NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 521 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 34 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kulaklık Kalibrasyon Yazılımları

Bu konu 3324 kez görüntülendi 33 yorum aldı ...

Kulaklık Kalibrasyon Yazılımları 3324 Reviews

Konuyu değerlendir: Kulaklık Kalibrasyon Yazılımları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3324 kez incelendi.

@seyit öztürk hocam mantikli seyler yazmissin. Bir seyin gercegi ile onu taklit eden yani emule eden sey ayni olamaz. Ama yine ay i seyi yazicam.

1 bizler tarkan vs isimlere album yapmiyoruz

2 bu isten kazandigimiz para cok cüzi miktarlar

3 unison teknolojisi ile farkli preamplarin taklitte olsa sound larina yaklasabiliyorsak ne ala

4 rme sert haklisin kesinlikle seven var ama ben sevmedim

5 hic bir compact kart harici ad da kadar iyi olmamali zaten. Aldigim kart alt tarafi 3 bin kusur lira. Ne kaaa ekmek o kaas kofte. Detay ve yumasaklik mevcutsa yeterli zaten

6 hocam sana yazmis gibi gorunsemde cevabim geneledir.

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Fransa da mixing engineer olan bu arkadaş kartımı satın aldı.Kendisine neden aldığını sordum. Daha önce CREAMWARE SCOPE PRO kullandığını, detay ve yumasaklığını aradığını bu yüzden satın aldığını söyledi.Kart 20 yıllık karttır. 20 yıl önce!! Sharc dsp yi kullanan şirkettir. Demek ki göreceli şeyler bu konular. Universal audio antifanı değilim. ERme antifanı da değilim. Daha önce rme sert dediğimde bir çok rme ci görüşüme katılmadı. Mantıklı olmak istemiyorum. Görüşlerine katılıyorum.

gitarist1975 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (10 Şubat 2017 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

Bende apolloyu alırken çok araştırmıştım.İnternetteki kaynakları çok büyük bir kısmını okumuşumdur sanırım.Hiçbir zaman butür tartışmalar bitmemiş ve bitmez.Kimisi bmw der kimisi mercedes misali.Apollonunu kendi preampları zaten oldukça temiz ve dolgun ama unison teknolojiside hiçte oyuncak sayılabilecek bir olay değil.Elbette gerçeğinin yerini tam anlamıyla doldurur demek doğru olmaz.Örneğin neve1073 u unisonla ve direk insert olarak kullandığımızda arada hatrı sayılır bir fark var.

Aslında bırakalım konuşmayı apollonun galibiyetini şu videoyla tescilleyelim (şaka yapıyorum tabii)

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Uğur hocam nasıl gidiyor apolloyla hayat?.Unison kullanırken mekanik devreye girme sesi varya (click diye) 610u kullanırken o ses geliyorda,neveyi kullanırken o ses gelmiyor.sende de durum aynımı?

Seyit ÖZTÜRK, ugur86 Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam bende unison olarak 610 var henüz, yıl içinde birkaç ortak 6'lı bundle paketi alabiliriz, bir lisans 6 uad cihazına kadar kurulabiliyor, özellikle neve1073 ve manley voxbox'u listede üst sıralara aldım, bir de console'dan insert olarak taktıktan sonra uad for recording'i seçmek lazım, normalde uad for monitöring aktif sağ üst tarafta, kaydın üzerine yazsın yani emülasyonu.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Evet uad rec i seçmek gerekiyor console bağlantılı kayıt alırken.Neden yok hocam neve1073.Sanırım sende yılbaşından önce kampanyadan almıştın.Bundle alacağınız zaman 10-15 gün önceden foruma yazarsan sevinirim hocam.bütçeyi ayarlayabilirsem bende katılırım.

gitarist1975, ugur86 Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı korg35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet uad rec i seçmek gerekiyor console bağlantılı kayıt alırken.Neden yok hocam neve1073.Sanırım sende yılbaşından önce kampanyadan almıştın.Bundle alacağınız zaman 10-15 gün önceden foruma yazarsan sevinirim hocam.bütçeyi ayarlayabilirsem bende katılırım.
    hocam ben solo dsp aldım eve, apollo8'e de neve vermediler, real time analog classic paketi var, üstüne sadece fairchild, tap simluator ve multiband compressor hediye geldi.

Kulaklık Kalibrasyonu başlığını değiştirmek uygun olamaz mı? Sizin sayenizde UA Twin i tekrar mı denesem ?

Başlıkta yer alan bazı söylemlere şu ana kadar her hangi bir cevap vermedim. Çünkü bazı görüşlere ; Forum'da polemiğe yol açmamak ve meseleyi uzatmamak adına cevap vermekten imtina ediyorum. Dolayısı ile benim sessizliğim yanlış anlaşılmasın.

Not : Bu söylemimin açtığım başlığın amacından çıkması ile hiç bir ilgisi yoktur. Aksine her şeyin her ortamda özgürce tartışılması gerektiğine inanan bir insanımdır. Dolayısıyla tartışmaya devam.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Hocam isteyen istediği ekipmanı kullansın, memnunsa devam etsin, değilse değiştirsin, burada sadece tecrübe paylaşımı yapılıyor, olay bundan ibaret, yoksa ne rme ne de uad size arkadaşınıza aldırdığınız bir cihazdan dolayı karşılık vermiyor

Başlığa geri dönecek olursak, bu yazılımların stand alone çalışan formatta alternatifleri varsa bilen duyan paylaşırsa sevinirim, zira herşeyi daw'a atıp dinleyemeyiz.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığa geri dönecek olursak, bu yazılımların stand alone çalışan formatta alternatifleri varsa bilen duyan paylaşırsa sevinirim, zira herşeyi daw'a atıp dinleyemeyiz.
    Vallahi çok iyi olur. Benim hayli işime yarar.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro