NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 587 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 19 ile 19 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ses Kartını Sadece Preamp Olarak Kullanabilir miyim?

Bu konu 2846 kez görüntülendi 18 yorum aldı ...

Ses Kartını Sadece Preamp Olarak Kullanabilir miyim? 2846 Reviews

Konuyu değerlendir: Ses Kartını Sadece Preamp Olarak Kullanabilir miyim?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2846 kez incelendi.

Focusrite'ın Scarlett serisini ben de kullandım zamanında, preampları fena değil, ama artık zaten o fiyatlardaki kartlar birbirine preamp olarak yakın sonuçlar veriyor zaten, fark yaratan bir tek uad oldu bana göre, unison modda özellikle manley voxbox olayı bitiriyor, ha ona yakın sonuç almak istiyorsanız da adi2 gibi güzel bi converter'ın önüne Scarlett preampı kullanmak bence mantıksız, focusrite'ın karakteri hoşunuza gittiyse (ki bence bi rengi karakteri olmayan, steril sade bi preamptır) en azından isa one kovalayın, bir tık üstü spl'nin preampları geliyor, warm audio'lar da güzel, daha iyisi avalon, neve, great river falan zaten. Spl'i düşünürseniz bi tanesini vereyim size hocam, evde boş boş yatıyo, studyoda alıyorum artık bütün kayıtları, evde vaktim olmuyor...

ermanturkoz Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Merhaba,
    Benim bir deneyimim olmadı ama fiyat performans anlamında WARMAUDIO için güzel referanslar veriyorlar. İnceleyin isterseniz.

ermanturkoz Şu üyeler, Murat Engin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Uğur hocam çok teşekkür ederim..Bu aralar o kadar fazla masraf yaptım ki spl beni biraz zorlar gibi geliyor..Ama durumları düzeltirsem ve satılmazsa yeniden görüşmek isterim...

ugur86 Şu üyeler, ermanturkoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Murat Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Benim bir deneyimim olmadı ama fiyat performans anlamında WARMAUDIO için güzel referanslar veriyorlar. İnceleyin isterseniz.
    Çok teşekkür ederim ilginize üstadım..Zaten aklımdakiler warm audio ile golden age..joemeek için de fiyat performans olarak çok iyi olduğu söyleniyor..Özellikle three q..Açıkçası maksimum 2000 tl ye çıkmayı hatta mümkünse daha altında rakamlarda halledebilmeyi umuyorum...

Murat Engin Şu üyeler, ermanturkoz adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Preamp söz konusu olduğunda transformatör tasarımlarına bakmanız önceliğiniz olsun. Cinemag transformatörlü Warm Audio, Lundahl transformatörlü SPL ve İsa One, transformatörsüz tasarıma sahip True System P-Solo fiyat performans açısından oldukça iyi ürünlerdir.True System P-Solo sahibiyim.Doğal, müzikal, oldukça detaylı özellikle vokalde ses sanki sanki yanı başınız daymış gibi canlı geliyor. Warm Audio Wa76 nın sıcaklığını da alınca tek kelimeyle mükemmel.

Golden Age ve Joemeek bu saydığım ürünlere göre ikinci plandadır.

ermanturkoz Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Seyit hocama katılıyorum, warm audio'lar güzel bir çıkış yaptı. Kaliteli komponentler kullanıyorlar, bi aksilik olmazsa biz de bu hafta içerisinde bi adet wa-87 mikrofon edinmeyi düşünüyoruz, çok övgüler alıyor yabancı forumlarda...

ermanturkoz Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seyit hocama katılıyorum, warm audio'lar güzel bir çıkış yaptı. Kaliteli komponentler kullanıyorlar, bi aksilik olmazsa biz de bu hafta içerisinde bi adet wa-87 mikrofon edinmeyi düşünüyoruz, çok övgüler alıyor yabancı forumlarda...
    Uğur ben de wa-87 mikrofonu merak ediyorum. Muhtemelen aynı komponentleri kullanıyor sadece işcilik farklıdır. U87 gibi vokalin altlarını şişirebilecek mi?

ermanturkoz, ugur86 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (14 Mart 2017 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur ben de wa-87 mikrofonu merak ediyorum. Muhtemelen aynı komponentleri kullanıyor sadece işcilik farklıdır. U87 gibi vokalin altlarını şişirebilecek mi?
    Hocam kıyaslama kayıtlarında çok yakın duyuluyor, modern u87 ai versiyonu ile karşılaştırılıyor, ama aslında baz alınan komponentler vintage orjinal u87'den modelleme, ben de çok merak ediyorum bakalım bi gelsin de yazarım sonuçları hocam.

ermanturkoz, Seyit ÖZTÜRK Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sevgili arkadaşlar ,

Bu arada yukarıda belirttiğim üzere ; SPL Gain Station 1'a dikkatinizi çekmek isterim. Örneğin ben bugün pre-amp almayı ve de bunu SPL familyasından gerçekleştirmeyi düşünsem listemin en başında olacak bir cihaz. Tek kanallı bir cihaz. Üzerinde limiter vs. hiç bir opsiyon yok . Son derecede sade ve basic bir pre-amp.

Ancak emsallerine göre fark yaratan çok önemli bir özelliği var : 60V teknolojisine ( 60V iç devre voltajı ) sahip olması. SPL ; şu anda sektörde 60V ve 120V teknolojisini uygulayabilen tek firma.

Bu teknolojilerin getirdiği en önemli avantaj ise ; son derecede temiz bir ses ve çok yüksek bir dinamik aralık. Ben SPL'in 120V teknolojisi ile çalışan bir cihazı olan Phonitor Mini'yi yaklaşık iki senedir kullanıyorum. Hakikaten inanılmaz bir teknoloji. Ben buna mukayeseli olarak bugüne kadar kulaklarımla şahit oldum. Dolayısıyla 60 V teknolojisi ile çalışan Gain Station1'in bile ; diğer pre-amp'lere göre ciddi bir fark yaratacağını düşünüyorum.

Tek sorun ; kullanılan komponentler nedeniyle fiyatının yüksek olması. Ama eminim ki fiyatının hakkını veriyordur.

ermanturkoz Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro