NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 354 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 31 adet sonuçtan sayfa başı 35 ile 35 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: sessiz kasa

Bu konu 2944 kez görüntülendi 34 yorum aldı ...

sessiz kasa 2944 Reviews

Konuyu değerlendir: sessiz kasa

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2944 kez incelendi.

Alıntı eser karaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi bayramlar, bayram günü vesilesiyle birz espritüel yaklaşıyorum konulara, sessiz kasaya en iyi çözüm Pc yi satmaktır yani bundan daha sessizi yok emin olun, satıyosunuz kargoda giderken fade out başlıyor kargodan çıktığınızda tamamıyla sesesizlik geliyor )

ikinci konu şaka bi yana ben 700 800 tl lik h105i soğutucu kullandım sıvı ,onlar bile ses yapıyor. Ses yapmayan kasa yok, bu konuda en iyi çözüm bence şu, kasayı aranje odasından kurtarmak, yani 2. bir oda düşünün, mutfak balkon vs yani harici yan bir oda, keza Junkie XXL odasına bakarsanız oda böyle yapmış durumda, yani MAIN odada bilgisayar diye birşey yok. kapalı bir server odası düşünün. büyük olması gerekmez, çamaşır makinesinin gireceği kadar bir oda yeterli birde havalandırması olsun hepsi bu. sıfır ses. en iyi çözüm bu, bende çok kalite carbide corsair kasalar var funlar noctua ve sıvı cpu funlar vb hepsi boş ses mutlaka var, hatta seyit abi "seyit öztürk" kasayı yan odada kullanıyor kendisine sorabilirsiniz bu konuda en akllıca iş bu. Fikrim böyle
    Benim fikrim de hocam aynen kasayı dışarıya almak. Fareyi ve klavyeyi kablosuz yapmak. Bir de Microsoft'un kablosuz görüntü aktarma aparatını alıp tamamen kasadaki kablolardan kurtulmak.

Adaptör linki:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Pc'nin kablosuz görüntü aktarımını destekleyip desteklemediğini sorgulamak için:

EsbaB Şu üyeler, Orkunn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bilgisayarı yan odaya almak alternatifsiz en sağlam yöntem ama benim aklıma hep kablo meselesi takılıyor.

Malum ses kartlarının ara kabloları çok ta uzun olmuyor, hatta uzunluğu veri trafiği konusunda kaliteyi etkiliyor.

Usb uzatma kablosu ve USB çoğaltma konusunda yine sıkıntı oluyor, USB çoğaltıcı lara dünya kadar para ödedim ama hep başa döndüm, başta iyi çalışıyor iken daha sonra iki den fazla usb taktığınızda bağlantı kesintisi yüzünden veri kaybı, başarısız sonuçlanan kopyalama girişimleri vs. Mide bulandırıyor.

Bunları nasıl hallediyorsunuz?
    Kablosuz klavye mouse seti, Midi klavye, ses kartı 2 adet hardisk kullanıyorum girişler doluyor, flaş disk kullanmak istediğimde ki bilgisayar her oturduğum da en az bir/iki defa ihtiyaç duyuluyor; usb nin birini çıkar flaş tak çıkar eskisini geri tak tam işkence oluyor.
    Belkin, Slinks, Everest, dark ve birkaç marka kullandım kısa süre sonra hepsinde aynı bağlantı hatası sorunu oluyor.

Birde daha hızlı veri iletişimi için bağlantı girişini değiştir uyarısı da ayrı bir sinir ediyor. (Adaptörlü modellerde bile)

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Bence ses konusu o kadar büyületecek cinsten değil gibi kasa yanımda benim ama pek ses yapmıyor, bence bu olay bilgisayarın parçalarıyla alakalı nasıl her arabanın çalışma sesi farklıysa işlemci, fanların da öyle ben intel i5 kullanıyorum fanıda kendi üzerindeki fan pek ses yapmıyor.Ama diyelim bilgisayarınız eskiyse doğaldır.Ben 2014 de almıştım kasayı ama şimdi soğutuculu büyük gelişmiş kasalar parçalar çıktı teknoloji çok gelişiyor 2-3 seneye kalmaz çok daha iyi kasalar yapılır ses sorunu gider.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdullah,

Ben pc'yi 2012 Haziran'ında toplatmıştım. i7 işlemcim , ana kartım, ram'lerim 5 sene bitmesine rağmen sorunsuz çalışıyor. Sadece power supply'ımı ve soğutucumu değiştirttim geçen bu süreçte. Benim oğlana da yine Haziran 2012'de Imac almıştım. O da 5 yılını devirdi ve sorunsuz kullanıyor.
    Abi bende 2014 de topladım.Ama ben kötü işlemci ve kötü ramle başlayıp sonradan iyileştirdim o yüzden bunca zamandır sorunsuz kullanıyorum.Bence senin sistem iyi olduğu için uzun ömürlu olmuş abi yoksa normalde 4-5 senede cortluyor bilgisayarlar

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Öcelikle kablosuz Microsoft ve Logitech klavye mouse setim var.Arada duvar olduğu için özellikle mouse un pili zayıflayınca donma problemleri yaşadım.Bu sebeble özellikle mouse u kablolu tercih ediyorum.Bel ki şimdi daha iyi kablosuz mouse ve klavyeler vardır bilemiyorum. Belkin marka Usb çoklayıcı aldım. Usb çoklayıcıya klavye mouse, midi klavye, flash bellek,yazıcı vs.. gibi şeyleri takıyorum. HDD pek takmıyorum.HDD takmam gerektiğinde balkona çıkıp kasaya direk (usb3) takıyorum. Zorlamaya gerek yok. Zaten cat 6 kablo üzerinden ağıma sabit ip ile tanımlı ,ı usb 3, ethernet ve wireless özellikli storage kullanıyorum.

Daha önce belkin usb çoklayıcıya usb ses kartı taktım problem yaşamadım ama sakıncalı olduğu için ses kartını direk bilgisayara taktım.Ses kartlarının yanında verilen usb kablolar 2 metreyi geçmez.Biraz araştırırsanız 3-5 metre çok kaliteli usb kablolar var. Ben markasını hatırlamıyorum ama amazondan 4 ya da 5 metrelik usb kablo alıp kullanmıştım.Hiç bir sorun yaşamadım. Mytek 8X192 firewire kullanıyorum.Firewire olduğu için 5 metrelik firewire kablo ile kullanıyorum en ufak bir problem, bağlantı sorunu ya da stabilite sorunu yaşamadım. Firewire ile usb farklı teknolojiler, usb aktarımda veri paketlenir ve paket paket streamline iletilir.Firewire direk iletir. Şimdi kimse firewire yi beğenmez ama halen audio veri için en iyi veri taşıma yoludur.Bu konuda daha detaylı yazabilirim.Hatta usb ses kartı ile firewire ses kartını aynı projede 128 buffer a düşürüp kayıt aldığımızda usb ses kartında buffer problemi yaşarken, Mytek firewire kartı 64 buffer a düşürüp kayıt aldığımızda en ufak buffer problemi yaşamadım.Kısaca usb,firewire,thunderbolt ses kartları mutlaka direkt bağlanmalı.

Aynı zamanda Apogee DA16x converter kullanıyorum.Arkasındaki adat ve smux girişleri var. İki adet Creamware Pulsar ses kartım var, bu ses kartının adat çıkışlarını Apogee DA16x e ADAT Lightpipe (optik) kablo ile bağlayarak kullandım.Bu kablo veriyi ışık ile iletir.Fiberdir.Mesafenin uzunluğu pek sorun değil.Yine kablo kalitesi önemlidir.

Buna benzer madi sistem vardır. Madi kablo ile 100 metre taşırsınız.Şimdiye kadar hiç bir ses kartım ya da cihazım yanmadı.Firewire dahil.

Gelelim iki ya da daha fazla bilgisayarı tek bir klavye mouse ile tek ya da daha fazla ekran ile kullanmaya; burada kvm Switch ler devreye girer fiyat,özellik çeşidi size kalmış.Bir kaç örnek link verelim.

Eğer displayport(1.2 or 1.4) ,hdmi,DVI,Vga,.. bağlantılı 2-3-4-5 bilgisayar kullanıyorsanız
    örneğin iki pc, bir mac bir pc ya da iki mac ......

bağlantı çeşitlerimiz veya cihazlarımızın sayısı ve özelliklerine göre kvm switch seçmeliyiz.

Vga ve DVI kablo ile 15 metre görüntü taşınabiliyor.Belki daha fazlası da taşınıyordur.Siz yine de kendinize yetecek kadarını alın.Hdmi kabloyu siz araştırın.Displayport kablo pahalı.

Bütün bunlara ek olarak ister online ister ofline ups ister regülatör kullanın iyi bir topraklama hattına sahip olun. Aksi halde müzik dinlerken ya da bilgisayarınız kapalıyken ya da mikrofonla kayıt alırken bir bakarsınız cihazlarınız yanar bozulur.

Server odası, sistem odası vs.. bu konuda Cisco sertifikalı uzmanım ve daha önce sistem yöneticiliği yaptım.

Ciddi anlamda bilgisayarını çalışma odasından başka bir bölüme taşımaya karar verip yardıma ihtiyacı olan olursa yardımcı olurum.

EsbaB Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (02 Eylül 2017 Saat 03:45 ) değiştirilmiştir.

Seyit abi daha önce firewire faciası yaşadığım için ses kartım hibrit olmasına rağmen firewire bağlamak tan korkuyorum.

Türkiye de servis muameleleri ve maliyetlerini yaşayan/çeken bilir.

Birde kartı satmayı düşündüğüm için başına birşey gelmesin diye ekstra özen gösteriyorum

Usb çoklayıcı konusunda da yukarıda belirttiğim gibi kısa bir süre sonra veri okurken veya aktarırken bağlantı kopukluğu yaşadım hep.

Bu arada bilgisayarım masa üstü niyetine yerinde sabit kullandığım notebook Dell Latitude Workstation modeli i7 işlemci aslında detay imzam da var.

Usb yetersizliği ve fan sesinden muzdaribim.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

+ Yeni Konu aç

Bu Konu için Etiketler