track mix altından çok rahat kalkar.

15 sene önce Power Mac G4 ve Power Mac G5 / Pentium 3 ve Pentium 4 muhabbetleri yapılıyordu. Tabi işlemciler ne kadar güçlenirse güçlensin onu yoracak kodlar ve algoritmalar mutlaka yazılacaktır. Yeterlilik ve yetersizlik konularını Albert Einstein'ın , İzafiyet Teorisine(Görelilik Kuramı) benzetiyorum.

Ayrıca insan hep daha iyisini ve daha fazlasını ister.İnsan oğlunun kodunda algoritmasında olan bir şeydir. Örneğin 2020 yılında 10 Ghz hızında 96 çekirdekli işlemci çıksa, 2025 yılında 192 çekirdekli si çıkınca 96 çekirdekli vasat kalacaktır ve yetmeyecektir.

Günümüzde 90 ve 2000 li yılların başındaki kadar kaliteli müzik üretilmediğini düşünüyorum ve insanlar 90 lı ve 2000 li yıllarda 15 inç monitörlerle çalışıyordu. Tabi bu demek 15 inç monitörle çalışın anlamına gelmiyor.

Paranız çoksa evinize ssl ya da neve masa alıp kanal sayınız kadar DAD konverter alabilirsiniz.Her kanal başı 500 serisi cihazları seri olarak bağlayabilirsiniz. 8 K 40 inç monitör bağlayabilirsiniz. Zevkin ve hazzın dibi sonu varsa söyleyin.

abdullahatalan, EsbaB, Orkunn Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 sene önce Power Mac G4 ve Power Mac G5 / Pentium 3 ve Pentium 4 muhabbetleri yapılıyordu. Tabi işlemciler ne kadar güçlenirse güçlensin onu yoracak kodlar ve algoritmalar mutlaka yazılacaktır. Yeterlilik ve yetersizlik konularını Albert Einstein'ın , İzafiyet Teorisine(Görelilik Kuramı) benzetiyorum.

Ayrıca insan hep daha iyisini ve daha fazlasını ister.İnsan oğlunun kodunda algoritmasında olan bir şeydir. Örneğin 2020 yılında 10 Ghz hızında 96 çekirdekli işlemci çıksa, 2025 yılında 192 çekirdekli si çıkınca 96 çekirdekli vasat kalacaktır ve yetmeyecektir.

Günümüzde 90 ve 2000 li yılların başındaki kadar kaliteli müzik üretilmediğini düşünüyorum ve insanlar 90 lı ve 2000 li yıllarda 15 inç monitörlerle çalışıyordu. Tabi bu demek 15 inç monitörle çalışın anlamına gelmiyor.

Paranız çoksa evinize ssl ya da neve masa alıp kanal sayınız kadar DAD konverter alabilirsiniz.Her kanal başı 500 serisi cihazları seri olarak bağlayabilirsiniz. 8 K 40 inç monitör bağlayabilirsiniz. Zevkin ve hazzın dibi sonu varsa söyleyin.

Abi her konuda nokta atışı yapıyorsun valla Bu arada arthur abimizin 2 kıtabını aldım ama okumakta zorlanıyorum wikipedi linki iyiymiş anlaşılması kolay :P

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

pc tarafında yatırım yapmak risk. dönüp pc lerinize bakın 2. elde şu an ne durumdalar...

tezcankoray Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Yıllarca pc kullandım, 2011 yılından beri iMac kullanıyorum. Benzetmek gerekirse pc eşek, mac at olduğunu gördüm. İş sadece donanım olarak bitmiyor, apple bence en büyük avantajı donanım ve yazılımın birbiri ile çok uyumlu çalışması. Mac alacak olanlara (Muzik için tabi) tavsiyem eski bir kasa iMac alıp içine ssd hardisk ile ram takmaları. Bana şu an son model bir iMac mi yoksa biraz eski kasa bir iMac ama içinde 2 tb ssd hardisk ve 16 gb ram mi deseler, gözü kapalı eski modeli alırım. O yüzden Yeni sistem kurmak isteyen arkadaşlara tavsiyem biraz daha eski kasa iMac alın, artan parayla donanım olarak içini doldurun. Bir daha bırakmazsınız. Kendimden örnek vereyim. 2011 iMac var ve bilgisayarı upgrade etsem Yen'i bir iMac alacağıma gözüme kestirdiğim 2 tb ssd hardisk alırım eski kasa iMac için. Kullanan biri olarak söyleyebilirim ki Ssd hardisk bence donanım olarak en önemli parça.

EsbaB, eser karaca, Orkunn Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: