+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Guitar Rig vs Analog

Bu konu 343 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Guitar Rig vs Analog 343 Reviews

Konuyu değerlendir: Guitar Rig vs Analog

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 343 kez incelendi.

Vst.gif Guitar Rig vs Analog

Başlıkta belirttim. Bir müzisyen bana Guitar Rig, Amlitube, BIAS gibi şeylerin gecikmeden dolayı pek kullanışlı olmadığını söyledi. O gecikme gitaristin duygusunu öldürüyormuş. Yani hala analogda kal dedi bana. Sizce doğrumu?(Açıkçası o gecikmeyi profesyonel ses kartlarında farkedemedim)

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:

Yıllarca yazılım efekt kullanabilmek için uğraştım fakat analog kalitesini alamadım. Yazılım efektlerin gecikmesi fark edilmeyecek derecelere düşürülebilir, seskartı ve yazılımın toplam gecikmeleri 3-10ms gibi seviyelerle çalmaya imkan sağlayabilir. Asıl sorun gecikme değil bu yazılımların ses kalitesi. Yazılımlar sese bariz bir dip gürültüsü + tarifi zor olan bir pislik ekliyor, en iyi kart/preamfi kullanılsa dahi bu değişmiyor. Analog drive'da en ufak pena hareketleri yüksek seviyelerde duyulurken yazılımlarda bunlar sönük kalıyor. Farkı kapatmak için ya çalım şeklini değiştirmek ya da daha yüksek drive vermek gerekiyor bu durumda dip gürültüsü ve pislik yükseliyor. Diğer bir sorun ise yazılımların kabin ve mikrofonların doğal compression etkisini verememeleri.

Yapmayın, etmeyin, eylemeyim. Analogla yolunuza devam edin. Gecikme sorun değil, buffer size düşürülür ama müziğin en önemli etkenlerinden nüans gittikten sonra isterse 1 milyon dolarlık amfiyi modellesinler.

Yerine göre değişiyor. Artık prosesör kullanan kişiler bu sanal modellemeleri tercih ediyor. Daha kullanışlı oluyor. Analogun yerini tutmaz ama bütçe ile alakalı bir durum olduğu da çok net bir gerçek. Öte yandan gecikmeli diye bir sorun yok.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Bu Konu için Etiketler