NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 577 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: dip ses

Bu konu 1045 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

dip ses 1045 Reviews

Konuyu değerlendir: dip ses

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1045 kez incelendi.

dip ses

Merhabalar,
    cubase'de kayıt için hazırlandıktan sonra henüz mikrofonu takmamışken ve kanalda monitör özelliği açıkken ses kartından ilgili giriş ses seviyesini epeyce açtım ve tiz bir cızırtı geldiğini fark ettim. henüz mikrofon takmamışken bunun olması normal midir? çok fazla bir cızırtı değil, daha çok sonuna kadar açınca belirgin oluyor, fakat ben giriş ses seviyesini kıstığımda da acaba geliyor mu gelmiyor mu diye kafayı yemeye başladım
    işin kötüsü daha önceden böyle bir şey var mıydı yok muydu onu da bilmiyorum. hiç bu kadar açıp bakmamış da olabilirim.
    belki çok büyük bir problem olmaz ama eğer anormal bir durumsa yok yere kayıdımı bu şekilde yapmıyım diye soruyorum

Aklıma iki ihtimal geliyor.
    1. ihtimal input olarak bilgisayarın dahili microfonu seçili ve sesi açınca haliyle çızırtı yapıyor.
    2. ihtimal topraklama sistemi yok ya da yetersiz.

oklava Şu üyeler, Gibson adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Gibson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma iki ihtimal geliyor.
    1. ihtimal input olarak bilgisayarın dahili microfonu seçili ve sesi açınca haliyle çızırtı yapıyor.
    2. ihtimal topraklama sistemi yok ya da yetersiz.
    hmm dahili mikrofon yok zaten input line1 de onun giriş volümünü açınca geliyor cızırtı. 2. ihtimal söz konusu olabilir. şimdi vokal kayıdı yaptım, anlaşılır belirgin bir cızırtı yok ama yine de rahatsız oldum durumdan

Dip gürültüsüne yol açan bir çok neden var aslında. Topraklama, kablo ve donanım kalitesi vs. Çok çok profesyonel işler olmadığı sürece çok dert etmemeli bence. Yeterki bu gürültü minimum seviyede olsun. Kayıtta dip gürültüsü çok bariz ise noise-gate kullanarak bir nebze giderilebilir.

Alıntı Gibson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dip gürültüsüne yol açan bir çok neden var aslında. Topraklama, kablo ve donanım kalitesi vs. Çok çok profesyonel işler olmadığı sürece çok dert etmemeli bence. Yeterki bu gürültü minimum seviyede olsun. Kayıtta dip gürültüsü çok bariz ise noise-gate kullanarak bir nebze giderilebilir.
    şimdi kayıtları biraz dinledim, kayıdın sinyal seviyesi dip gürültüsüne göre epey yüksek kalıyor, o yüzden şimdilik böyle devam edeceğim. bir ara elektrikçi falan gelirse topraklamayı sorarım. teşekkürler yardımınız için

+ Yeni Konu aç

Bu Konu için Etiketler