NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 512 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 26 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız

Bu konu 2606 kez görüntülendi 25 yorum aldı ...

Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız 5.00 2606 Reviews

Konuyu değerlendir: Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 2606 kez incelendi.

Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız

Herkese merhabalar,

Malumunuz muzikteknolojileri.net alanında tek. Maalesef gerek piyasada bu sektörde iş yapan kişilerin artık forumlara uğramaması, gerekse de forumların genel olarak popülerliğini yitirmiş olmaları sebebiyle hakettiği noktada değil.
    Oysaki bilgiye ihtiyacı olan, kendini geliştirmek isteyen nice insan var...

Günümüzün en güçlü iletişim ağlarından birisi olan Facebook reklamlarının gücü tartışılmaz. Yediden yetmişe her kesimden insan bir şekilde Facebook'a üye oluyor.

Sözün özü, siz değerli forum üyelerimizin desteğiyle Facebook başta olmak üzere, belirli mecralarda kitle odaklı reklam çalışması başlatmayı düşünmekteyim.
    Bununla birlikte, sizler de konuyla ilgili değerli görüş ve önerilerinizi konu altında ya da özel mesajla bildirirseniz müteşşekkir oluruz.

Bu bağlamda, hem reklam çalışmaları, hem de diğer teknik giderler için sizlerin uygun göreceği miktarlarda bir kerelik ya da düzenli bağışlarınızı bekliyoruz.
    Ülkemizde Paypal kullanılamadığı için aşağıdaki İban numarasına "muzikteknolojileri" açıklamasıyla bağışlarınızı gönderebilirsiniz.

Banka: Garanti
    Alıcı: Can Kırca
    İban: TR82 0006 2000 4680 0006 6835 03

Keyifli forumlar!

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    EsbaB, ulasyaramis Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Güzel fikir. Ancak reklam ile insanlara ulaşmanın maddi kısmını iyi desteklememiz gerekiyor. Çünkü ne kadar insana ulaşmak istiyorsak o kadar para vermemiz gerekecek. İnternet üzerinden insanlara ulaşmak kolay ama maddi kısmı azımsanacak gibi değil. O yüzden iyi organize olmak gerek. Aktif kişi sayımız bu iş için uygun olabilir. Bir süre bütçe toplanabilir.

Bir de facebok'da çok fazla reklamın olması, insanların reklamlara alışması, yani reklam onlarca kez çıksa bile bakmaması gibi sorunlara yol açabilir. Reklam başarımızı arttırmak için görsel, işitsel belki de slogan gibi şeyleri kullanabiliriz. Reklamın dikkat çekmesi açısından etkili olabilir. Benim aklıma gelen bunlar.

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alanında tek derken ne kastedildi biraz belirsiz fakat müzisyenlere ve ya müzik yapımına yönelik alternatifler mevcut. Bu forum ile aynı kitleye hitap ederken kapanan ve ya popülerliğini yitiren forumlar analiz edilirse bu forumun da neden az bir kitleye sahip olduğuna dair tahmin yürütülebilir. Daha önce başka bir başlıkta bahsettiğim gibi haber, materyal, video vs. sunulmazsa İnsanlar sunulan yerlere giderler ancak başları sıkışınca ve o forumlarda cevap bulamazlarsa bu tür forumlardan faydalanmaya çalışırlar.

Forumlar eğer içerik sağlayan bir sitenin parçası değilse ve ya forum mesajlarında CMS zihniyetiyle düzenli olarak içerik girilmiyorsa soru-cevap, keyfi paylaşımlar ve ya tartışmalardan ibaret bir platformda hit sağlamanın mümkün olduğunu pek sanmıyorum.

ugur86 Şu üyeler, otante adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben de @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... arkadaşımıza katılıyorum bu konuda.

Hadi facebook reklamı verdik ve üye sayısı arttı diyelim.
    Bu yeni gelen üyeleri forumda tutabilmek için birşeyler sunmak lazım. Düzenli olarak bunu yapabilecek kimse de bu forumda yok bildiğim kadarıyla. Şahsen ben kendi adıma da öyleyim, elimden geldiğince ve zaman ayırabildiğim kadarıyla bildiğim konularda soruları cevaplamaya çalışıyorum ancak sürekli olarak materyal, video vs. sunma durumu çok farklı bir iş.

Diğer türlü zaten bilgi edinmek isteyen kişiler bir şekilde bizi buluyor. Kimisi bir soru sorup cevabını aldıktan sonra tekrar uğramıyor. Kimisi yasal olmayan yöntemlerle indirdiği plugin vs. destek istiyor ve aradığı cevabı bulamayınca gidiyor. Çünkü bu yönde bir forum değiliz.

Açıkçası şişirilmiş sayıda bir üye sayımızın olup olmaması benim için de çok önemli değil. Bir şekilde katkı sağlayabilecek herkese kapımız açık. Aynı şekilde birşeyler öğrenmek isteyen arkadaşlarımızın sorularını da elimizden geldiğince ve samimiyetle cevaplamaya çalışıyoruz. Aradığı cevap burada değilse de o şekilde bir yönlendirme yapıyoruz.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Merhaba,

Yazdıklarınızın tümüne katılıyorum elbette. Benim kastettiğim binlerce ekstra üye edinme çabası değil, sürekli reklam basmak da değil. Sadece bilinirliği artırmak adına bir çalışma.

İçerik üretme hususunda çok haklısınız. Pek çok insan artık kolay kolay hiçbir mecrada paylaşım yapmıyor; ancak soru olmazsa yanıt da olmaz. Ülkemizdeki gerçekten hatrı sayılır büyük forumlarda yöneticilik yaptım geçmişte, dediğiniz gibi sürekli sorusuna yanıt aldıktan sonra hiç uğramayan, yanıt alamadığında gereksiz gören ciddi bir kitle de var maalesef.
    Önceleri sadece Forum olarak başlayıp, etkileşim azalınca yapısını değiştiren onlarca örnek de mevcut. Birçok içerik Facebook gruplarında dönüyor artık.

Faliyetlerimize son vermek benim tek başına alabileceğim bir karar değil; ancak iki seçenek biz istemesek de sözkonusu:
    •Bir şekilde bilinirliği artırıp giderlere ortak olmak, daha verimli bir ortam haline gelmek için bir tür aksiyon planı belirlemek.
    •Ya da projenin ömrünü tamamladığına kanaat getirip nihayete erdirmek.
    En nihayetinde sadece teknik sürekliliğin sağlanması için bile düzenli bir gider gerekiyor...

Saygılar.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Bence reklam işini daha güzel bir şekilde yapabiliriz.Mesela biz facebooka reklamımızı yapsın diye ücret ödemek yerine biz bi video çekelim herkes anladığı işten veya elindeki ürünü tanıtan birşeyler, veya elinde 2 mikrofonu olanların karşılaştırma videosu gibi mesela uğur abinin yaptığı gibi. Biz çektiğimiz video mesela tlm 103 vs u87 böyle inceleme karşılaştırma videoları çekip facebooka yükleyelim dailymotion a youtuba yükleyelim daha fazlası için muzikteknolojileri.net formumuza bakabilirsiniz diyelim.Ek olarak sadece bunlar değil mesela uğur abinin çekeceği mix mastering dersleri, aranje dersleri vs dediğim konuya çok iyi örnek.

Can abi sen bi ufx incelemesi yap, tezcan abi sen cubasede nota yazılımı yap uğur abininde mix mastering videolarıyla 3 videomuz oldu hepsindede müzikteknolojileri.net in reklamını yaptık mı ne güzel oldu işte

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Bence...

Aksine foruma üye olmayı zorlaştırmalı.

Burası özel bir forumdur.

/Talebiniz ilgili moderatörler tarafından incelenip değerlendirmeye alındıktan sonra en kısa zamanda bilgilendirileceksiniz.

Üye olmak için belirli bir aidat ödemek ve kimliğinizi açıkça belirtmek zorundasınız. /filan demeli.

O zaman çok mu içe dönük kapalı bir müzik paylaşım platformu olur.?

Varsın olsun.

Sağa sola reklam vermek yerine medyatik ya da kariyer sahibi müzisyenlerden destek almalı.

Örneğin adımız budur, amacımız şudur, denildiğinde en azından bir makale ile destek verebilecek sanatçılardan.

Aramızda kendi dallarında katkıda bulunan çok değerli müzisyen arkadaşlar var zaten.

Belkide çok mütevazi davrandıkları için farkına varmıyor olabiliriz.

Neyse bu konuda en sağlıklı değerlendirmeyi yapacak kişiler formun kurucularıdır tabi.

Alıntı otante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alanında tek derken ne kastedildi biraz belirsiz fakat müzisyenlere ve ya müzik yapımına yönelik alternatifler mevcut.
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... dostum,

Bildiğim kadarıyla hala hazırda ; özellikle müzik teknolojileri konusunda aktif iki adet Türkçe platform mevcut. Biri Forum'umuz diğeri ise Müziktek Facebook grubu. Müzik teknolojileri konusu ; bazı müzik forumlarında ise 3. veya 5. dereceden öneme haiz , fazla çalışmayan bir alt başlık şeklinde yer alıyor. Dolayısıyla bu konularla bizatihi ilgilenen ; kala kala sadece Forum'umuz ve Müziktek Facebook grubu kalıyor. Yani alternatif esasında çok değil.

Müziktek'in problemi de bana göre şu : Esasında forum formatı içerisinde yapılması gereken bir şeyi , Facebook formatı içinde yapmağa çalışıyorlar. Bir çok şey kısıtlı. Bilginin sistematik olarak tasnifi söz konusu değil. Yani bir kişi bir bilgiyi arayacak olsa , adeta samanlıkta iğne araması gerekli. Konular "chat"leşme gibi ilerliyor vs. Eminim onlar da eninde sonunda , eski Müziktek gibi forum formatına dönmek zorunda kalacaklardır.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,

Malumunuz muzikteknolojileri.net alanında tek. Maalesef gerek piyasada bu sektörde iş yapan kişilerin artık forumlara uğramaması, gerekse de forumların genel olarak popülerliğini yitirmiş olmaları sebebiyle hakettiği noktada değil.
    Oysaki bilgiye ihtiyacı olan, kendini geliştirmek isteyen nice insan var...

Günümüzün en güçlü iletişim ağlarından birisi olan Facebook reklamlarının gücü tartışılmaz. Yediden yetmişe her kesimden insan bir şekilde Facebook'a üye oluyor.

Sözün özü, siz değerli forum üyelerimizin desteğiyle Facebook başta olmak üzere, belirli mecralarda kitle odaklı reklam çalışması başlatmayı düşünmekteyim.
    Bununla birlikte, sizler de konuyla ilgili değerli görüş ve önerilerinizi konu altında ya da özel mesajla bildirirseniz müteşşekkir oluruz.

Bu bağlamda, hem reklam çalışmaları, hem de diğer teknik giderler için sizlerin uygun göreceği miktarlarda bir kerelik ya da düzenli bağışlarınızı bekliyoruz.
    Ülkemizde Paypal kullanılamadığı için aşağıdaki İban numarasına "muzikteknolojileri" açıklamasıyla bağışlarınızı gönderebilirsiniz.

Banka: Garanti
    Alıcı: Can Kırca
    İban: TR82 0006 2000 4680 0006 6835 03

Keyifli forumlar!
    Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Yazdıklarınızın tümüne katılıyorum elbette. Benim kastettiğim binlerce ekstra üye edinme çabası değil, sürekli reklam basmak da değil. Sadece bilinirliği artırmak adına bir çalışma.

İçerik üretme hususunda çok haklısınız. Pek çok insan artık kolay kolay hiçbir mecrada paylaşım yapmıyor; ancak soru olmazsa yanıt da olmaz. Ülkemizdeki gerçekten hatrı sayılır büyük forumlarda yöneticilik yaptım geçmişte, dediğiniz gibi sürekli sorusuna yanıt aldıktan sonra hiç uğramayan, yanıt alamadığında gereksiz gören ciddi bir kitle de var maalesef.
    Önceleri sadece Forum olarak başlayıp, etkileşim azalınca yapısını değiştiren onlarca örnek de mevcut. Birçok içerik Facebook gruplarında dönüyor artık.

Faliyetlerimize son vermek benim tek başına alabileceğim bir karar değil; ancak iki seçenek biz istemesek de sözkonusu:
    •Bir şekilde bilinirliği artırıp giderlere ortak olmak, daha verimli bir ortam haline gelmek için bir tür aksiyon planı belirlemek.
    •Ya da projenin ömrünü tamamladığına kanaat getirip nihayete erdirmek.
    En nihayetinde sadece teknik sürekliliğin sağlanması için bile düzenli bir gider gerekiyor...

Saygılar.
    Sevgili Can,

Bir kere çok önemli olan bu konuya gösterdiğin alaka nedeniyle şahsım adına teşekkür ederim.

Bu konu esasında 2014 Temmuz'unda da gündeme gelmiş ve epey tartışılmıştı. Bu tartışma süreci neticesinde önce Forum'umuzun adını değiştirmiş ve bilahare Forum'un üye sayısını arttırmağa yönelik faaliyetlerde bulunmuştuk. Bunun için de herkes , elinden geldiğince çevresinden bazı insanları Forum'a üye yapma konusunda gayret göstermişti. Hatta başka müzik forumlarında ; Forum'umuzu lisan-ı münasiple referans göstermiştik. Bu arada ben Barış Büyük'e rica edip onun Forum'a üye olmasını sağlamıştım. Hatta kendisine bir köşe açmıştık vs.

Bu çabalar esasında kısa sürede etkisini göstermişti. Nitekim bana göre ; 2014'ün son çeyreği ve 2015 yılı , diğer yıllardan farklı olarak daha dolu dolu geçmişti. Ancak 2016'dan itibaren tekrar yavaş yavaş bir düşüş trendine girdik diyebilirim.

2014 Temmuz'unda kayıtlı üye sayımız 2600 kişi , günlük ziyaretçi sayımız ise 300-350 kişi civarında idi. Bugün kayıtlı üye sayımız 4000'i aşmış durumda , günlük ziyaretçi sayısı ise 600-700 kişi civarlarında. Yukarıda bahsettiğim dolu dolu geçen periyotta ; daha az sayıda üyemiz ve daha az sayıda günlük ziyaretçi sayımız olmasına rağmen , bugüne göre çok daha aktif vaziyette idik. Neden ? Bence bu durumu somut olarak analiz ederek etkenleri ortaya çıkarıp ona göre bir strateji uygulamalıyız diye düşünüyorum.

Faaliyete son vermek ; bence kesinlikle düşünülmemesi gereken bir alternatif. Çünkü bu koca ülkede ; müzik teknolojileri konusunda hepi topu sadece iki Türkçe platform var zaten. Bunlardan birini kendi ellerimizle yok etmek ; hem bunca senenin emeğine hem de bu ülkeye haksızlık etmek olur. Dolayısıyla bunu aklımızdan çıkartmamız lazım.

Bahsettiğin Facebook reklamının amacının , içeriğinin ve bütçesinin iyice ortaya konulması lazım. Yani neyi hedefliyoruz , bunu hangi içerikle sağlayacağız , hangi bütçe ile sağlayacağız ve amacımıza ulaşabilecek miyiz ?

Ayrıca bu Forum'un rutin yıllık giderleri de ( server kirası vs. ) mevcut. Bence derhal bu giderlerin hesabını yapıp ilan etmelisin. Buna göre isteyen üyelerimiz ( ben dahil ) bu giderlere katkı yapacaklardır. Nitekim geçmişte benim bildiğim bir kez yapmıştık. Yani bu işin külfetinin tek kişiye kalmaması gerekir.

Bu çerçeveden olmak üzere ; yukarıda bahsettiğim eylem planının eğer getireceği ilave bir parasal yük var ise onu da belirleyip gereğini yapmalıyız.

İşin özeti ; aktarmağa çalıştığım zaviyeden , nasıl daha aktif oluruz konusunu enine boyuna tartışmamız çok faydalı olacaktır.

Can, Sativus Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Eskiden sanki daha yoğundu müzik kayıt teknolojilerine ilgi.Tamam müzik piyasasının(müzikten para kazanmak gibi) ortada ama gelişen ekipman teknolojisi ve bunun beraberinde evde iyi kayıtlar yapmanın cazipliği,Bilgiye ulaşmadaki kolaylık gibi nedenlerden dolayı ilginin yine hatrı sayılır seviyelerde olması gerek aslında.Ben 38 yaşındayım,bizim jenerasyondaki o eski insanların sanırım büyük bir kısmı uzaklaşmış müzikten.Yoksa bu forumda olmaları gerekirdi.
    Yıllar önce maudio audiophille ses kartımla evde kayıt yapıcam diye cebelleşirken müzikteki keşfetmiştim.Oldukça aktif ve kalabalık bir forumdu.Askerlik,iş güç derken uzun bir süre ayrı kaldım müzikten,1-2 sene önce yine bir kayıt ortamı kurayım kendime dedim ve burayı buldum.demem o ki ilgili insanlar zaten burayı bulurlar.
    Tabiki reklam yapmanın boşa olduğunu söylemiyorum.tanıtım kesinlike ilgiyi arttıracaktır.Artı konsepte uygun,yeni kitlelerinde buraya gelmeleri için ortam yaratabiliriz.
    - Video prodüksiyon(alt başlıklarıyla) bölümü ekleyebiliriz.
    - Video prodüksiyon bölümü altında "Youtubers" gibi bir bölüm açarak cazip hale getirebiliriz.Yeni jenerasyonda ses kartı,mic.vs alan büyük bir çoğunluk bunları youtube kanalı açıp,içerik oluşturmak için kullanıyor.Bu onları buraya çekip,birbirleri arasında konuşularak ilgiyi arttırır diye düşünüyorum.
    - Sponsorlu yada kısmi sponsorlu yarışmalar düzenlenebilir.Ödül olarak giriş seviyesi ses kayıt paketleri falan verilebilir.tabi bu yarışmalar ha diyip sonuçlanan yarışmalar olmaz.belli bir zaman sürecinde sonuçlanan yarışmalar olmalı.beste yarışması gibi 100 yarışmacıya yani 100 besteye ulaşılınca.oylama yapılır ve birinci seçilir.Ve yine 1 dakikalık kısa film yarışmaları düzenlenebilir.Camera Video prodüksiyon ekipmanı vs.ödüllü.Bu ödüllü yarışmaların facebookta,twiterda güzel görsellerle tanıtımları yapılır.Normal reklamlardan daha çok ilgi çeker.
    -Gitar forumları açılabilir.
    Aklıma geldikçe yazarım.

nacib Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu Konu için Etiketler