+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 35 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: sessiz kasa

Bu konu 964 kez görüntülendi 34 yorum aldı ...

sessiz kasa 964 Reviews

Konuyu değerlendir: sessiz kasa

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 964 kez incelendi.

Alıntı handikap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... zamanında şu konu altında not aldığım ürünleri aldım ve kullandım gerçekten sessizler .
    teşekkür ederim şimdi inceliyorum

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta kasa değilde tezcan abinin dediği gibi önce fanı temizleyip sonra yeni fan almayı dene olmazsa en son çare kasayı değiştirsin + yeni alacağın kasaya senin ürünler oturacak mı oda var her parça her kasaya uyumlu değil diye biliyorum
    temizlemeyi denedim. şöyle bir fan buldum fakat kasayı mı değiştirmek daha mantıklı fanı mı ona karar veremiyorum
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aerocool pro s9 kasa kullanıyorum.

Su soğutuculu sistemler dahil şimdiye kadar kullandığım en sessiz kasa.Sessizliği ve serinliği 40 cm lik fan sağlıyor. İşlemci ve power fanınız da sessizse, daha sessiz bir kasa bulmak zor.12 cm silent fanların yarı sesi bile yok 40 cm lik kasa fanında.40 cm lik fan sayesinde kasa içindeki her şey buz gibi. İkincil kasam kaliteli ve sessiz fanlara sahip olsa bile maalesef s9 a göre çok sesli. Ayrıca fan sesinden nefret ettiğim için kasalarım mutlaka çalışma odamın dışındadır.Şu an kapalı balkondalar.Duvara kabloların geçeceği kadar delik açtım.Sadece monitör kablosu ve diğer kablolar geçiyor. Sıfır ses.Senelerdir böyle. Bu sistem imac ten bile sessiz çünkü sıfır ses.

Arkadaşlar aynı odada bulunan pc ya imac ne kadar sessiz olursa olsun mutlaka ses yapıyorlar.Aynı odada kayıt alıyorsanız bu durum istenmeyen bir durum.Kayıt almasanız bile fan sesi hoş değil. Bu sebeble herkese kasalarını yan oda ya da balkon gibi yerlere almalarını tavsiye ederim.Sessizlikte huzur vardır. Bunun için

3-5-10 metre vga ya da dvi kablo (monitör),
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... [Boy~5%20mt]

açma kapama (power) için istediğiniz uzunlukta elektrik kablosu, bir ucunu bilgisayara diğer ucnu kapı ziline bağlama için; bu sayede bulunduğunuz odadan bilgisayarı açıp kapatabilirsiniz.

3-5 metre kaliteli usb, firewire, thunderbolt kablolar, usb çoklayıcılar (belkin marka olabilir)

Çok fazla maliyeti yok.

tavsiyeniz için teşekkür ederim. internette bu kasayla ilgili fiyat bilgisi bulamadım, türkiyede satılmıyor sanırım. siz nasıl aldınız? fiyatı yaklaşık ne civarda?

Yaklaşık 8 yıl önce 140 dolara almıştım.Halen çalışıyor.Şimdi bu kasaya benzer geniş fanlı başka marka model kasalar var. Biraz araştırın. İnternette özellikle sessizlik için üretilmiş kasa ve ürünler olduğunu görürsünüz.Bu kasa 400 rpm çalışıyor dilerseniz bios ayarı ile 200 rpm e düşürebilirsiniz.200 rpm de bile oldukça iyi soğutuyor.Fan büyük olduğu için hava akışı daha iyi ve daha sessiz.Kasanın her yerini soğutuyor.Genellikle kasaların hdd bölümünde pek hava sirkülasyonu olmaz bunun gibi kasa alırsanız her yerinde sirkülasyon olur.

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam imkan varsa tabi ki iyi ve sessiz sistemler kurmak ve dediğiniz gibi kasayı stüdyonun dışına çıkarmak en iyisi... Tabi ki imkan varsa

Benim çalışma ortamım nedeniyle böyle bir imkanım yok mesela. Ne bileyim kulaklığı takınca da birşey duymuyorum zaten çalışırken

Saygılar,
    Tezcan
    Tezcan kulaklık takmak da bir çözüm.Ben kulaklık fazla takamıyorum. İmac ince kasalar oldukça sesiz ama ucuz değiller. Sessizlik,konfor, biraz zevk ve paraya bakıyor.

Alıntı oklava Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kasayı mı değiştirmek daha mantıklı fanı mı ona karar veremiyorum
    Kasa fanı , işlemci fanı ve güç kaynağı (power) fanı her biri sessizlik konusunda pay sahibi. Kasamı sessiz aldım yine ses rahatsız edciydi.Elimle işlemci fanını durdurdum ses hatırı sayılır azaldı.İşlemci fanını sessiz aldım, bu sefer güç kaynağı fanı sesliydi ve elimle durdurdum ses bayağı azaldı.Güç kaynağımı sessiz aldım.Gürültü hatırı sayılır derecede azaldı.Bu sefer ekran kartı fanına göz diktim.En sesli fan ondaydı.Sonra gittim fansız bir ekran kartı aldım ve huzura erdim. Tabi bunlar masraf demekti. Sonra gecenin sessizliğinde kayıt alırken fan sesleri kayıtta duyuluyordu. Sonra su soğutmalı sistem (onunda fanı var), daha sonra imac vs. derken çıkardığım sonuç şu oldu.Eğer ayrı bir kayıt odanız yoksa,bilgisayar kasasının olduğu yerde kayıt alıyorsanız.Ya bilgisayardan uzak duracaksınız, ya da bilgisayarı odanın dışına alacaksınız.

Odanın dışına almak en iyi çözüm.Bırakın kayıt almayı,mix yapıp müzik dinlemeyi.Nette dolaşırken bile huzur var.

EsbaB Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (02 Ağustos 2017 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

CORASIR CARBIDE 400 VE CORSAIR H100 V2 kullanıyorum oldukça sessiz ve iyiler

EsbaB, oklava Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu gürültü sorununu profesyonel olarak gidermek için odayı klimatize etmek gerekli, gerçi bu sefer de klima gürültüsü oluşuyor ama odayı soğuttuktan sonra kayıt sırasında klimayı kapatabiliyorsunuz.
    Ben İmac kullandım, bir süre sonra onun da fanları çalışmaya başlıyordu, son zamanda Mac Pro ya geçtim, standart fan sesi 12 dB, ancak o da makinaya yüklendiğim zaman fan sesi yapıyor. Çözümü yukarıdaki sistemde buldum, odayı 23 dereceye indirip , akustik kayıt sırasında klimayı kapattığım zaman, en az bir 45 dakika rahat ediyorum.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, oklava Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

cooler masteerin linktekine benzer bir ürününü kullanıyorum acayip memnunum

oklava Şu üyeler, hepar45 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, BEHRINGER UMX610 MIDI KEYBOARD

bende de biraz kasa gürültüsü var bi tık müzik açıyorum nette dolaşırken o sesi bastırması adına, e bide kayıt alırken kasadan uzak almaya çalışıyorum böyle problem biraz gideriliyor ben kasamı 2014 de toplamıştım genel anlamda memnunum arada teknoloji mağazalarını gezerken görüyorum ne kasalar var yav galiba 2-3 seneye kalmaz bu problem yeni yapılan kasalarda komple biter

oklava Şu üyeler, abdullahatalan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Sessizlik istiyorsanız mac mini, kulağımı dayasam bile duyamıyorum sesini, condenser mikrofonla bilgisayarın dibinde kayıt alıyorum en ufak bi gürültü yansımıyor. Laptoolar bile gürültülü geliyor artık ondan sonra bana.

oklava Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı hepar45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cooler masteerin linktekine benzer bir ürününü kullanıyorum acayip memnunum
    su soğutmalı kasalarda pompa sesi gelmiyor mu? bir arkadaşım bu sefer sürekli pompa sesi aynı hesaba geliyor demişti de

Bu Konu için Etiketler