+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 19 ile 19 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Munro Sonic Egg 100 Monitoring System

Bu konu 902 kez görüntülendi 18 yorum aldı ...

Munro Sonic Egg 100 Monitoring System 902 Reviews

Konuyu değerlendir: Munro Sonic Egg 100 Monitoring System

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 902 kez incelendi.

Alıntı hepar45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Mehmet bey Güle güle kullanın :-))
    Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Mehmet abi. Bedük'ün stüdyosunda görmüştüm.

Güle güle kullan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkürler dostlarım.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun mehmet abi bu arada merak ettim dinlediğin sevdiğin bazı şarkıları bizimle paylaşır mısın
    Son dönemde severek dinlediklerim ve çözünürlükleri:

Ottmar Liebert.....Fireopal (Acoustic version) 24bit-88.2kHz

Claire Martin....The meaning of the Blues 24 bit-96 kHz

Alexis Cole....Ain't we got fun 24 bit-96kHz

Dawn Langstroth....New York 24 bit-96kHz

Cassandra Wilson...Another country 24 bit-96 kHz

Ben Heit Quartet....Uzala der Kirgise 24 bit-96 kHz

Bunun gibi Abdullah...

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Arkadaşlar bugün Mehmet abiyle görüşmemiz oldu, tüm ekipmanını görme dinleme şansım oldu, Egg 100 monitörler inanılmaz bir sounda sahip ve pırıl pırıl bir netliğe sahip tüm enstrumanların müzik içerisinde neler yaptığını anlayabiliyorsun harika monitörler. Mehmet abi ile tanıştık sohbet ettik kendisine çok teşekkür ederim beni misafir ettiği için ve gösterdiği ilgi alaka için.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, Sativus, tezcankoray Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün Mehmet abiyle görüşmemiz oldu, tüm ekipmanını görme dinleme şansım oldu, Egg 100 monitörler inanılmaz bir sounda sahip ve pırıl pırıl bir netliğe sahip tüm enstrumanların müzik içerisinde neler yaptığını anlayabiliyorsun harika monitörler. Mehmet abi ile tanıştık sohbet ettik kendisine çok teşekkür ederim beni misafir ettiği için ve gösterdiği ilgi alaka için.
    Harikasınız, fotoğraf da isteriz

averen, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harikasınız, fotoğraf da isteriz

Tezcan'cığım benim fotoğraf konusunda maalesef yapabileceğim bir şey yok. Artık sen bana gelirsen cep telefonunla bir resmini çeker ve Forum'a asarız.

averen Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan'cığım benim fotoğraf konusunda maalesef yapabileceğim bir şey yok. Artık sen bana gelirsen cep telefonunla bir resmini çeker ve Forum'a asarız.
    Mehmet abi, Tezcan haklı fotoğraf çekebilirdik ama benimde aklıma gelmedi maalesef.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (28 Haziran 2017 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi, Tezcan haklı fotoğraf çekebilirdik ama benimde aklıma gelmedi maalesef.
    Evet haklısın Mustafa, düşünemedik.

averen Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Her ne kadar Monro Egg100'ler artık bende değilse de ; Forum'da bu konuda bilgi bulunması açısından , yaklaşık 10 günlük kullanım tecrübeme göre kısa bir değerlendirme yapacağım.

Munro Egg serisi ; Munro Sonic firması tarafından epey bir süre ar-ge yapılması sonucu üretilerek 2011 senesinde piyasaya sürülmüş bir monitor sistemi.

Tasarımcılarının başlangıçtaki hareket noktası ; geleneksel monitör tasarımından uzaklaşarak daha performanslı bir monitör dizaynı yapmak olmuş. Bunun için de ; klasik 90 dereceli hatlara sahip bir formdan farklı olarak ( zira sesin esasında 90 derece gibi sert açıları/köşeleri sevmediğini dikkate alarak ) yeni bir form arayışına girmişler ve yaptıkları testlere göre yumurta şeklindeki bir formun en ideal sonuçlara yol açtığını tespit etmişler. Munro Egg serisi bu şekilde ortaya çıkmış.

Egg'lerin portları arkada değil ön tarafta yer alıyor. Bu da tabii monitöre akustik anlamda önemli bir avantaj sağlıyor. Yumurta şeklindeki bir nesnenin düz bir zemin üzerinde durmasını sağlamak mümkün olmadığından, monitörün içinde durabileceği yumurta kabı gibi bir altlık yapmışlar ve monitör bu altlığın içerisine yerleştiriliyor. Ancak altlık olarak isimlendirdiğim bu parçanın çok önemli bir özelliği daha var.Bu parça ; akustik firmaları tarafından , monitörlerin rezonansını kesmek adına , monitörlerin altlarına konulması için üretilen pad'ler ile aynı malzemeden yapılmış. Dolayısıyla Munro firması burada bence bir taşla iki kuş vurmuş. Yumurta kabı şeklindeki bu parça ile hem monitörün stabil şekilde durmasını sağlamış hem de monitörden kaynaklanabilecek rezonansın önüne geçmiş.

Yumurta şeklindeki bir forma ampli sığdırılamayacağı için ; Munro Egg'lerin amplileri dışarıda. Yani bir tür pasif monitörler. Kullandıkları ampli bence gayet başarılı %100 analog bir ampli. Analog olması bence oldukça önemli bir husus.

Amplinin üzerinde büyük bir volüm potu var. Monitörlerin volümünü buradan çok kolay bir şekilde ayarlıyabiliyorsunuz. Yani ses kartınızın eğer ayrı bir monitör volüm kontrol knob'u yoksa , ayrıca bir monitor controller alarak masrafa girmenize bu sayede gerek kalmıyor.

Ayrıca power düğmesi ampli üzerinde olduğundan , her seferinde elinizi monitörlerin arkasına sokarak , monitörleri kapama işkencesinden kurtuluyorsunuz. Bunların dışında ; ampli üzerinde isterseniz kullanılmak üzere bir adet de kulaklık çıkışı mevcut. Kulaklık amplisi çok iyi değil ama kabul edilebilir bir kalite düzeyinde. ( Ben bu değerlendirmemi tabii ki Phonitor'e ve Pure2'nin kulaklık amplisine kıyasen yapıyorum. )

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim : Egg100 gerçekten beklemediğim kadar kaliteli bir monitör çıktı. Sahip olduğu yapı , 4 inch olması ve portlarının önde olması gibi faktörlerin etkisi ile odadaki akustik dezavantajlardan minimal derecede etkileniyor diyebilirim. Bana göre esasında fiyatının üzerinde çalan bir monitör. Eminim ki ; üzerinde "Munro Egg" değil de örneğin "Genelec" yazıyor olsaydı , daha yüksek fiyatlara satılacak bir monitör olurdu.

nacib, ulasyaramis Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Munro Egg100 hakkında bugün internette tesadüfen denk geldiğim bir inceleme yazısını ekliyorum. Değerlendirme Stereo Mecmuası'nda Hakan Cezayirli tarafından 2016 yılında kaleme alınmış. Güzel ve detaylı bir inceleme...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: