NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 324 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 10 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Nokia'nın (OZO) yeni ses teknolojisi

Bu konu 1385 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...

Nokia'nın (OZO) yeni ses teknolojisi 1385 Reviews

Konuyu değerlendir: Nokia'nın (OZO) yeni ses teknolojisi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1385 kez incelendi.

Nokia'nın (OZO) yeni ses teknolojisi

Otomatik bir panorama yazılımı mı yoksa çip mi? Telefon ve kameralar için panorama ile ilgili olduğundan eminim ama tam olarak aletin ne olduğunu anlayamadım

Alıntı Orkunn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatik bir panorama yazılımı mı yoksa çip mi? Telefon ve kameralar için panorama ile ilgili olduğundan eminim ama tam olarak aletin ne olduğunu anlayamadım

Nokia OZO aslında bir VR (Virtual Reality: Sanal gerçeklik) kamera. Üstünde bulunan 8 adet kamera (herbiri 195 derece açıya sahip) sayesinde çekilen görüntüler, yazılımla otomatik olarak birleştiriliyor. Sanal gerçeklik deyince, görüntünün dışında sesin de nereden geldiği önemli tabi, bu bağlamda ses anlamında da gelişmiş bir teknolojiye sahip. Bu ürün profesyonel film, oyun vs. üreticileri için geliştirilmiş bir ürün. Bireysel kullanıcılara hitap etmiyor, zira 60 000 dolarlık fiyatıyla zaten bireysel kullanıcıların alabileceği birşey değil.

Bu gelişmiş ses teknolojisini, akıllı telefon üreticilerine de sunuyor Nokia. Bu video'da da bu teknolojiden faydalanan ve faydalanmayan telefonun ses kaydı kıyaslamalı olarak eklenmiş.

Saygılar,
    Tezcan

Orkunn Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Corsair Void 7.1 oyuncu kulaklığı ile dinledim. Ciddi bir derinlik sağlanmış durumda. Oyun ve filmlerde çok keyifli olabilir.

Orkunn Şu üyeler, acaluka adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bireysel kullanıcılara hitap etmiyor, zira 60 000 dolarlık fiyatıyla zaten bireysel kullanıcıların alabileceği birşey değil.
    Niye ülkemin " bir kısım " bireysel kullanıcılarını hafife alıyorsun ki Tezcan'cığım ? Benim bu güzel ülkemde ; sahip olduğu 4 adet tower hoparlörü , 800,000.-USD'a ikinci elde satışa çıkaran çok kıymetli vatan evlatları var. 60,000.-USD nedir ki şimdi ? Çok ayıp ettin vallahi...

EsbaB, Orkunn, tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye ülkemin " bir kısım " bireysel kullanıcılarını hafife alıyorsun ki Tezcan'cığım ? Benim bu güzel ülkemde ; sahip olduğu 4 adet tower hoparlörü , 800,000.-USD'a ikinci elde satışa çıkaran çok kıymetli vatan evlatları var. 60,000.-USD nedir ki şimdi ? Çok ayıp ettin vallahi...
    Yok artık...

EsbaB Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Acaba Led Zeppelin, Adele gibi grup ve sanatçıların konserlerinde bir tanesi 200 bin dolar olan hoparlörler kullanılıyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok artık...
    Alıntı Orkunn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba Led Zeppelin, Adele gibi grup ve sanatçıların konserlerinde bir tanesi 200 bin dolar olan hoparlörler kullanılıyor mu?

Vallahi arkadaşlar durum aynen böyle. Bundan 7-8 ay önce ; Türkiye'deki odyofillerin cihazlarını alıp sattıkları bir sitede görmüştüm bu ilanı ve gözlerime inanamamıştım. Bu odyofillerin işlerine akıl sır ermez zaten. Burada bana esas enteresan gelen konu ; bu ülkede hoparlöre bu kadar büyük para yatırabilecek insanların bulunması idi. Yoksa dünyada bu işin pazarı var zaten. Ona bakarsanız odyofiller için tasarımlanmış çifti 2 milyon doların üzerinde fiyatı olan hoparlörler bile var.

Orkunn, Sativus Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Nokia'nın (OZO) yeni ses teknolojisi

Vallahi arkadaşlar durum aynen böyle. Bundan 7-8 ay önce ; Türkiye'deki odyofillerin cihazlarını alıp sattıkları bir sitede görmüştüm bu ilanı ve gözlerime inanamamıştım. Bu odyofillerin işlerine akıl sır ermez zaten. Burada bana esas enteresan gelen konu ; bu ülkede hoparlöre bu kadar büyük para yatırabilecek insanların bulunması idi. Yoksa dünyada bu işin pazarı var zaten. Ona bakarsanız odyofiller için tasarımlanmış çifti 2 milyon doların üzerinde fiyatı olan hoparlörler bile var.
    Mesele bence herhangi bir 96 KHz 24 bit'lik wav veya yüksek kalitedeki bant ve plağı değilde 800 bin dolara değecek üstadları hi-end sistemlerde dinlemek olmalı. Elbette ki bu tutkuya birşey söyleyemem ama eleştireceğim tek nokta sistemlerinde ki bu kaliteye yakışan müzisyenleri dinlemeliler.

İşin bu rakamlara çıkabildiğini hiç bilmiyordum. Mehmet Abi, böyle çılgın sistemler olmasa bile dönüştürücüsünden hoparlörüne üst seviye bir sistemden müzik dinlediniz mi hiç? Çok merak ediyorum nasıl bir duyum elde ediliyor diye. Tabi ses nasıl anlatılırsa artık.. Bir şey var ki milyonlar harcıyor adamlar. Bu arada konu çok dağılır derseniz bizim kahveye yazabilirsiniz abi oraya gelebilirim.

EsbaB Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin bu rakamlara çıkabildiğini hiç bilmiyordum. Mehmet Abi, böyle çılgın sistemler olmasa bile dönüştürücüsünden hoparlörüne üst seviye bir sistemden müzik dinlediniz mi hiç? Çok merak ediyorum nasıl bir duyum elde ediliyor diye. Tabi ses nasıl anlatılırsa artık.. Bir şey var ki milyonlar harcıyor adamlar. Bu arada konu çok dağılır derseniz bizim kahveye yazabilirsiniz abi oraya gelebilirim.
    Evet kahvehanede devam edelim.

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: