+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 25 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: oklava Çalışmaları

Bu konu 2124 kez görüntülendi 24 yorum aldı ...

oklava Çalışmaları 2124 Reviews

Konuyu değerlendir: oklava Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2124 kez incelendi.

mixsi bilmem ama bu güzel bir müzik ..

Wokaller benden diyorsun aşk olsun vallahi...

Süper olmuş eline sağlık..
    ....

oklava Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Çok başarılı bir çalışma olmuş çok beğendim tebrikler.

oklava Şu üyeler, ulasyaramis adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Macbook pro Retina Mid14- Steinberg UR 242- Audio Technica M20x- Mackie CR4- MXL 440- M audio Oxygen 61- Logic proX

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Emeğinize sağlık, çok güzel bi çalışma olmuş. Uğraşıp emek verdiğiniz çok belli oluyor.

Öncelikle, demo konularınızı birleştirdim ve konu başlığını "oklava Çalışmaları" olarak düzenledim. Forum düzeni açısından, demo'ların tek başlıkta olmasını tercih ediyoruz. Bundan sonraki paylaşımlarınıza da bu başlıktan devam ederseniz seviniriz.

Parçaya gelirsek, bence parçada bir miktar derinlik eksik kalıyor. Biraz statik bir miks olmuş. Dengeler açısından sorun yok gibi...

Back vokalleri reverb ile biraz daha ıslatsanız sanki daha iyi duyulacak gibi. Yani orada back vokal olmasından dolayu, ana vokalden bir miktar daha derinden(geriden) gelmeli diye düşünüyorum. Ses seviyesi ile bu kontrol edilebilir birşey tabi ki, ilave olarak ambiyans vurgusu ile desteklenebilir. Ayrıca, "uuu" "eee" gibi seslerde üst frekansları biraz daha desteklerseniz, nefesteki o "air effect" biraz daha hissedilir olsa daha iyi olabilir.

Zaman zaman otomasyonu devreye sokarak da miksi statik yapıdan kurtarabilirsiniz. Otomasyonla bazı kısımlarda efekt girip çıkabilir vs...

Saygılar,
    Tezcan

oklava Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mixsi bilmem ama bu güzel bir müzik ..

Wokaller benden diyorsun aşk olsun vallahi...

Süper olmuş eline sağlık..
    ....
    çok teşekkürler

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Emeğinize sağlık, çok güzel bi çalışma olmuş. Uğraşıp emek verdiğiniz çok belli oluyor.

Öncelikle, demo konularınızı birleştirdim ve konu başlığını "oklava Çalışmaları" olarak düzenledim. Forum düzeni açısından, demo'ların tek başlıkta olmasını tercih ediyoruz. Bundan sonraki paylaşımlarınıza da bu başlıktan devam ederseniz seviniriz.

Parçaya gelirsek, bence parçada bir miktar derinlik eksik kalıyor. Biraz statik bir miks olmuş. Dengeler açısından sorun yok gibi...

Back vokalleri reverb ile biraz daha ıslatsanız sanki daha iyi duyulacak gibi. Yani orada back vokal olmasından dolayu, ana vokalden bir miktar daha derinden(geriden) gelmeli diye düşünüyorum. Ses seviyesi ile bu kontrol edilebilir birşey tabi ki, ilave olarak ambiyans vurgusu ile desteklenebilir. Ayrıca, "uuu" "eee" gibi seslerde üst frekansları biraz daha desteklerseniz, nefesteki o "air effect" biraz daha hissedilir olsa daha iyi olabilir.

Zaman zaman otomasyonu devreye sokarak da miksi statik yapıdan kurtarabilirsiniz. Otomasyonla bazı kısımlarda efekt girip çıkabilir vs...

Saygılar,
    Tezcan
    Vakit ayırıp yorumladığınız için teşekkür ederim, bundan sonra buradan paylaşacağım.

Mixin bir önceki versiyonunda da reverb fazla olmuştu, onun üstüne fazla kısmışım. Şimdi ortada bir denge tutturmaya çalışacağım.

tezcankoray Şu üyeler, oklava adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ulen çok istedim ama bir türlü elim gidip de bir akapella yapamadım...
    Dostum çok güzel olmuş emeğine sağlık...
    Miks fena değil ama çalışmak lazım üzerine...
    Özellikle bu kadar fazla vokal elemanının olduğu bir çalışmada çok planlı bir panlama yapılmalı düşüncesindeyim.O zaman her bir vokal daha ayrıntılı hissedilecektir...
    Devamını dileriz...

Ch.

oklava Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı oklava Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakit ayırıp yorumladığınız için teşekkür ederim, bundan sonra buradan paylaşacağım.

Mixin bir önceki versiyonunda da reverb fazla olmuştu, onun üstüne fazla kısmışım. Şimdi ortada bir denge tutturmaya çalışacağım.
    Tabi ki "hamam sound'u" olarak nitelendirdiğimiz bol reverb'lü olsun istemeyiz. Dediğiniz gibi arada birşey tutturmak lazım. Ben özellikle back vokallerde bir miktar eksiklik hissettim, ana vokalde fena durmuyor.

Gerçi sizin çalışmanızda, tek bir ana vokal yok sanırım, bir kısımda back vokal olan bi kanal, ilerleyen kısımlarda ana vokale dönüşebiliyor sanırım. iyi kontrol etmek lazım. Bir de pan ayarlarını biraz daha belirginleştirmek, parçayı bir miktar daha statik havadan kurtaracaktır.

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, oklava Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulen çok istedim ama bir türlü elim gidip de bir akapella yapamadım...
    Dostum çok güzel olmuş emeğine sağlık...
    Miks fena değil ama çalışmak lazım üzerine...
    Özellikle bu kadar fazla vokal elemanının olduğu bir çalışmada çok planlı bir panlama yapılmalı düşüncesindeyim.O zaman her bir vokal daha ayrıntılı hissedilecektir...
    Devamını dileriz...

Ch.
    çok teşekkürler

Cho®dSolo Şu üyeler, oklava adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki "hamam sound'u" olarak nitelendirdiğimiz bol reverb'lü olsun istemeyiz. Dediğiniz gibi arada birşey tutturmak lazım. Ben özellikle back vokallerde bir miktar eksiklik hissettim, ana vokalde fena durmuyor.

Gerçi sizin çalışmanızda, tek bir ana vokal yok sanırım, bir kısımda back vokal olan bi kanal, ilerleyen kısımlarda ana vokale dönüşebiliyor sanırım. iyi kontrol etmek lazım. Bir de pan ayarlarını biraz daha belirginleştirmek, parçayı bir miktar daha statik havadan kurtaracaktır.

Saygılar,
    Tezcan
    evet, zaten sürekli söyleyen ana vokalden de 2 tane var. doğal koro efekti olsun diye birebir aynı söyleyerek yerleştirdim. son attığım versiyonundan sonra panlamayı değiştirmedim çünkü başta zaten çok detaylı yerleştirmiştim. şimdi bir tanesiyle oynarsam hepsini değiştirmek gerekecek. dediklerinizi de dikkate aldıktan sonra yaptığım ince ayarlardan sonraki hali bu dilerseniz bakabilirsiniz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

çok farkettirecek bir detay daha aklıma gelmezse son hali bu olacak, zira bir noktada kafayı yemeden bırakmak lazım ki bir şeyler yayınlayıp yoluma devam edebileyim öte yandan klibi de en az müziği kadar uğraştırıyor çünkü animasyon yapıyorum :S

Cho®dSolo, Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, oklava adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu Konu için Etiketler