NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 496 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 32 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Manley Vari Mu Test «Hardware vs Plugin (UAD)»

Bu konu 4732 kez görüntülendi 31 yorum aldı ...

Manley Vari Mu Test «Hardware vs Plugin (UAD)» 5.00 4732 Reviews

Konuyu değerlendir: Manley Vari Mu Test «Hardware vs Plugin (UAD)»

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 4732 kez incelendi.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok doğru söylüyorsun.

Ben seni yaklaşık bir yıldır tanıyorum ve senin ne kadar paylaşımcı bir insan olduğunu büyük bir takdirle izliyorum. Senin gibi kendini bu işlere adamış ve bunun için her türlü girişimi cesaretle sergileyen kıymetlerimizin , edindiği birikimleri , ülkemizin bu konularda bir şeyler yapmağa çalışan insanlarına bu platformlarda paylaşmaya devam etmesini temenni ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
    teşekkür ederim Mehmet bey, benim önceliğim müzik üretmek ve benim için önemli olan şey, tabi el verdiğince kıyaslamaya girmeden çok detay DAW ve ilgili plugin konularında ara sıra paylaşımlarım devam edecektir, tekrar teşekkürler güzel düşünceleriniz için.

Erkan Çanakçı Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (15 Mart 2017 Saat 16:06 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Kayıt teknikleri,ekipmanlar,pluginler arasında kaybolup,üretime daha az zaman ayırııyoruz evet ama deneyimli ve bilgili arkadaşlarımızın buralara bu tarz yazılar yazması,bunları okuyup ,uygulayıp,tartışmamız çok değerli.iyi kaydetip,müziğimizi kulağa daha hoş gelecek hale getirmek,üretimimizi de çok etkiler çünkü.
    Pluginler konusuna gelince,ben hiç analog ekipmanlarla çalışmadığım için bilmiyorum durumu,Youtubeda analog vs plugin karşılaştırmalarından,youtubeun bize sunduğu sesleri dinleyerek fikir sahibi olmaya çalışıyorum.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bu videoda çok beğendiğim ses mühendilerinden olan andrew scheps neden in the box çalıştığını anlatıyor,daha çok müdahele kolaylığından falan bahsediyor.işin ticari kısmı ayrı tabi.Yani pluginlerlede çok iyi sonuçlar alınacağını söylüyor ve videonun sonunda biz "in the box"cılara bir keyif sigarası yaktırıyor

Erkan Çanakçı Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ona bakarsanız ; ( ya bir yerde okumuştum ya da bir videoda seyir etmiştim ) dünyada tanınmış bir mühendis ( ismini hatırlamıyorum ama benim gibi yaşı geçkince bir vatandaş idi ) , " Miksimi stüdyoda kayıt anında masamda gerçekleştirir , bir daha da uğraşmam " diyordu. Yani böylesi de var...

Erkan Çanakçı Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

* Ses Uygulamalarında Efekt ve Sinyal İşlemcileri
    * Synthesizer Teknolojileri ve Programlama

İsimli kitapların yazarı Teoman Pasinlioğlu'nun gönderdiği özel mesaj; "Çok güzel bir başlık açmışsın, bayağı da emek vermişsin. Eline sağlık."

Fırsat buldukça forumu takip edeceğini ve katkıda bulunabileceğini yazdı.

gitarist1975, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (16 Mart 2017 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir.

Yazıyı zevkle okudum.

Artık insanoğlu en küçük parçası 8nm olan işlemcilerin üretimini yapabiliyor. Bu bağlamda haliyle çok daha iyi bilgisayarlar, çok daha iyi dsp'ler ve dac'lar, mixer'ler üretilebiliyor. Dijital sinyal işleme konusunda imkanlar artıyor. Yazılımcılar artık daha fazla donanım gücü kullanan plug-inler programlayabiliyor. Tabi hiçbir zaman analog donanımları yakalayamayacakları aşikar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

96kHz'de Miks ve Mastering ten bahsediliyor.

Türkçeye çevirip okursanız Aliasing ve oversampling gibi kavaramlar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

yorumlarınızı almak isterim.

Orkunn Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

DSD vs. PCM Technology

Türkçeye çevirip okursanız bilgi edinebilirsiniz.

gitarist1975 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Upsampling vs. Oversampling

ASPECTS OF SAMPLING, OVERSAMPLING, QUANTISATION, DITHER AND NOISE-SHAPING, AS APPLIED TO DIGITAL AUDIO

gitarist1975 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    96kHz'de Miks ve Mastering ten bahsediliyor.

Türkçeye çevirip okursanız Aliasing ve oversampling gibi kavaramlar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

yorumlarınızı almak isterim.
    Peki Seyit bey bu konuda bir soru yöneltmek isterim size..Elimize bütün kayıtları 44.1 khz de yapılmış bir şarkı geldi..Mastering i 96 khz olarak yapabilir miyiz?Bu bize bir avantaj sağlar mı?Yoksa çok yanlış bir yöntem midir?Ana kanalların ve mixinde mi 96 khz ile kaydedilmiş olması gereklidir bunun için?