+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 35 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: sessiz kasa

Bu konu 1275 kez görüntülendi 34 yorum aldı ...

sessiz kasa 1275 Reviews

Konuyu değerlendir: sessiz kasa

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1275 kez incelendi.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sessizlik istiyorsanız mac mini, kulağımı dayasam bile duyamıyorum sesini, condenser mikrofonla bilgisayarın dibinde kayıt alıyorum en ufak bi gürültü yansımıyor. Laptoolar bile gürültülü geliyor artık ondan sonra bana.
    peki mac mini de hdd sorununu nasıl çözüyorsunuz genelde onlarda standart hdd var fusion drive olanlar hızlı mı, misal bende 1tb ssd var ,eğer ssd li bir mac mini alsam 10000 ytl yi buluyor saygılar

Konu hepar45 tarafından (22 Ağustos 2017 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.
    INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

Alıntı hepar45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki mac mini de hdd sorununu nasıl çözüyorsunuz genelde onlarda standart hdd var fusion drive olanlar hızlı mı, misal bende 1tb ssd var ,eğer ssd li bir mac mini alsam 10000 ytl yi buluyor saygılar
    abi macler windowslarladan her zaman pahalı ona yapacak bir şey yok.Ben 4 gb ramli mac kullanmak yerine 16 gblık windows kullanıyorum aynı paraya hatta daha ucuza geliyor windows gerçekten bütçe dostu

hepar45 Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı hepar45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni macmini'ler öyle evet ama 2011-2012 modelleri alırsanız ikinci el olarak, ssd ve ram takabilirsiniz kendiniz, montajı da gayet basit.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Yeni macmini'ler öyle evet ama 2011-2012 modelleri alırsanız ikinci el olarak, ssd ve ram takabilirsiniz kendiniz, montajı da gayet basit.
    peki uğur hocam bu makinelerde oldukça eski işlemciler kullanıyorlar o sorun olmuyor mu ? ben bazen 80 kanalı miksliyorum

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

bide @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi bu maclere virüs bulaşması çok zor diyolar doğru mu yoksa windowsdaki gibi kişi tecrübesizse yine virüs girebilir mi

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Ben mac mini'de 100 kanallı projeler mixliyorum sorun olmuyo. Öncelikle projedeki vsti kanallarını midi'den audio'ya bounce almak önemli ama. Virüs vs mac'te olmuyor, ben hiç denk gelmedim o tarz bir durumla, akıcı ve stabildir mac'ler.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Ben mac mini'de 100 kanallı projeler mixliyorum sorun olmuyo. Öncelikle projedeki vsti kanallarını midi'den audio'ya bounce almak önemli ama. Virüs vs mac'te olmuyor, ben hiç denk gelmedim o tarz bir durumla, akıcı ve stabildir mac'ler.
    Peki bunların ömürleri ne kadar abi mesela bence en kral windows donanımın ömrü 3-4 yıldır sonra şişer, yavaşlamaya başlar hatta bazı parçaları iflas eder.Sen 4-5 sene üzerinde mac kullanıp daha bir sorunla karşılaşmayan gördün mü abi hatta şöylede sorayım ıphone olarak da aynı sorum geçerli abi bilmiyorum telefonun markası ne ama telefonla bilgisayarda yakın değer verebilir sonuçta 2sinide üreten Apple sistemleride yakın, ne diyorsun abi bu mac-windows iphone-android fiyat/performans, ömür kıyaslamalarına

tamam sonuçta mac windowsdan iphone de androidden daha pahalı ama 1 kere alıp yıllarca kullanmak var bide 2-3 yılda bir sistem değiştirip azar azar macden daha fazla para vermek var.Bu konuyu çok merak ediyorum.

Konu abdullahatalan tarafından (01 Eylül 2017 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bunların ömürleri ne kadar abi mesela bence en kral windows donanımın ömrü 3-4 yıldır sonra şişer, yavaşlamaya başlar hatta bazı parçaları iflas eder.Sen 4-5 sene üzerinde mac kullanıp daha bir sorunla karşılaşmayan gördün mü abi hatta şöylede sorayım ıphone olarak da aynı sorum geçerli abi bilmiyorum telefonun markası ne ama telefonla bilgisayarda yakın değer verebilir sonuçta 2sinide üreten Apple sistemleride yakın, ne diyorsun abi bu mac-windows iphone-android fiyat/performans, ömür kıyaslamalarına

tamam sonuçta mac windowsdan iphone de androidden daha pahalı ama 1 kere alıp yıllarca kullanmak var bide 2-3 yılda bir sistem değiştirip azar azar macden daha fazla para vermek var.Bu konuyu çok merak ediyorum.
    Abdullah,

Ben pc'yi 2012 Haziran'ında toplatmıştım. i7 işlemcim , ana kartım, ram'lerim 5 sene bitmesine rağmen sorunsuz çalışıyor. Sadece power supply'ımı ve soğutucumu değiştirttim geçen bu süreçte. Benim oğlana da yine Haziran 2012'de Imac almıştım. O da 5 yılını devirdi ve sorunsuz kullanıyor.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

İyi hava akışına sahip bir kasa ve iyi bir hava veya sıvı soğutmayla gayet sessiz kasa elde edilebilir. Eğerki bulunabilirse bu alanda en sessiz hava soğutmalardan biri olan Dark Rock Pro 3'ü tavsiye ederim. Kasa olarak da Türkiye'de bulunabilen Corsair Obsidian serisini, yurtdışından alınacaksa Fractal'ın ürettiği kasaları tavsiye ederim. Bunun yanında eğer ki düşük profile sahip az ısınan işlemci kullanacaksanız fansız pasif soğutma blokları var. Onlara göz atabilirsiniz.

EsbaB Şu üyeler, Orkunn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

arkadaşlar iyi bayramlar, bayram günü vesilesiyle birz espritüel yaklaşıyorum konulara, sessiz kasaya en iyi çözüm Pc yi satmaktır yani bundan daha sessizi yok emin olun, satıyosunuz kargoda giderken fade out başlıyor kargodan çıktığınızda tamamıyla sessizlik geliyor )

cpu yoruldukça ses başlar bu kaçınılmaz, amd ryzen 16 core da bile böyle durum, hata ses şikayetleri varmış içinde gelen stok fun ın üstüne okadar para sonrası bide 1000tl ye yeakın en iyi sıvı soğutu almanız gerek. tam performans yapılacaksa render vs. ayrıca DSp de sessiz tek çare Creamware ve de UAD bu dsp ler yorulsalarda ses ve ısınma ihtiyaçları duymuyolar, bilgisayarla yürünecekse imac bile ses yapıyor zorlamada ekranın tam oartasından kurutma makinesi kıvamında dip bir tonla ses başlıyor.

Mac alınacaksa virus değil ilk konu , bence ilk konu işlem gücü, prodüksyon yapacak mac en az 13000 skor almalı, eğer 9000 alırsa waveslerle mix zor max 1 er sıra eq açar. 3-4 sıra yürünemiz için 14000 üzeri bir imac gerekli oda 2014 sonu vb.

pc olacaksa

ikinci konu şaka bi yana ben 700 800 tl lik h105i soğutucu kullandım sıvı ,onlar bile ses yapıyor. Ses yapmayan kasa yok, bu konuda en iyi çözüm bence şu, kasayı aranje odasından kurtarmak, yani 2. bir oda düşünün, mutfak balkon vs yani harici yan bir oda, keza Junkie XXL odasına bakarsanız oda böyle yapmış durumda, yani MAIN odada bilgisayar diye birşey yok. kapalı bir server odası düşünün. büyük olması gerekmez, çamaşır makinesinin gireceği kadar bir oda yeterli birde havalandırması olsun hepsi bu. sıfır ses.

en iyi çözüm bu, bende çok kalite carbide corsair kasalar var funlar noctua ve sıvı cpu funlar vb hepsi boş ses mutlaka var,

hatta seyit abi "seyit öztürk" kasayı yan odada kullanıyor kendisine sorabilirsiniz bu konuda en akllıca iş bu. Fikrim böyle

EsbaB, Orkunn Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (01 Eylül 2017 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu Konu için Etiketler