+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kendi studyomda yapmış olduğum besteler. Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu konu 350 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Kendi studyomda yapmış olduğum besteler. Fikirlerinizi bekliyorum. 350 Reviews

Konuyu değerlendir: Kendi studyomda yapmış olduğum besteler. Fikirlerinizi bekliyorum.

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 350 kez incelendi.

Talking Kendi studyomda yapmış olduğum besteler. Fikirlerinizi bekliyorum.

Tuhan YALDIZ - El El Oldu

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tuhan YALADIZ - Aşk Adında Gizli

Cho®dSolo, EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, tuhanyaldiz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Dostum öncelikle emeğine yüreğine sağlık. Bir şakının çoğumuzun farketmediği en önemli kısmı bas ve ritm kısmıdır. Senin şarkında davul şarkı İle uyumlu değil, kesik kesik geliyor ayrıca. Mix konusuna girmeyeceğim, çünkü o ikinci aşama. Öncelikle mutlaka nota öğrenmelisin, çünkü basit bile olsa davul ile bası birbirine yakıştırman İçin bu şart. Diğer eksiklikleri önemsiz buluyorum. Çünkü bir şarkıda ki birinci aşama bas ve ritm uyumudur. Bunu başarırsan şarkın tek düzelikten çıkar. Birde parçada sanki hiç armoni yokmuş gibi geliyor. Hangi akorları çaldın parçada, bas hiç belli olmuyor, yokmuş gibi. Altyapıyı yaparken kullandığın yol ve akorları bizle paylaşırsan daha müzikal bir yorum yapabiliriz. Lütfen umutsuzluğa kapılma, yolun başındaki biri için hiçde fena değilsin, başarılar.

Cho®dSolo, EsbaB, Tayfun Kara, tezcankoray Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Aynı şekilde katılıyorum...
    Eserleri doğru kurgulayıp doğru çalmak gerekiyor...
    Daha ziyade davul üzerine (bass hiç yok, ya da ben duymadım) birkaç enstruman ve şan gibi geliyor ki, mix de ve kayıtta zaten ciddi hatalar var...
    Sitemizdeki eğitim videolarına göz atın ve armoni konusunda kendinizi geliştirin...
    Her halikarda umutsuzluğa hacet yok, biz bu işe başlarken sizden kötüydük...

Ch.

Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben bu kayıtları dinlerken içinizdeki heyecanı hissedebildim. Nedir bu heyecan peki? Bir şey yaptım hemen duyulmalı heyecanı Bu heyecanla müzik yapıyoruz zaten bu eleştirdiğim bir şey değil Kesinlikle. Bir çoğumuz birden fazla enstruman icra etmeye çalışıyor, kayıtlarda da bunları kullanıyor. Ama müzik alanında en iyi olduğumuz şeyin üzerine yoğunlaşanımız çok az. Sesimizi kullanıyorsak sadece sesimizi geliştirmek, gitar çalıyorsak sadece gitar icramızı geliştirmek ya da bunun gibi tekil örnekler için çabamız çok az (kendimden biliyorum).
    Mesela ben kayıtlarınızda beceriksiz ya da yeteneksiz olduğunuzu düşünmedim. Biraz aceleci davrandığınızı düşündüm. Davulcu değilsiniz, ama en azından bir kaç saat çalmaya çalışıp pratik yapsaydınız belki daha düzgün vuruşlar yapabilirdiniz. İşte bizi aceleci yapan da o bahsettiğim heyecanımız. Neyi tam olarak güzel bir şekilde yapabileceğimizi düşünüyorsak onun üzerine yoğunlaşmamız, onu artık kendimize yeterli geldiğini hatta dinleyen başka başka insanlara da yeterli geldiğini görürsek başka bir şeyle (enstruman vs.) uğraşmaya başlayabiliriz. Şu forumda müzik adına benden daha tembeli yoktur. Öyle ki 3 yıldır enstruman çalmıyorum. Kayıt işlerine ilk başladığım zamanlarda ben de hemen bir şeyler kaydedeyim, şurasına şunu da ekleyeyim, bunu da çalayım, şunu da çalayım diye diye bir sürü (kendime göre) çöp üretmişim. Şimdi dönüp dinlemiyorum bile. Çaldığım başka bir enstruman kayda yakışmış mı, yanındakilere yakışmış mı hiç düşünmezdim. Ama sonraları şuraya ne çalsam yakışır ya da ne kadar nüansını eklemeliyim diye günlerce düşündüğüm olmuştur kayıtlarda. Onlarca kez çaldığım kanalları silmişimdir. Bunu iyi müzisyen olmaya çalışan herkes yapıyordur eminim. Dolayısıyla heyecana gerek yok. Hiç kimse bir müzisyenden 20 tane enstruman çalmasını beklemez. En iyi çalabildiğini en iyi şekilde dinlemek isterler. Virtiözler bu yüzden virtiöz..

Benim naçizane tavsiyem biraz daha sakin ve düşünerek, süzgeçten geçirerek kayıtlar almanız.
    Başarılar diliyorum

Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb Şu üyeler, Vbaran adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X