NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 437 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 34 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kulaklık Kalibrasyon Yazılımları

Bu konu 2955 kez görüntülendi 33 yorum aldı ...

Kulaklık Kalibrasyon Yazılımları 2955 Reviews

Konuyu değerlendir: Kulaklık Kalibrasyon Yazılımları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2955 kez incelendi.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... uzunosmanoglu @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Mehmet abi merhaba. Uad henuz gelmedi o yuzden yorum yapmicam.

Gelelim babyface pro ya. Biliyorsun bl muzik te beraber aldik o gun eve geldim heyecanla karti taktim driver vs hallettim kulakligi taktim. Tepkim aynen suydu : nooluyo lan (afedersiniz) aynen abi. Hemen ugur u aradim babyface i iyi taniyan biri olarak. Dedim ki ugur abi inanmicaksin ama babyface cok sert ya nasil anlatayim bi garip dedim. Ugur abi olamaz dedi. Tekrar eski kartim impact twin i taktim. Sound naturel yumusakti. Ama detay daha azdi. Ugur israrla bana total mix le alakali bir sikinti vardir diyordu. Halledemedik telefonu kapattim. İmpact twin i kutusuna kaldirdim. Rme ile devam ettim. Sonra kulaklarim alismis herhalde. Detayli olmasi mix te avantajdi. Karti sevmeye basladim. Taaa ki kaan a gidip pmc ve bryston ikilisi ile benchmark dac 1 le karsilasinca. Duvara toslamis gibi oldum resmen. Bencmark o kadar yumusak ve dogaldiki bi an aletin digital oldugunu unuttum. Tekrar impact twin in ne kadar guzel bir kart oldugu anladim. Kaan in lafi aynen suydu abi. Rme bunu nasil yapar yahu. Abi bildigin sound sert ve tiz. Sonra ugur dan babyface 1 antalyadan duet 1 audient id 14 le komple bir test daha yaptik. Ustelik yanimda duydugu bir mix teki hatali frekanslari kulaktan soyleyebilen kaan gibi deneyimli biri vardi.babyface 1 ve duet daha natureller babyface pro daha detayli ama kesinlikle muzikal degil.

Gelelim son testimize ufx avalon vt737 u87 babyface pro.
    Ayni gun gitar baglama ile vokalde kaydettik. O gunle ilgili detayli kayit orneklerini yorumlari ugur a birakiyorum o bi paylassin herkes dinlesin sonra ben detayli yazicam. Sadece sunu yazayim ufx alinabilecek bir kart gerek sound gerek preamp acisindan ama babyface pro parasinin karti degil. Bildigin tiz. Levent buyuk vs istedigini desin. Sana senin lafinla cevap veriyorum. Ben duydugumu bilirim. Kulaklarimami inanicam yoksa bir suru teknik detayami. Kaldiki bunu ugur selahattin abi ulaş herkes duydu ve onayladi. Orda olsaydin sende onaylardin.

Apollo da umdugumu bulurmuyum bilmiyorum. Zaten baska alternatifte pek yok windows icin. Birinci derdim plug in ler degil o uda belirteyim. Elimde native olarak taş gibi pluginler mevcut. AD DA asil derdim. Vede kendi preamplari. Ugur un kulagina guveniyorum
    bana dediki yumusak ve analog gibi. İste benchmark ta duydugum tam olarak bu. Babyface pro ise sert yani istedigimin tam tersi. Bakalim bu sefer cok heyecanli degilim temkinliyim. Rme de hayal kirikligina uvradiysam apollo da da olabilir. Kismetse kart gelsin. Yazarim

Saygilar

ulasyaramis Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi konu dışına çıkmak istemiyorum, duyum testini belli referans tracklarım üzerinde aynı kulaklıklar ve monitörler iskender'de de olduğu için sağlıklı bir kıyas ortamında gerçekleştirdiğim düşüncesindeyim. Sadece dac duyumu olarak da değil, adc katı da sert ve tiz pro'nun, eski nesil babyface'inki de mid karakterli idi, ufx'in soundu daha dengeli, ama apollo'nun hem adc hem de dac katı sıcak ve güçlü geliyor, dt770'de bile bariz duyuyorsunuz farkı. Şimdi İskendere de uad twin aldık bi on güne gelir o da yazar zaten görüşlerini. Apollo'nun unisonlarını isterseniz bypass edip natural şekilde kullanabiliyorsunuz, o halde bile daha gerçekçi ve üç boyutlu bir soundu var, aynı mesafe aynı gain, ama uad'la alınanlar sanki gözünü kapatınca burnunun dibinde çalıyor, kısacası bu dünyadaki preamp ve converter muhabbeti benim için bitmiştir. İstanbul maceramı ayrı bi başlık altında anlatmayı düşünüyorum zaten, birçok sey netleşti kafamda.

Kulaklık konusunda open back deneyimin akg k240'la olmuştu, onda bile ciddi bir aahne farkı var, sanki daha uzaktan geliyor sesler. Adeta monitörden dinleme yapıyorsunuz, o sıkışma hissi yok, daha natural ve ferah r duyum veriyor, tek sıkıntı metronomla kayıt alma şansınız yok, sadece dinleme yapılabilir

Morphit yada sonarworks'un hangisini almayı düşünüyorsanız desteklenen kulaklıklar listesine mutlaka bakın.
    Ugur kulaklik katinin guclu olmasi kadar hatta daha onemlisi temiz sound vermesi. Eger sound temiz ve gucluyse o zaman o kart dac vs herneyse ok dir bence. Aksi takdirde bi anlami yok dostum.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ugur kulaklik katinin guclu olmasi kadar hatta daha onemlisi temiz sound vermesi. Eger sound temiz ve gucluyse o zaman o kart dac vs herneyse ok dir bence. Aksi takdirde bi anlami yok dostum.
    İskender'ciğim , o zaman benim gibi gidip alacaksın bir Phonitor Mini , kulaklık konusundaki bütün dertlerinden ve ses kartının kulaklık amplisine bağımlı olmaktan kurtulacaksın. Hayatını yaşayacaksın.

gitarist1975 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... uzunosmanoglu @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Mehmet abi merhaba. Uad henuz gelmedi o yuzden yorum yapmicam.

Gelelim babyface pro ya. Biliyorsun bl muzik te beraber aldik o gun eve geldim heyecanla karti taktim driver vs hallettim kulakligi taktim. Tepkim aynen suydu : nooluyo lan (afedersiniz) aynen abi. Hemen ugur u aradim babyface i iyi taniyan biri olarak. Dedim ki ugur abi inanmicaksin ama babyface cok sert ya nasil anlatayim bi garip dedim. Ugur abi olamaz dedi. Tekrar eski kartim impact twin i taktim. Sound naturel yumusakti. Ama detay daha azdi. Ugur israrla bana total mix le alakali bir sikinti vardir diyordu. Halledemedik telefonu kapattim. İmpact twin i kutusuna kaldirdim. Rme ile devam ettim. Sonra kulaklarim alismis herhalde. Detayli olmasi mix te avantajdi. Karti sevmeye basladim. Taaa ki kaan a gidip pmc ve bryston ikilisi ile benchmark dac 1 le karsilasinca. Duvara toslamis gibi oldum resmen. Bencmark o kadar yumusak ve dogaldiki bi an aletin digital oldugunu unuttum. Tekrar impact twin in ne kadar guzel bir kart oldugu anladim. Kaan in lafi aynen suydu abi. Rme bunu nasil yapar yahu. Abi bildigin sound sert ve tiz. Sonra ugur dan babyface 1 antalyadan duet 1 audient id 14 le komple bir test daha yaptik. Ustelik yanimda duydugu bir mix teki hatali frekanslari kulaktan soyleyebilen kaan gibi deneyimli biri vardi.babyface 1 ve duet daha natureller babyface pro daha detayli ama kesinlikle muzikal degil.

Gelelim son testimize ufx avalon vt737 u87 babyface pro.
    Ayni gun gitar baglama ile vokalde kaydettik. O gunle ilgili detayli kayit orneklerini yorumlari ugur a birakiyorum o bi paylassin herkes dinlesin sonra ben detayli yazicam. Sadece sunu yazayim ufx alinabilecek bir kart gerek sound gerek preamp acisindan ama babyface pro parasinin karti degil. Bildigin tiz. Levent buyuk vs istedigini desin. Sana senin lafinla cevap veriyorum. Ben duydugumu bilirim. Kulaklarimami inanicam yoksa bir suru teknik detayami. Kaldiki bunu ugur selahattin abi ulaş herkes duydu ve onayladi. Orda olsaydin sende onaylardin.

Apollo da umdugumu bulurmuyum bilmiyorum. Zaten baska alternatifte pek yok windows icin. Birinci derdim plug in ler degil o uda belirteyim. Elimde native olarak taş gibi pluginler mevcut. AD DA asil derdim. Vede kendi preamplari. Ugur un kulagina guveniyorum
    bana dediki yumusak ve analog gibi. İste benchmark ta duydugum tam olarak bu. Babyface pro ise sert yani istedigimin tam tersi. Bakalim bu sefer cok heyecanli degilim temkinliyim. Rme de hayal kirikligina uvradiysam apollo da da olabilir. Kismetse kart gelsin. Yazarim

Saygilar
    Sevgili İskender'ciğim,

Bugün gündüz fırsatım olmadığı için bu yazdığına cevap veremedim. Benim bu aktardıkların konusunda kısa cevabım şu olabilir :

Bir kere PMC+Byrston+Benchmark DAC1'i dinledikten sonra tabii ki duvara çarparsın. Yani Babyface Pro ile bu üçlüyü kıyaslıyorsun. Biri elma diğeri armut. Düşün ki ; sadece DAC1'in fiyatı ; şu anda Babyface Pro'nun iki katı. PMC ve Byrston'un o acaip fiyatlarını saymıyorum bile. Dolayısıyla bu tip kıyaslamalar yapmak Babyface Pro'ya haksızlık olur.

İkincisi ; Babyface Pro sert ve tiz ancak konvertörleri mukayese ettiğim diğer kartlara göre daha detaylı idi diyorsun. Sertlik konusunda tam olarak neyi kast ettiğini şu anda tahayyül edemiyorum. Ancak ben Babyface Pro'yu dinlediğimde kendimce bir sertlik hissetmemiştim.

Babyface'den daha tiz idi dediğinde ise aklıma gelen şu : Bir kere Babyface Pro ; Babyface'in konvertörler dahil upgrade edilmiş hali. Dolayısıyla konvertörlerinin daha detaylı olması gayet doğal. Acaba senin mikslerindeki tiz frekanslarının fazlalığını , bu konvertör detaylılığı çerçevesinde sana hissettirmiş olabilir mi ? Belki de böyle bir şey var. Babyface, İmpact Twin ve Duet1'in duyuramadığı tiz frekansları sana duyurmuş olamaz mı ? Meseleye bence bir de bu açıdan bakmak lazım. Tabii bu konuları en iyi değerlendirebilecek kişi sensin.

Haklı olarak ; benim için öncelikli AD/DA'dır diyorsun. Benim için plug-in'lerin önemi yok diyorsun . Bu arada gittin UA Apollo siparişi verdin. Ben senin yerinde olsam şöyle yapardım :

Hücum kayıt ile uğraşmadığın ve tek başına müzik yapan bir insan olduğun için ;

Öncelikle sistemimin merkezine Antelope Pure2'yi koyar ve müthiş bir AD/DA gücü elde ederdim. ( Diyeceksin ki ; Pure2 sert ve tiz mi tınlıyor ? Hayır gayet yumuşak, naturel ve müthiş detaylı tınlıyor. İnşallah bana geldiğinde dinleyeceksin. ) Bilahare SPL Goldmike'ı preamp olarak Pure2'ye bağlardım. Gerekirse ilerde sistemimi Avalon gibi bir preamp ile upgrade ederdim. Pure2'nin kulaklık amplisi son derecede detaylı , naturel ve güçlü high-end bir kulaklık amplisi. Düşün ki ; adamlar kulaklık amplisine giden DAC'ı bile bağımsız yapmışlar. Buna rağmen ; sonraki aşamada , Phonitor Mini alarak kulaklık tarafında da duyumumu güçlendirirdim.

Şimdi doğal olarak bunlar bütçe meselesi diyeceksin. Doğru. Ancak sen bugüne kadar bildiğim kadarıyla bu işe azımsanmayacak bir para harcadın. Bu işlerden iyi kötü ekmek yiyorsun ve inşallah ilerde de yemeğe devam edeceksin . Dolayısıyla bu meseleyi ; senin ekmek teknenin bir parçası olarak kabul etmen lazım.

Ben bunları niçin anlattım ?

İnsanoğlu genellikle deneyerek ve yanılarak tekamül ediyor. Dolayısıyla tecrübelere önem vermek lazım. Benim esasında bildiğim ancak son dönemde somut olarak ulaştığım nokta şudur : Mümkün olduğu kadar bütünleşik cihazlardan ziyade , outboard ekipmanlara yönelmek lazım. Hatta mümkünse high-end cihazlara yönelmek lazım. Çünkü ancak öyle gerçek performans ve mutluluk sağlanabiliyor. İşin özü şu : Bütünün parçaları ; işini en iyi yapan ekipmanlardan kurulmalı...

Ben yakın döneme kadar biliyorsun ki RME UFX kullanmıştım. Son derecede memnundum. Eğer yeterli param olsaydı Pure2'yi UFX'i satmadan almak isterdim. Ama mümkün olmadı. UFX , UA Apollo ve Apogee Ensemble gibi üst düzey cihazlar ; bütçesi kısıtlı veya bu işe çok fazla para harcamak istemeyen insanları maksimum düzeyde optimize eden cihazlar aslında . Ama gerçek performans ve tatminin ; bir önceki paragrafta belirttiğim hususlarda yattığına emin olabilirsin sevgili dostum .

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (10 Şubat 2017 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Hocam konu başlıktan saptı baya bir, mevzu marka tutkunluğu değil, daha az parayla çok daha iyisini alabileceğiniz bir donanım yatırımı. Biz UAD'a geçişte Selim Topsakal'la saatlerce telefonda muhabbet ettik, Erhan'ın üniversiteden ev arkadaşıdır kendisi, Selim beyin bize söylediği beraber çalıştıkları studyoda yan odada Zafer Karayazgan var, onun gibi piyasada fazlaca işleri dönen bir aranjör dahi burada marka ismi vermeyim piyasada en sık kullanlan converter'lardan biri - onu satıp Apollo 8 almış, ve araya hiçbir şey koymanıza gerek yok, direk mikrofonu bağlayın kayıt alın başka şey aramayın dediğinde ben çok şaşırmıştım. Kartı alıp kullanana kadar bana da soyut geliyordu, ama studyoya aldıktan hemen sonra eve de iki kanalını aldım, evet iki kanal karta göre iyi para ama bence değiyor, çünkü preamp ve converter'ları; harici birşeye ihtiyaç bırakmayacak şekilde iyi...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili İskender'ciğim,

Bugün gündüz fırsatım olmadığı için bu yazdığına cevap veremedim. Benim bu aktardıkların konusunda kısa cevabım şu olabilir :

Bir kere PMC+Byrston+Benchmark DAC1'i dinledikten sonra tabii ki duvara çarparsın. Yani Babyface Pro ile bu üçlüyü kıyaslıyorsun. Biri elma diğeri armut. Düşün ki ; sadece DAC1'in fiyatı ; şu anda Babyface Pro'nun iki katı. PMC ve Byrston'un o acaip fiyatlarını saymıyorum bile. Dolayısıyla bu tip kıyaslamalar yapmak Babyface Pro'ya haksızlık olur.

İkincisi ; Babyface Pro sert ve tiz ancak konvertörleri mukayese ettiğim diğer kartlara göre daha detaylı idi diyorsun. Sertlik konusunda tam olarak neyi kast ettiğini şu anda tahayyül edemiyorum. Ancak ben Babyface Pro'yu dinlediğimde kendimce bir sertlik hissetmemiştim.

Babyface'den daha tiz idi dediğinde ise aklıma gelen şu : Bir kere Babyface Pro ; Babyface'in konvertörler dahil upgrade edilmiş hali. Dolayısıyla konvertörlerinin daha detaylı olması gayet doğal. Acaba senin mikslerindeki tiz frekanslarının fazlalığını , bu konvertör detaylılığı çerçevesinde sana hissettirmiş olabilir mi ? Belki de böyle bir şey var. Babyface, İmpact Twin ve Duet1'in duyuramadığı tiz frekansları sana duyurmuş olamaz mı ? Meseleye bence bir de bu açıdan bakmak lazım. Tabii bu konuları en iyi değerlendirebilecek kişi sensin.

Haklı olarak ; benim için öncelikli AD/DA'dır diyorsun. Benim için plug-in'lerin önemi yok diyorsun . Bu arada gittin UA Apollo siparişi verdin. Ben senin yerinde olsam şöyle yapardım :

Hücum kayıt ile uğraşmadığın ve tek başına müzik yapan bir insan olduğun için ;

Öncelikle sistemimin merkezine Antelope Pure2'yi koyar ve müthiş bir AD/DA gücü elde ederdim. ( Diyeceksin ki ; Pure2 sert ve tiz mi tınlıyor ? Hayır gayet yumuşak, naturel ve müthiş detaylı tınlıyor. İnşallah bana geldiğinde dinleyeceksin. ) Bilahare SPL Goldmike'ı preamp olarak Pure2'ye bağlardım. Gerekirse ilerde sistemimi Avalon gibi bir preamp ile upgrade ederdim. Pure2'nin kulaklık amplisi son derecede detaylı , naturel ve güçlü high-end bir kulaklık amplisi. Düşün ki ; adamlar kulaklık amplisine giden DAC'ı bile bağımsız yapmışlar. Buna rağmen ; sonraki aşamada , Phonitor Mini alarak kulaklık tarafında da duyumumu güçlendirirdim.

Şimdi doğal olarak bunlar bütçe meselesi diyeceksin. Doğru. Ancak sen bugüne kadar bildiğim kadarıyla bu işe azımsanmayacak bir para harcadın. Bu işlerden iyi kötü ekmek yiyorsun ve inşallah ilerde de yemeğe devam edeceksin . Dolayısıyla bu meseleyi ; senin ekmek teknenin bir parçası olarak kabul etmen lazım.

Ben bunları niçin anlattım ?

İnsanoğlu genellikle deneyerek ve yanılarak tekamül ediyor. Dolayısıyla tecrübelere önem vermek lazım. Benim esasında bildiğim ancak son dönemde somut olarak ulaştığım nokta şudur : Mümkün olduğu kadar bütünleşik cihazlardan ziyade , outboard ekipmanlara yönelmek lazım. Hatta mümkünse high-end cihazlara yönelmek lazım. Çünkü ancak öyle gerçek performans ve mutluluk sağlanabiliyor. İşin özü şu : Bütünün parçaları ; işini en iyi yapan ekipmanlardan kurulmalı...

Ben yakın döneme kadar biliyorsun ki RME UFX kullanmıştım. Son derecede memnundum. Eğer yeterli param olsaydı Pure2'yi UFX'i satmadan almak isterdim. Ama mümkün olmadı. UFX , UA Apollo ve Apogee Ensemble gibi üst düzey cihazlar ; bütçesi kısıtlı veya bu işe çok fazla para harcamak istemeyen insanları maksimum düzeyde optimize eden cihazlar aslında . Ama gerçek performans ve tatminin ; bir önceki paragrafta belirttiğim hususlarda yattığına emin olabilirsin sevgili dostum .
    Mehmet abi aradaki farklari duyman lazimdi sen ihtimaller ustune konusuyorsun ben duydugum net seyler ustune konusuyorum. Ayrica kaan ugur ulaş selahattin abi de ayni fikirde. Kisacasi ben babyface pro yu sevmedim. Sansimi apollo da denicem. İnsallah istedigim soundu alirim. Bu arada apollo yu benchmark la da kiyaslicam kaan a gidip. Durumu yazarim yine.ama haklısın tabiiki benchmark sadece dac olması itibarıyla çok iyi.ama düet 1 çok eski teknoloji olmasına karsın ve compact ufak bir kart olmasına karsın gayet güzel bir sounda sahipti. bi bencmark olmasada gayet iyiydi. e bende barış büyük gibi tarkan ın işlerini yapmıyorum ki abi sound detaylı ve naturel olsun yeter sonuçta bu işin sonu yok.

Konu gitarist1975 tarafından (10 Şubat 2017 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.

Universal Audio Apollo Twin Solo = 549 euro
    Universal Audio Solo 610 = 999 euro
    AMS Neve 1073 = 2,899 euro

Madem Unison mic preamp modelling teknolojisi bu kadar başarılı ve kaliteli?

Universal Audio firmasına şu soruyu sormak lazım?

Madem Unison mic preamp modelling teknolojisi mikrofonların empedanslarını, kazanç katlarının "sweet spot" alanlarını ve devre davranışlarını birebir simüle ederek aynı sound'u veriyor.
    Universal Audio Apollo Twin Solo’ya 549 euro vermek daha mı mantıklı?
    Universal Audio Solo 610’a 999 euro ve yanına en az 1000 euroluk converter almak mı daha mantıklı?

Aynı sound’u veriyorsa insanları enayi yerine mi koyuyorsunuz? Aynı sound’u vermiyorsa insanları kandırmak caiz mi dir?

Aynı sorunun benzerini AMS Neve firmasına da sormak lazım?

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Converter konusu ise çok göreceli.Reklam ve yönlendirmelerden kurtulmuş,kendi kulaklarının aradığı sound a göre ve yaptığı müzik türüne hatta ekipmanlarına ve iş akışına göre ne istediğini bilen,diğer insanların yönlendirmlerinden kurtulmuş çok nadir kişiler haricinde çoğu kişi kendine referans isimler peşindedir.Şu studio ve şu kişiler şunu kullanıyo vs.. Bu referans isimlerin söyledikleri çok önemlidir!!!

Anlatılan bir hikaye paylaşayım dedim buyrun;

Hz. ALİ, MUAVİYE VE DEVE HİKAYESİ

Muaviye Şam’da, Hazreti Ali ise Küfe’de validir, aralarında anlaşmazlık vardır, savaş çıkmak üzeredir.

Bir gün, bir deveci, yüklediği mallarla Küfe’den Şam’a gelir, açıkgözün biri deveye sahip çıkar; Bu dişi deve benimdir!
    Küfeli kendisinden emindir, çünkü devesi erkektir. İtiraz eder, dinletemez.
    Sorun Muaviye’ye kadar yansır.

Halk bir meydanda toplanır.

Muaviye, Bu dişi deve benimdir diyen Şamlıya sorar;
    Bu dişi deve kimindir?

Benimdir!

Muaviye de onaylar, Evet, bu dişi deve Şamlınındır!

Sonra halka sorar; Bu dişi deve kimindir?

Hep bir ağızdan cevap verirler; Bu dişi deve Şamlınındır!

Küfeli neye uğradığını anlayamaz, şaşkın şaşkın bir kenarda dururken Muaviye çağırır;

Bana bak, ben de, sen de biliyoruz ki, bu deve erkektir. Küfe’ye dönüşte Ali’ye de ki; “Şam’da öyle bir ahali var ki, erkekleri de dişileri de, onların cinslerine değil, Muaviye’nin ağzına bakarak söylüyorlar, o dişiye erkek dese, ya da erkeğe dişi dese, hepsi ona itaat ediyor.”

Var git Ali’ye söyle ayağını denk alsın!

Uğur Hocama sonuna kadar katılıyorum daha önce rme babyface pro ve şu anda da apollo twin kullanan bir kişi olarak aralarındaki farkın gece ile gündüz kadar fazla olduğunu söylerim. Ben apollo twin aldım pişman oldum diyen biriyle henüz tanışmadım.(ben satıyorum 4 preamplı modeli aldım) İnanılmaz sıcak analog tada yakın (kesinlikle bir analog değil) kendi ad converterı da bugün en iyi converterlarla kalite açısından yarışacak düzeyde, şuna katılıyorum unison pluginleri biraz fazla abartılıyor kendine münasır gerçekten analog tadı veriyor ama asla o taklit ettiği cihaza ait analog 3 boyutluluğu ve tonu yakalayamıyor. şimdiye kadar kullandığım en iyi pultec vst si uad nun pulteci. en iyi cla-2a en iyi 1176 uad nin teletronixi ve 1176 sıydı. birde herşey bir yana ams neve bir yana sadece kullanan bilir diyorum başkada bir şey demiyorum (hayatımda bir başka preamp alacağımı sanmıyorum) ams neve sadece markasal bir algı değil preampın gerçeğidir. Saygılarımla

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

Erkan hocaya da Apollo 8 aldırdım ısrarla, adam manley tnt gibi preampı kenara kaldırdı üzerindeki voxbox emülasyonlu unisonları kullandıktan sonra ha zaten olay oraya taktığınız modellemeden ziyade preampların kendi donanımsal kalitesi, herhangi birşey takmadan doğruca kayıt alırsanız da zaten bariz detaylı, güçlü ve yumuşak duyuluyor. Harici preamp sese ayrı bir renk katıyor bu inkar edilemez ama vazgeçilmez bir unsur da değil artık...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı hepar45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur Hocama sonuna kadar katılıyorum daha önce rme babyface pro ve şu anda da apollo twin kullanan bir kişi olarak aralarındaki farkın gece ile gündüz kadar fazla olduğunu söylerim.
    Her ikisini birebir karşılaştırmış test etmiş değilim.Her ikisini test etmiş insanların görüşlerine saygı duyarım.Forumda daha önceki yazılarımda rme' nin sesinin sert geldiğini bu yüzden tercih etmediğimi yazmıştım.Yine de benim görüşlerimin ve zevkimin ve de diğer insanların görüşlerinin göreceli olduğunu düşünüyorum.Tabi bu durum rme ve uad sound nun iyi-kötü olduğu anlamına gelmez. Bir çok rme kullananlar var. Tercihlerine daha doğrusu aradıkları sese saygı duyarım. Uğur ile daha önce konuştuk. Avid duet 2 ses kartımı daha önce sattığımdan, elimin altında mobil ses kartı olmasını istediğimden Babyface ve babyface pro hakkında Uğur ile görüştük.Bana normal Babyface in soundunu daha çok beğendiğini söyledi. Tabi ben rme almadım. Manley Massive Passive, Neve 8816, Lynx Aurora,Neve 1073,warm audio Wa76 ve Warm audio Wa 2a aldığımdan ve de aslında mobil ses kartına ihtiyaç olmadığından, Hatta ve hatta almış olduğum ürünlere bile aslında ihtiyacım olmadığından dolayısı ile nakit de kalmadığından almadım.(yazdıklarımı okuyanlar reklamlar diye düşünebilir,sakıncası yok!) Düşüncelere saygı gösteririm.İnsanlar da benim düşüncelerime saygı göstersin diye. Başka bir sebebi yok. Ayrıca bu yazdıklarım kişilere atfedilmiş şeyler değil.

birde herşey bir yana ams neve bir yana sadece kullanan bilir diyorum başkada bir şey demiyorum (hayatımda bir başka preamp alacağımı sanmıyorum) ams neve sadece markasal bir algı değil preampın gerçeğidir.
    Evet ams neve,avalon,universal audio 610 vs.. bunlar yapı taşı olmuş preampler.

kendi ad converterı da bugün en iyi converterlarla kalite açısından yarışacak düzeyde,
    Aurora sını aldığım arkadaş Apollonun siyah rack şeklinde olan en son versiyonunu aldığı için sattı. Şimdi bana kulağım aurora yı arıyor dedi!!

Diğer plugin konusunda görüşlerimi yazmıştım.

Bu konuların hepsi biraz gerçeklik biraz görecelilik taşıyor. Ben de göreceliyim.

Bu tür konulara nokta koymayı tercih ediyorum.İsteyen rme isteyen ua isteyen Apogee isteyen Antilop kullansın.

Herkesin seçimlerine ve zevklerine,

Saygılar,hürmetler.