NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 357 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 20 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kullandığınız/önerdiğiniz Kontakt enstrümanlar?

Bu konu 1745 kez görüntülendi 19 yorum aldı ...

Kullandığınız/önerdiğiniz Kontakt enstrümanlar? 1745 Reviews

Konuyu değerlendir: Kullandığınız/önerdiğiniz Kontakt enstrümanlar?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1745 kez incelendi.

Evet yanlış görmüşüm 399 euroymuş ancak ben hangi ürünlerin geçerli olduğunu anlayamadım crossgrade'de.

Login olmak gerekiyor, sahip olduğun ürünü register edince sana söylüyor.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Kontakt'ın şimdilik aklıma gelen güzel kütüphanelerinden, akki virtual bouzouki süper, elimdeki matsikas buzukiye yakın diyebilirim 8dio serileri de güzel, akordion mandolin gibi etnikleri özellikle nefis. Yine ethno world'de bizim çok işimize yarayacak sesler var, balaban'ı en iyilerden. Aslında ssd disk ucuz olsa 1tb alsam vir2 serisini komple yüklerdim, çok baba sesler hepsi. Açıkçası vsti bazında konuşursak logic'in dahili kütüphanesi de muazzam, yine omnisphere açık ara ezici bir vsti. Aklıma geldikçe yazarım yine

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

1 TB bir ssd var, 750 tl, arkadaş satıyor @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Synthogy Ivory ve ViLabs Ravenscroft hakkında ne düşünüyorsun?
    Can'cığım,

Pure2'yi aldıktan sonra ; piano vsti'larını alternatif olarak inceleme konusunda beni bir merak sardı. Bu kapsamda Synthogy Ivory'nin demolarını dinledim ve sound olarak beni çok sarmadı diyebilirim. Ama tabii benim kalite beklentim bayağı yüksek noktalarda. Bu çerçevede onu da belirtmeliyim.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Çok fazla opsiyon yok ki profesyoneller arasında @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi, keyscape kalıyor geriye, ha tabi Ravenscroft da fena değil.

Çok fazla opsiyon yok ki profesyoneller arasında @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi, keyscape kalıyor geriye, ha tabi Ravenscroft da fena değil.
    Can benim bu vsti'lar konusunda fazla bir bilgi ve tecrübem yok açıkçası. Son dönemde sadece tesbit edebildiğim veya tavsiye edilen proğramların demoları dinlemeye çalışıyorum. Şu ana kadar öyle acayip bir vsti' ya da rastlamadım. Tabii bu lafım piano konusunda.

Ravenscroft'u şimdi ilk senden duydum. Bir araştırayım bakalım. Esasında Keyscape'in demolarını dinlediğim zaman bana bayağı iyi tınlamıştı. Ancak yukarıdaki bir arkadaşımız onun da bazı sıkıntılarından bahsetmiş ki en doğrusu kullananın görüşüne itibar etmek tabii. Çünkü demolar bir yere kadar realistik.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can benim bu vsti'lar konusunda fazla bir bilgi ve tecrübem yok açıkçası. Son dönemde sadece tesbit edebildiğim veya tavsiye edilen proğramların demoları dinlemeye çalışıyorum. Şu ana kadar öyle acayip bir vsti' ya da rastlamadım. Tabii bu lafım piano konusunda.

Ravenscroft'u şimdi ilk senden duydum. Bir araştırayım bakalım. Esasında Keyscape'in demolarını dinlediğim zaman bana bayağı iyi tınlamıştı. Ancak yukarıdaki bir arkadaşımız onun da bazı sıkıntılarından bahsetmiş ki en doğrusu kullananın görüşüne itibar etmek tabii. Çünkü demolar bir yere kadar realistik.

Aynen abi, demolar yayınlanmadan önce her türlü edit'ten geçiyordur illaki...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Synthogy Ivory ve ViLabs Ravenscroft hakkında ne düşünüyorsun?
    Ivory 2000'lerde efsaneydi fakat son yıllarda rakipler artınca popülerliğini biraz yitirdi. Layer sayısı ve ya artikülasyonlar çok fazla değil fakat sesleri mix ready olduğundan ve iyi mikslenmiş arşivler olduğundan tercih edilebilir. Ravenscroft'ın demolarını dinlemiştim fakat denemedim o yüzden demolarına bakıp yorum yapmak istemem.

Ravenscroft'ın efsane bir duyumu var. Canlı çalıma çok güzel cevap veriyor. Synthogy'nin piyanolarıda çok başarılı lakin arzu ettiğim seviyede ben kendime uyduramadım!
    Schulze Pollmann konsol ile kayıt almadığım zamanlarda , klasik ve modern duygularda CFX, modern duygularda Ravenscroft, yumuşak/romantik duygularda Pianoteq 5,
    Emotional Piano, Malmsjö ve Hohner White Baby Grand kullanmaktan keyif alıyorum.

Can, gitarist1975 Şu üyeler, Murat Engin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: