NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 573 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 26 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız

Bu konu 2834 kez görüntülendi 25 yorum aldı ...

Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız 5.00 2834 Reviews

Konuyu değerlendir: Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 2834 kez incelendi.

Müziktek isminden bahsetmek istememiştim fakat o forumun kapanması aslında konuya iyi bir örnektir. Açıklananlara göre Müziktek database'i kaybettiği için kapandı. Bu bana inandırıcı bir mazeret olarak görünmemişti çünkü 10 yaşında bir webmaster olsa dahi backup alınmamasının ölümcül olabileceğini bilir ayrıca database kaybedilse dahi faaliyete devam edilebilirdi. Büyük ihtimalle forumun sahibi (Mahcem olarak hatırlıyorum) kayda değer gelir elde etmeyen ve özveriyle ayakta kalan forumdan yoruldu ve vazgeçti.

Bu tarz bir forumun maaliyeti script için tek seferlik ödeme 250$ (bedava forum script'leri yerine Vbulletin 4 istenmişse) + aylık 2-3$ sunucu maaliyeti + 10$ civarı yıllık domain yenileme ücreti. Araştırdığım bilgiler güncel ise bu forumun sunucusu Digitalocean'da ve bu foruma özel bir sunucu değil şahsın kendi sunucusunda barınıyor. DO'da ücretler aylık 5$'dan başlar ve günlük 300-1000 hiti olan bir site için 5$'lık cloud'u geçelim 2-3$'lık shared hosting bile yeterlidir.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Forum kurulurken script olarak Vbulletin tercih edilmiş, öyle devam etti. Bunun dışında, Vbulletin öyle 3-4 USD'lik shared bir hostingde performanslı çalışabilecek bir script değil.
    Keşke 5 USD'lik DigitalOcean starter paketi yeterli olsa dediğin gibi; ama maalesef bu da yeterli gelmiyor kaynak tüketimi açısından. Muziktek'in neden kapandığını bilmiyorum, sanıyorum son veritabanını İlter Kalkancı satın almış, şu an domain de kendisindeymiş diyorlar. Yakın zamanda tekrar forum açacakmış, ama ne zaman açar bilemiyorum.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Haftada bir videolu içerik üretilmeli. Mesela Cubase 8 incelemesi, X monitör incelemesi, stüdyoda kablolar ve konnektörler, mikrofon çeşitleri gibi videolar çekilmeli, youtube'da bu forumun adını taşıyan youtube kanalı açıp orada paylaşılmalı. 5-6 dakikalı videolar fazlasıyla yeterki müzik teknolojisi alan olarak derya deniz olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

881 Users have visited the forum. 41 members and 840 guests

Average Registrations
    2.2 Per Day, 15.37 Per Week, 65.85 Per Month
    Average Posts
    21.73 Per Day, 152.1 Per Week, 651.88 Per Month
    Average Threads
    2.15 Per Day, 15.06 Per Week, 64.54 Per Month

Bu tarz hite sahip, günde 20-30 post yapılan bir site Vbulletin'la shared hosting'de gayet verimli çalışabilir. Kaynak tüketiminden kasıt bandwith ise bu anlaşılabilecek bir durum fakat bu hit için 5$ paketteki CPU ve HDD açısından yeter de artar.

Eğer database satın alınmış ve yeniden faaliyete geçmesi planlanıyosa onlara bol şans fakat köprünün altından sular aktı bir kere.

Bence tam tersi foruma giriş zorlaştırılmalı diye düşünüyorum. Hatta davetiye usulu şeklinde de katılım yapılabilir. Böylelikle reklam vererek yapılacak tanıtımın tam tersine bir algı oluşturup bu şekilde bir talep yaratılabilir.
    Ayrıca da çok daha fazla ilgi çekebilir görüşündeyim.

EsbaB Şu üyeler, al2 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Alıntı al2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tam tersi foruma giriş zorlaştırılmalı diye düşünüyorum. Hatta davetiye usulu şeklinde de katılım yapılabilir. Böylelikle reklam vererek yapılacak tanıtımın tam tersine bir algı oluşturup bu şekilde bir talep yaratılabilir.
    Ayrıca da çok daha fazla ilgi çekebilir görüşündeyim.
    Çok basit konularda bile istifade etmek için üye olmayı gerektiren sıkıcı site ve forumlarda bu uygulama işe yarıyorsa, burası gibi dolu dolu olan bir forum içinde yarayacağını destekliyorum. Google da yapılan aramalar burayı gösterir ama içerikten istifade etmek için üyelik şart olsun. Hatta kıymete binmiş olur

Birde eskiden sayfada reklamlar olurdu bizde tıklar ve geçerli olsun diye ilgili sayfayı açardık. O uygulamaya ne oldu bilmiyorum. Bence tekrar sağlanmasında fayda var, damlaya damlaya Göl olur.

Konu EsbaB tarafından (25 Şubat 2017 Saat 13:24 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Tabi ki BW.
    Neyse, gerekirse yeni bir yapılanmaya gideceğiz illa ki. Ama yorum yapacağını düşündüğüm bazı arkadaşlar henüz yapmadılar, bilemiyorum ki...

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Tabi ki BW.
    Neyse, gerekirse yeni bir yapılanmaya gideceğiz illa ki. Ama yorum yapacağını düşündüğüm bazı arkadaşlar henüz yapmadılar, bilemiyorum ki...
    üye mi seçiyorsun abi torpil mi var bu forumda hemen çıkış yapıyorum

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Can foruma verdiğin katkı ve emekler tartışılmaz, ben konuya defalarca cevap yazacak oldum, hep vazgeçtim, artık forumu canlandırmaya çalışmaktan şahsen yoruldum, millete zorla gelin burda takılın da denmiyo, bu kadar yazı yazılmış arşiv olmuş, yararlanmak istemeyen kendi bilir artık ne diyebilirim. Piyasada iş çeviren, isim yapmış kişiler takılmadıkça üye sayısı artsa da dönen içerik istenen kaliteyi seviyeyi yakalayamıyor bence. Mix videoları hazırlama isteğindeyim ama vakyim bu aralar müsait de olsa elim gitmiyor inan, ne için kim için uğraşıyoruz ki, adamlar o kadar içerikten yararlanıyorlar, bi üye olup başlık açmaya paylaşım yapmaya dahi değer görmüyorlar, üzerime düşen birşey varsa yine yapmak isterim dostum, nasıl istersen öyle yapalım.

abdullahatalan, EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can foruma verdiğin katkı ve emekler tartışılmaz, ben konuya defalarca cevap yazacak oldum, hep vazgeçtim, artık forumu canlandırmaya çalışmaktan şahsen yoruldum, millete zorla gelin burda takılın da denmiyo, bu kadar yazı yazılmış arşiv olmuş, yararlanmak istemeyen kendi bilir artık ne diyebilirim. Piyasada iş çeviren, isim yapmış kişiler takılmadıkça üye sayısı artsa da dönen içerik istenen kaliteyi seviyeyi yakalayamıyor bence. Mix videoları hazırlama isteğindeyim ama vakyim bu aralar müsait de olsa elim gitmiyor inan, ne için kim için uğraşıyoruz ki, adamlar o kadar içerikten yararlanıyorlar, bi üye olup başlık açmaya paylaşım yapmaya dahi değer görmüyorlar, üzerime düşen birşey varsa yine yapmak isterim dostum, nasıl istersen öyle yapalım.
    Uğur hocam yazdıklarınızı okudum, '' ne için kim için uğraşıyoruz '' demişssiniz ama bu konuda sizinle aynı fikirde değilim, piyasada ticari iş yapan aranjör,mix, ve mastering yapanlar burada her bildiklerini yazmazlar yazacaklarını da sanmıyorum, ama burada bu forumda olan herkes sizin gibi düşünürse forum yakın bir zamanda kapanması gerekir diye düşünüyorum.

Ben yılmadan bıkmadan uğraşmaya devam edilmesinden yanayım, umarım yazdıklarımı yanlış anlamamışsınızdır / iyi çalışmalar ...

EsbaB Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu Konu için Etiketler