+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 23 ile 23 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: oklava Çalışmaları

Bu konu 1765 kez görüntülendi 22 yorum aldı ...

oklava Çalışmaları 1765 Reviews

Konuyu değerlendir: oklava Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1765 kez incelendi.

Alıntı oklava Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet, zaten sürekli söyleyen ana vokalden de 2 tane var. doğal koro efekti olsun diye birebir aynı söyleyerek yerleştirdim. son attığım versiyonundan sonra panlamayı değiştirmedim çünkü başta zaten çok detaylı yerleştirmiştim. şimdi bir tanesiyle oynarsam hepsini değiştirmek gerekecek. dediklerinizi de dikkate aldıktan sonra yaptığım ince ayarlardan sonraki hali bu dilerseniz bakabilirsiniz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

çok farkettirecek bir detay daha aklıma gelmezse son hali bu olacak, zira bir noktada kafayı yemeden bırakmak lazım ki bir şeyler yayınlayıp yoluma devam edebileyim öte yandan klibi de en az müziği kadar uğraştırıyor çünkü animasyon yapıyorum :S
    Elinize sağlık, bence bu şekilde çok daha iyi olmuş. Back vokallerde arkadan gelen koro hissi daha iyi geliyor.

Mesela ilk paylaştığınız versiyonda, projede alkış sesi vokallere göre çok derinde kalıyordu şimdi aynı ortamdan geliyor.

Scream şeklinde kullandığınız vokal bir miktar fazla kaçmış sadece, o neredeyse hamama yaklaşmış. Sizi oraya buraya çekiştirip yormak istemiyorum, bi noktada da haklısınız, bi yerde bitirmek lazım. Ama bunu değiştirmezseniz sonradan sonradan dinlediğinizde sizi rahatsız edecek emin olun ))) Ama bilinçli bir şekilde bunu tercih ettiyseniz sorun yok, o scream vokali efekt şeklinde düşünüp böyle bir uygulama yapılmış olabilir, o zaman bi sözüm yok

Bence harika bi çalışma... Klibi sabırsızlıkla bekliyoruz, sosyal medyada paylaşarak destek vermek bizden olsun )

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oklava Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, bence bu şekilde çok daha iyi olmuş. Back vokallerde arkadan gelen koro hissi daha iyi geliyor.

Mesela ilk paylaştığınız versiyonda, projede alkış sesi vokallere göre çok derinde kalıyordu şimdi aynı ortamdan geliyor.

Scream şeklinde kullandığınız vokal bir miktar fazla kaçmış sadece, o neredeyse hamama yaklaşmış. Sizi oraya buraya çekiştirip yormak istemiyorum, bi noktada da haklısınız, bi yerde bitirmek lazım. Ama bunu değiştirmezseniz sonradan sonradan dinlediğinizde sizi rahatsız edecek emin olun ))) Ama bilinçli bir şekilde bunu tercih ettiyseniz sorun yok, o scream vokali efekt şeklinde düşünüp böyle bir uygulama yapılmış olabilir, o zaman bi sözüm yok

Bence harika bi çalışma... Klibi sabırsızlıkla bekliyoruz, sosyal medyada paylaşarak destek vermek bizden olsun )

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    o screamları biraz da sert tınısı olduğu için ana ve backvokallerin gerisinde tutmak için fazla reverblü yaptım ama evet sanki parçanın geneliyle biraz alakasız durmuş. biraz daha kısıp karşılaştırma yapayım.
    projelerin sonuna yaklaşırken genelde hafif bir heyecan ve tereddüt başlar (en azından bende öyle) ve bu çalışmayı henüz sadece bu forumda yayınladım. bu sebeple desteğiniz benim için çok şey ifade ediyor klibi de burada paylaşmak için sabırsızlanıyorum. teşekkürler tekrardan

tezcankoray Şu üyeler, oklava adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Selamlar,
    Acapelladan önce kendi şarkımı yayınladım
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

nacib Şu üyeler, oklava adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

+ Yeni Konu aç

Bu Konu için Etiketler