+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 6 ile 6 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Audient id22 Input Device Sorunu

Bu konu 376 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...

Audient id22 Input Device Sorunu 376 Reviews

Konuyu değerlendir: Audient id22 Input Device Sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 376 kez incelendi.

Audient id22 Input Device Sorunu

Başlığı yanlış yere yanlış şekilde açtıysam affedersiniz.

Sorun şöyle. Mikrofonum, ses kartı audient id22'nin mic1 inputuna bağlı. İd22'nin digital mixerine girdiğim zaman mic1 kısmından sesi aldığını görebiliyorum. Ama kullandığım daw'larda (daha çok studio one ve denemek için fl studio) mikrofona giden sesi algılamıyor. Studio One'da audio device olarak audient usb audio seçili. Inputlar görülüyor ve ayarlanmış durumda. Ama sesi almıyor. Studio One'a başka bir dosya import ettiğimde onu dinleyebiliyorum. Ama mikrofona gelen ve id22nin digital mixerinin algıladığı sesi algılamıyor. Windowsla khz ve sample rate olarak uyuşması gerektiği söylendi ki onu yaptım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Flood yapmak istemiyorum ama sanıyorum sorunu şu şekilde güncellemem daha doğru olacak.

Win10'un kayıttan oynat (playback devices) ayarlarında "hoparlör audient id22 1/2" seçili. mesela herhangi bir oynatıcıdan şarkı açtım. Oradaki meterda ses olduğunu görebiliyorum. Nitekim kulağımda da ses var, dinleyebiliyorum. Ama aynı şeyi kayıt (recording devices) yani input ayarlarında yaptığımda orada seçili olan "hat audient id22 1/2" seçeneğinin yanındaki meterda bir hareket yok. Yani mikrofona okuduğum şeyi ses kartımın dijital mixeri görüyor ve oradan duyabiliyorum ama Windows görmüyor dolayısıyla bir daw'a göstermiyorum.

Yardım ederseniz sevinirim. Ürünü daha yeni güç bela aldım. Şimdi aldığım yere mi gitsem filan acaba üründe mi bir sorun var gibi tonla şey kafamda.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba bende id 14 var. sanırım sorun id 22 nin mixerinde ki mic input fader ının acık olmaması ile alakalı hem fader açık yani 0db de olacak hem analog olarak ses kartının üzerinden mic girişi yeterli miktarda açık olacak.

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende id 14 var. sanırım sorun id 22 nin mixerinde ki mic input fader ının acık olmaması ile alakalı hem fader açık yani 0db de olacak hem analog olarak ses kartının üzerinden mic girişi yeterli miktarda açık olacak.
    Maalesef. Öyle bir şey değil. id22nin mixerinden fader'ı açmam mikrofondan gelen sesi duymamı sağlıyor. Ama Studio One'da veya diğer dawlarda kaydedebilmemi değil.

Studio one'nın preferences /audio bölümünde in/out matrix menüsü var, oradan Fiziksel inputları daw inputlarla eşlemeniz gerekiyor.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Studio one'nın preferences /audio bölümünde in/out matrix menüsü var, oradan Fiziksel inputları daw inputlarla eşlemeniz gerekiyor.
    Hocam tüm bunları yapmıştım. Sorun üründeymiş. Mağazayla görüştük değiştirdik.